R _

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل و در منزل انجام شده و کارشناس تعمیرات لباسشویی lg  به محل مورد نظر شما اعزام می شود. تست و عیب یابی در حضور مشتری و اعلام هزینه تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی انجام شده و تعمیرات همراه با گارانتی زود کمک انجام می شود. از آنجایی که کارایی و کیفیت لباسشویی ال جی باعث شده، یکی از محبوب ترین وسایل در میان خانواده ها باشد، در مواقعی که کار ها درست پیش نمی رود و دستگاه ارور می دهد، پیچیدگی منوی آن باعث می شود، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی بسیار دشوار به نظر برسد. به جز مشکلاتی که بهتر است حل آنها را به تعمیرکاران تعمیر لباسشویی بسپارید، خودتان می توانید از طریق آشنایی با مشکلات ماشین لباسشویی نکات مراقبت آن را بدانید و برخی از ارورهای رایج لباسشویی را حل کنید. به همین دلیل ما در این مقاله انواع مشکلات و روش های تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را برای تان آورده ایم تا در مواقع لازم از آنها استفاده کنید. البته به جز مواقعی که واقعا به سرویس ماشین لباسشویی LG نیاز دارید!

ثبت درخواست تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

 

برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل لباسشویی هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، ماشین لباسشویی ال جی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لباسشویی، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير ماشین لباسشویی ال جی

مشکلات رایج لباسشویی + راه کار تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

بیشتر مردم بدون توجه و مراقبت های لازم فقط از ماشین لباسشویی شان استفاده می کنند تا زمانی که این وسیله دچار مشکل شود يا از کار بيفتد. یکی از عواملی که در افزایش طول عمر و پیشگیری از مشکلات احتمالی بسیار موثر است، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در زمان مناسب است. ماشین لباسشویی  بهتر است حداقل، هر سال یک بار، سرویس شود تا ریسک خرابی آن در آینده کم شود و همچنین کیفیت و بازدهی لباسشویی حفظ شود.

 

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل و در منزل انجام شده و کارشناس تعمیرات لباسشویی lg به محل مورد نظر شما اعزام می شود.

 

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

صدای ماشین لباسشویی ال جی در موارد مختلف، متفاوت است و دلایل مختلفی دارد. ممکن است اشیاء خارجی مانند سکه یا سوزن ته گرد در پمپ یا درام افتاده باشند یا حجم زیاد لباس، باعث تولید سر و صدا شود. باز نشدن پیچ های مخصوص حمل و نقل و متعلقات بسته بندی و همچنین مستقر نبودن همه پایه ها بر روی زمین، از دیگر عوامل ایجاد صدای لباسشویی ال جی هستند. برای رفع این مشکل تیلزی به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی توسط تعمیر کار نیست و فقط باید دستگاه را متوقف کرده و درام و فیلتر تخلیه را بررسی کنید. ضمن این که ماشین لباسشویی‌های ال جی، به هنگام شستشو و شروع و پایان کار، بوق های مخصوصی دارند که برای متعادل کردن و کنترل این صدا باید به صورت همزمان دو دکمه time delay و crease care را فشار دهید.

همچنین خرابی بلبرینگ ها، فرسودگی و خوردگی پایه های کابین که زیر لباسشویی قرار دارند، شکسته شدن کمک فنرها، شکستگی، نشتی و یا ضعیف شدن کمک فنر های بخش بیرونی مخزن و خراب شدن پمپ تخلیه از دیگر عوامل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی هستند. حواس تان باشد اگر صدای ماشین لباسشویی زیاد شد و بوی سوختگی آمد، احتمال خرابی موتور وجود دارد و در این صورت بهتر است تعمیر ماشین لباسشویی ال جی زیر نظر متخصصان  انجام شود.

بعد از شنیدن صدای غیرعادی، بهترین کار این است که ماشین لباس شویی را خاموش کنیم، همه لباس‌های داخل آن را خارج و سپس محفظه را چک کنیم. اگر درون محفظه چیزی بود، آن را خارج کنیم. در صورت زیاد بودن حجم لباس‌ها، مقدار آن را کم کنیم و ماشین لباسشویی را در جایی که تراز است قرار دهیم. اگر تمامی این ‌موارد را چک کردید و مشکل صدا رفع نشد بهتر است از یک تعمیرکار برای تعمیر ماشین لباسشویی LG و یا سرویس ماشین لباسشویی LG کمک بگیرید.

آب ریزی ماشین لباس‌شویی ال جی

آب در لباسشویی طی یک مسیر مشخص جریان پیدا می کند و آبریزی در ماشین لباسشویی نشانه این است که قسمتی از مسیر نشتی پیدا کرده است. آب دادن لباسشویی یا نشتی آب، کف کردن بیش از حد، به کندی وارد شدن آب به داخل ماشین لباسشویی و آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، باعث خارج شدن آب از ماشین لباسشویی می شود. استفاده بیش از حد از مواد شوینده، سوراخ شدن و پارگی لاستیک دور درب، پوسیدگی لوله شلنگ ها، سوراخ شدن جاپودری، خراب شدن پمپ تخلیه، خراب شدن شیر برقی، سوراخ شدن مخزن، خراب شدن کاسه نمد مخزن و نشتی آب از شیلنگ و‌منبع هیدروستات از عوامل ایجاد این مشکل هستند که اگر حل نشوند به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در نمایندگی منجر می شود.

برای حل این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، شیلنگ های رابط را بررسی و سفت کنید. مواد شوینده بیش از حد یا مواد شوینده نامناسب که منجر به کف بیش از حد و در نتیجه نشتی آب می شود را استفاده نکنید. شیر دیگری را برای ورود آب امتحان کنید و مطمئن شوید شیرها کاملا باز هستند.شلنگ را صاف کنید و فیلتر شلنگ ورودی را بررسی کنید. شلنگ تخلیه را تمیز و سپس صاف کنید. فیلتر تخلیه را تمیز کنید.

وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی ال جی

خراب بودن شیر برقی، میکروسوئیچ درب، هیدروستات و برد الکترونیک یا تایمر  در مدل های تایمری می تواند باعث بروز این اختلال باشد. همچنین ممکن است شلنگ ورودی آب پیچ خورده باشد، شیر ورودی بسته باشد و یا فیلتر تصفیه آب در اثر جمع شدن رسوب و جرم مسدود شده باشند. همچنین امکان دارد شلنگ ورودی آب پیچ خورده باشد، شیر ورودی بسته باشد و یا فیلتر تصفیه آب در اثر جمع شدن رسوب و جرم مسدود شده باشند  که برای حل این موارد، تکنیسین ها، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را انجام می دهند.

 

وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی ال جی

 

از کار افتادن خشک کن ماشین لباسشویی ال جی

این مشکلات ممکن است مربوط به برق باشند مانند خرابی پریز برق، قطع شدن سیم ها، نوسانات برق یا از کار افتادن تایمرها و دستگیره های مکانیکی و یا مربوط به ماشین لباسشویی باشند مانند از کار افتادن کلید خشک کن لباسشویی، بیش از حد لباس گذاشتن در محفظه، تنظیمات اشتباه، خرابی فیوز حرارتی و ترموستات یا خازن لباسشویی. در صورت بروز هر کدام از مشکلات، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی باید توسط تکنسین انجام شود. 

تعویض قطعات سوخته شده مانند پریز، تایمر و غیره توسط برقکار، تعویض کلید خشک کن، ریختن به اندازه لباس ها در محفظه و تنظیمات شستشو مطابق با نوع، جنس، زمان شستشو و غیره، کار هایی است که برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی باید انجام دهید.

نچرخیدن درام ماشین لباسشویی ال جی

نچرخیدن درام ممکن است در اثر عواملی مانند متصل نبودن دوشاخه برق به پریز، باز نبودن آب، سوختن فیوز خانه یا قطع جریان برق، بسته نبودن در و خراب شدن برد دستگاه باشد. بنابر این اگر دچار این مشکل شدید، برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، می توانید فیوز را تعویض کنید، ظرفیت فیوز را افزایش ندهید، در صورت مشکل بار زیاد، با یک متخصص برق مشورت کنید، از باز بودن شیر آب مطمئن شوید، مطمئن شوید تعادل وزن در داخل درام رعایت شده و برای چرخش درست، لباس ها را دوباره بچینید.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی LG

پس از آن که شستشو به پایان رسید باید صفحه نمایشگر را چک کنید در صورت وجود عبارت DOOR  LOCK  ابتدا باید چند دقیقه صبر کنید. در غیر این صورت اگر درب ماشین لباسشویی شما باز نشد بهتر است با تعمیرکار مشورت کنید تا در صدد تعمیر ماشین لباسشویی ال جی شما برآید.

قفل شدن درب لباسشویی LG

بعد از آن که شستشو به پایان رسید باید صفحه نمایشگر را چک کنید اگر عبارت DOOR  LOCK  روی صفحه نمایش بود، باید چند دقیقه صبر کنید. چون اگر درب ماشین لباسشویی تان باز نشود، بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، یک تعمیرکار خبر کنید. دلایلی مانند خراب شدن میکروسوئیچ یا قفل درب، خراب شدن پمپ تخلیه و تخلیه نشدن آب لباسشویی به هر دلیل، خرابی برد الکترونیک، خرابی و پوسیدگی لولا، دستگیره و زبانه درب ماشین لباسشویی از موارد ایجاد این مشکل هستند.

 

تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی ال جی

 

خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی

برای این مشکل سه دلیل اصلی وجود دارد که تنها مشکل داشتن دوشاخه یا محافظ برق است که شما با رعایت آن می توانید از این موزد پیشگیری کنید. در غیر این صورت به دلیل خرابی خازن پارازیت گیر است و یا برد الکتریکی یا همان تایمر ماشین لباسشویی اتفاق است، بنابراین دوشاخه و محافظ برق را چک کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی ال جی

شستشو با درجه حرارت پایین باعث می شود چرک و کثیفی لباس ها به خوبی از بین نرود. دلیل این مشکل عمل نکردن هیتر یا المنت در لباسشویی است. سوختن هیتر، عمل نکردن سنسور هیتر و خراب شدن رله هیتر موجب می شود تا هیتر وارد مدار شستشو نشود و لباس ها با آب سرد شسته شوند. همچنین ممکن است جرم و آهک های رسوبی شده در محفظه باعث شود تا لباس ها این رسوبات را به خود گرفته و خوب شسته نشوند. این مشکل فنی است و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی باید زیر نظر تعمیرکار متخصص حل شود.


ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی جادوی رفع مشکلات لباسشویی

بسیاری از مشکلات ماشین لباسشویی ال جی را می توان با ریست کردن لباسشویی برطرف نمود. علاوه بر آن، برای رفع ارور یا کد خطایی که بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود، ریست لباسشویی بسیار کارآمد است. ضمنا اگر با ریست کردن مشکل دستگاه حل شود، دیگر نیازی به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نیست. برای ریست کردن، ابتدا دکمه Power دستگاه را فشار دهید و ماشین لباسشویی را خاموش کنید. سپس دوشاخه برق را از پریز بیرون بکشید و ۵ دقیقه منتظر بمانید. سپس دکمه Start را به مدت ۳ الی ۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید. بعد از آن، دوشاخه را به برق بزنید و دکمه روشن کردن ماشین لباسشویی را فشار دهید. در این مرحله باید برنامه شستشو را انتخاب کنید و بررسی کنید که ورود آب به ماشین لباسشویی مشکلی نداشته باشد.

دسته کالای خود را انتخاب کنید