مشکلات ماشین لباسشویی دوو با نشانه های زیادی همراه هستند، اما بسیاری از ما زمانی به این ایرادها توجه می کنیم که علائم واضحی مانند روشن نشدن لباسشویی، سر و صدای زیاد، نشتی آب و موارد مشابهی را مشاهده کنیم. زمانی که همه یا بخش زیادی از لباس های ما کثیف است و احتیاج به استفاده از لباسشویی داریم، مشکلات ماشین لباسشویی دوو و هر برند دیگری، بیشتر از همیشه برای ما نمود پیدا می کنند. عیب یابی ماشین لباسشویی دوو یکی از موثرترین راه ها برای حل مشکلات آن است. به همین دلیل، ما این در این مقاله، انواع مشکلات ماشین لباسشویی دوو را معرفی می کنیم تا با آنها آشنا شوید.

مشاوره آنلاین زودکمک

مشکلات ماشین لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی دوو یکی از بهترین برندها در بین انواع برندهای ماشین لباسشویی است و کیفیت ساخت بسیار خوب و ویژگی های آن، باعث محبوبیت این برند کره ای در میان مصرف کنندگان شده است. اما ماشین لباسشویی دوو نیز ممکن است به دلیل عوامل مختلفی دچار مشکل شود. از مشکلات ماشین لباسشویی دوو می توان به کار نکردن ماشین لباسشویی دوو، وارد نشدن آب به لباسشویی دوو، تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوو، نچرخیدن محفظه ماشین لباسشویی دوو، توقف لباسشویی وسط فرایند شستشو و صدا و لرزش زیاد ماشین لباسشویی دوو، اشاره کرد که با عیب یابی ماشین لباسشویی دوو شناسایی می شوند.

مشاوره آنلاین زودکمکعلت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن رو میدونی؟

مشکلات ماشین لباسشویی دوو

مشکلات ماشین لباسشویی دوو با نشانه های زیادی همراه هستند.


کار نکردن ماشین لباسشویی دوو

کار نکردن ماشین لباسشویی دوو ممکن است به دلیل خرابی یا قطعی برق، متصل نبودن سیم برق به یک خروجی درست، قرار دادن بیش از حد لباس در ماشین لباسشویی دوو، باز بودن درب دستگاه، انتخاب نادرست برنامه شستشو و نزدن دکمه start دستگاه باشد. در صورتی که این عوامل باعث بروز این مورد از مشکلات ماشین لباسشویی دوو نشده باشند، باید به از یک تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

بیشتر بخوانید: دلایل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

وارد نشدن آب به لباسشویی دوو

اگر شلنگ ورودی متصل است و آب را نیز باز کرده اید، شلنگ ورودی یا شیر آب یخ نزده است، آب قطع نیست، باید ورودی شلنگ را چک کنید تا چیزی آن را مسدود نکرده باشد. مسدود شدن فیلتر لوله آب نیز، یکی دیگر از مواردی است که باعث وارد نشدن آب به لباسشویی می شود. اگر همه این موارد را بررسی کرده اید و همچنان مشکل دستگاه ادامه دارد، باید برای تعمیر این مورد از مشکلات ماشین لباسشویی دوو خود، به یک کارشناس خبره مراجعه کنید.

تخلیه نشدن آب لباسشویی دوو

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوو

یکی دیگر از مشکلات ماشین لباسشویی دوو، تخلیه نشدن آب این دستگاه است. بنابراین حتما بررسی کنید که شلنگ تخلیه یخ زده یا مسدود نباشد، شلنگ تخلیه خم نشده باشد یا تغییر شکل نداده باشد، انتهای شلنگ تخلیه در آب غوطه ور نباشد، در داخل فیلتر تخلیه گرد و خاک زیاد وجود نداشته باشد. برای عیب یابی این مورد از مشکلات ماشین لباسشویی دوو، باید قبل از هر چیز مسیر تخلیه  آب از جمله شیلنگ تخلیه، فیلتر کف و پمپ تخلیه را بررسی کنید که گرفتگی نداشته باشند. سپس سالم بودن پمپ تخلیه را چک کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی در تهران

نچرخیدن محفظه ماشین لباسشویی دوو

دقت کنید که در فرایند شستن لباس ها توسط لباسشویی دوو، اگر لباس ها در یک طرف جمع شوند یا محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی مناسب نباشد، ممکن است محفظه لباسشویی عمل چرخش را انجام ندهد. بنابراین، برای جلوگیری از این مورد از مشکلات ماشین لباسشویی دوو، حتما لباس ها را با چینش مناسب در داخل لباسشویی قرار دهید و توجه داشته باشید که لباسشویی در جای درستی نصب شده باشد و لرزش نداشته باشد.

نچرخیدن محفظه لباسشویی دوو

توقف ماشین لباسشویی در هنگام فرایند شستشو

برای عیب یابی این مورد از مشکلات ماشین لباسشویی دوو، باید بررسی کنید که در کدام مرحله از شستشوی لباس ها، دستگاه متوقف می شود. سپس، به بررسی قطعات لباسشویی در آن مرحله بپردازید. معمولا مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه، کار نکردن پمپ تخلیه، استفاده از مقدار زیادی مواد شوینده و شیلنگ تخلیه بسیار بلند، باعث بروز این مشکل می شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی حایر

صدا و لرزش زیاد ماشین لباسشویی دوو

اگر لباسشویی دوو شما بیش از حد مجاز، سر و صدا و لرزش دارد، برای عیب یابی آن، ابتدا باید پایه های دستگاه را بررسی کنید که تراز باشند و کمک ها آسیب ندیده باشند. همچنین، وزنه بتنی روی دیگ لباسشویی نباید شکسته باشد. علاوه بر این ها، قطعاتی مانند کاسه نمد، بلبرینگ، شفت و سه نظام نیز باید بررسی شوند که معمولا توسط یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی انجام می شود تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود. اگر منشا این مورد از مشکلات ماشین لباسشویی دوو، هیچ کدام از این موارد نبود، به بررسی فولی دستگاه بپردازید. برای عیب یابی ماشین لباسشویی دوو در این مورد، باید چک کنید که لباسشویی در یک زمین ناهموار نصب نشده باشد، همه پیچ و مهره های حمل و نقل سر جای خود باشند، لباس ها به صورت درست در داخل محفظه لباسشویی قرار گرفته باشند، اجزای دستگاه مانند المنت از جای خود خارج نشده باشند، اجسام و اشیاء در داخل محفظه باقی نمانده باشد و شلنگ تخلیه به بدنه برخورد نکند.

صدای زیاد لباسشویی دوو

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران