کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو، آن هم هنگامی که شما به یک یا چند تا از لباس های خود نیاز فوری دارید، یکی از آزاردهنده ترین اتفاقاتی است که ممکن است تجربه کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل و کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو، مجبور می شوید لباس ها را با همان حالت خیسی، روی بند یا جاهای دیگر آویزان کنید تا خشک شوند. این وضعیت با توجه به زندگی آپارتمان نشینی، بسیار دشوار است، بنابراین باید فکری به حال برطرف کردن مشکل خشک کن لباسشویی خود کنید. دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی دوو زیاد هستند و ما در این مقاله، رایج ترین عواملی که منجر به بروز این مشکل می شوند را برای شما شرح می دهیم.

مشاوره آنلاین زودکمک

 علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو

کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو، یکی از مشکلات رایج این دستگاه است و لباس ها پس از تمام شدن کار لباسشویی، همچنان خیس یا نیمه خیس هستند. معمولا این مشکل به دلیل موارد فنی و تخصصی اتفاق می افتد و باید برای تعمیر دستگاه یا تعویض قطعه خراب، اقدام شود. تنظیمات نامناسب لباسشویی دوو، قرار دادن حجم زیادی از لباس در داخل لباسشویی دوو، از کار افتادن کلید خشک کن لباسشویی دوو، کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو به دلیل قطعی برق، جریان هوای نامناسب در خشک کن لباسشویی، خراب بودن قطعات ماشین لباسشویی دوو، از کار افتادن موتور لباسشویی، خراب شدن فیوز حرارتی یا ترموستات، مشکل در خازن ماشین لباسشویی دوو و نقص در المنت هیتر ماشین لباسشویی، از جمله رایج ترین دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی دوو هستند که در این مطلب آنها را توضیح می دهیم.

 

کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو

کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو، آن هم هنگامی که شما به یک یا چند تا از لباس های خود نیاز فوری دارید، یکی از آزاردهنده ترین اتفاقاتی است که ممکن است تجربه کنید.


تنظیمات نامناسب لباسشویی Daewoo

تنظیمات نامناسب لباسشویی Daewoo

یکی از دلایل ساده اما مهم کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو، تنظیمات نامناسب آن در ابتدای کار است. چون تنظیمات درست و مناسب ماشین لباسشویی در کارکرد دقیق آن بسیار موثر هستند. اگر تنظیمات مربوط به نوع پارچه، زمان شستشو، میزان درجه حرارت، میزان کثیفی لباس ها و موارد دیگر، مطابق با لباس یا لباس هایی که قصد خشک کردن آنها را دارید تنظیم نشوند، در عملکرد خشک کن تاثیر می گذارد.


قرار دادن حجم زیادی از لباس در داخل لباسشویی دوو

برای جلوگیری از بروز مشکل کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو، همیشه باید به ظرفیت ماشین لباسشویی خود توجه کنید و به اندازه کافی داخل مخزن آن لباس بگذارید. چون قرار دادن بیش از حد لباس در مخزن لباسشویی، نه تنها بر عملکرد خشک کن تاثیر می گذارد، بلکه مراحل دیگر شست و شو را هم مختل می کند. همین عوامل، کارایی ماشین لباسشویی را کاهش می دهند و منجر به نچرخیدن خشک کن دستگاه نیز می شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی

از کار افتادن کلید خشک کن لباسشویی دوو

 

 

از کار افتادن کلید خشک کن لباسشویی دوو

 

از کار افتادن کلید خشک کن لباسشویی، ممکن است مشکلی ساده و سطحی به نظر برسد اما به هر حال علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو است و باید برای تعمیر آن اقدام شود.


کار نکردن خشک کن لباسشویی Daewoo به دلیل قطعی برق

گاهی اوقات ممکن است به دلیل قطع شدن جریان برق یا عدم اتصال جریان برق، خشک کن لباسشویی به درستی کار نکند یا از کار بیفتد. ممکن است در این شرایط، مشکلاتی مانند خرابی پریز برق، قطع شدن سیم ها، نوسانات برق، از کار افتادن تایمرها و دستگیره های مکانیکی نیز باعث بروز این اختلال شوند. همچنین امکان دارد مشکل از ولتاژ ساختمان باشد یا قطعات برد، ولتاژ را به طور سالم و دقیق به موتور نرسانند که این عوامل باعث نچرخیدن خشک کن لباسشویی می شود. سوختن ترانس برد هم از دیگر دلایل کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو است که تنها تعویض این قطعه، می تواند باعث درست شدن این مورد از خرابی دستگاه شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک درب از بالا

جریان هوای نامناسب در خشک کن لباسشویی Daewoo

جریان هوای نامناسب در خشک کن لباسشویی Daewoo

جریان هوا در کارکرد درست خشک کن لباسشویی بسیار ضروری است و نبود این عامل، یکی از موارد کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو است. اگر هوای مناسب به خشک کن نرسد، نمی تواند گرمای مناسب برای خشک کردن لباس ها را تولید کند و در نهایت لباس ها خیس می مانند.


خراب بودن قطعات ماشین لباسشویی دوو

خراب بودن قطعات، یکی از موارد جدی است که باعث کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو می شود و فورا باید برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام شود. اما توجه داشته باشید که استفاده از قطعات نامرغوب و تقلبی هنگام تعویض قطعات لباسشویی، می تواند به قسمت های دیگر آسیب برساند و هزینه های زیادی روی دست مصرف کننده بگذارد. به همین دلیل باید به یک مرکز معتبر و یک تعمیرکار متخصص و ماهر مراجعه کنید.

از کار افتادن موتور لباسشویی Daewoo

از کار افتادن موتور لباسشویی Daewoo

گاهی اوقات، علت کار نکردن موتور ماشین لباسشویی دوو، استفاده زیاد از آن است.چون این مورد، باعث گرم شدن بیش از حد موتور دستگاه می شود و ممکن است آن را به طور موقت از کار بیندازد. این عوامل باعث کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو می شوند. به همین دلیل، در چنین شرایطی بهتر است کمی منتظر بمانید تا موتور لباسشویی خنک شود. اما اگر باز هم مشکل  خشک کن لباسشویی حل نشد، باید آن را برای تعمیر، به یک مرکز معتبر تعمیر ماشین لباسشویی بسپارید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

خراب شدن فیوز حرارتی یا ترموستات

وجود اشکال در بخش فیوز حرارتی، آتش زنه یا ترموستات ماشین لباسشویی، می توانند از دلایل کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی دوو باشند.

مشکل در خازن ماشین لباسشویی دوو

مشکل در خازن ماشین لباسشویی دوو

اگر خازن لباسشویی، دچار ایرادی شود، در عملکرد لباسشویی مشکل ایجاد می کند و منجر به کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو نیز می شود. عیب یابی و تعمیر این قطعه بسیار تخصصی است و باید حتما توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.


نقص در المنت هیتر ماشین لباسشویی

خرابی المنت دستگاه باعث می ‌شود، این قطعه نتواند باد گرم تولید کند. به دنبال این اتفاق، مشکل کار نکردن خشک کن لباسشویی دوو بروز می کند و لباس ‌ها خیس باقی می ‌مانند. مقدار اهمی که المنت دستگاه در صورت سالم بودن نشان می‌دهد، 15 اهم است. در صورتی که مقدار اهم دستگاه، از این عدد کمتر باشد، المنت لباسشویی باید تعویض شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران