بوی بد لباسشویی ممکن است از خود ماشین و یا به دلیل لباس هایی باشد که در آن قرار داده اید. بنابراین هم باید به تمیزی لباس ها و هم به تمیز کردن خود ماشین توجه داشته باشید. سرویس دوره ای ماشین و تمیز کردن قطعات درگیر در شستشو به ویژه لاستیک دور درب لباسشویی از مواردی است که باید همیشه مدنظر داشته باشید. اگر به هر دلیل طی سالها و ماه های اخیر به این موارد توجه نداشته اید و حالا با مشکل بوی بد در ماشین لباسشویی خود مواجه شده اید می توانید از راهکارهای ارائه شده در بخش های بعدی استفاده کنید. ما در این مطلب روش هایی را برای از بین بردن بوی بد لباسشویی با شما به اشتراک گذاشته ایم. در صورت نیاز به سرویس های تخصصی مربوط به تعمیر و تعویض قطعات ماشین لباسشویی خود نیز می توانید با ما در «زودکمک» تماس بگیرید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

از بین بردن بوی کپک ماشین لباسشویی

برای از بین بردن بوی کپک ماشین لباسشویی می توانید از راه حل های ارائه شده در این بخش کمک بگیرید. فرآیند سه مرحله ای تمیز کردن، ضدعفونی کردن، و بو زدایی را دنبال کنید تا از بین بردن بوی بد لباسشویی خود را به بهترین شکل انجام داده باشید. همچنین شما می توانید جهت کاهش مصرف برق مقاله بهترین زمان استفاده از ماشین لباسشویی را مطالعه نمایید.

 

از بین بردن بوی بد لباسشویی

بوی بد لباسشویی ممکن است از خود ماشین و یا به دلیل لباس هایی باشد که در آن قرار داده اید.

تمیز کردن لباسشویی

اولین مرحله ما برای از بین بردن بوی بد لباسشویی، تمیز کردن است. برای شروع تمیز کردن، ضایعات صابون، سفید کننده و نرم کننده را بردارید. هنگامی که آب به هر یک از قسمت های داخلی ماشین پاشیده می شود، اغلب به صورت راکد در بین چرخه ها باقی می ماند و در نهایت تبدیل به کپک می شود. از یک مسواک قدیمی برای وارد شدن به داخل شکاف ها و از یک پاک کننده لوله برای بیرون آوردن رسوبات موجود در لوله های دستگاه پخش استفاده کنید. اگر مدل لباسشویی شما درب از جلو است، اطراف لاستیک را با یک پارچه پاک کنید و اطراف واشر را تمیز کنید. در مدل های لباسشویی با درب از بالا، به شکاف ها و شکاف های اطراف درب ها که کثیفی های پنهان دارند، توجه ویژه داشته باشید. هنگامی که تمیز کردن قطعات به پایان رسید، وقت آن است که به سمت وان لباسشویی بروید.

بیشتر بخوانید : تعمیر لباسشویی اسنوا

ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

 دومین مرحله در از بین بردن بوی بد لباسشویی، ضدعفونی کردن است. برای ضدعفونی کردن لباسشویی، سفید کننده کلر را در دسترس داشته باشید. سفید کننده کلر بهترین راه حل برای از بین بردن کپک است. فقط مطمئن شوید که هنگام استفاده از این محصول اقدامات احتیاطی را انجام دهید و به دلایل ایمنی، آن را با پاک کننده های دیگر مخلوط نکنید. اکنون واشر را روی بالاترین درجه حرارت ممکن قرار دهید. مقدار سفید کننده ای که باید استفاده کنید به دستگاه شما بستگی دارد؛ چهار فنجان سفید کننده را به دستگاه بارگیری از بالا یا دو فنجان به یک بارگیری از جلو اضافه کنید، سپس یک چرخه شستشو را شروع کنید. اجازه دهید وان پر شود و پس از مخلوط شدن همزن در سفید کننده، چرخه شستشو را متوقف کنید. اجازه دهید آب سفید کننده به مدت 30 دقیقه بماند و سپس چرخه را از سر بگیرید. یک بار دیگر چرخه آبکشی باید تمام آثار سفید کننده را از بین ببرد. این دومین مرحله پیشنهادی ما برای از بین بردن بوی کپک ماشین لباسشویی است.

خوشبو کردن لباسشویی

پس از مرحله ضدعفونی کردن، به سراغ سرکه بروید تا آخرین مرحله برای از بین بردن بوی بد لباسشویی را انجام داده باشید. سرکه هم یک خوشبو کننده عالی است و هم به دلیل خاصیت اسیدی که دارد آب سخت و همچنین باکتری های باقی مانده را از بین می برد. برای شروع، ماشین لباسشویی خود را در داغ ترین حالت خود قرار دهید. چهار فنجان سرکه سفید ساده (نه بالزامیک یا سیب) را به لباسشویی با درب بالا یا دو فنجان به مدل درب جلو اضافه کنید. در این چرخه از مواد شوینده یا هر چیز دیگری استفاده نکنید؛ سرکه به تنهایی عمل می کند! اجازه دهید وان پر شود و پس از مخلوط کردن سرکه و آب، چرخه شستشو را متوقف کنید. پس از 30 دقیقه، ماشین لباسشویی را دوباره روشن کنید و اجازه دهید چرخه از سر گرفته شود تا کامل شود. امیدواریم با این کار موفق به از بین بردن بوی کپک ماشین لباسشویی شده باشید.

از بین بردن بوی بد لباسشویی با سرکه

برای از بین بردن بوی بد لباسشویی باز هم پیشنهاد ما استفاده از جوش شیرین و سرکه است. برای شروع 1/4 فنجان جوش شیرین را با مقداری معادل آب مخلوط کنید. این محلول را به ظرف مواد شوینده دستگاه خود اضافه کنید. در ادامه سرکه را بیرون بیاورید. دو فنجان سرکه سفید را در لباسشویی بریزید، سپس یک چرخه معمولی را با حرارت بالا اجرا کنید (البته بدون لباس). جوش شیرین و سرکه باید هر گونه باقیمانده و آلودگی موجود در لباسشویی شما را از بین ببرد. البته این کار کمک زیادی هم به از بین بردن بوی لباسشویی می کند. پس از پایان شستشو هرگونه کثیفی باقی مانده را پاک کنید. اگر لکه های سرسختی باقی مانده است، با قسمت زبر یک اسفنج آشپزخانه و مخلوطی از سرکه سفید و آب آنها را پاک کنید. اما برای پیشگیری از بو گرفتن ماشین لباسشویی توصیه ما این است که مواد شوینده جدیدی را امتحان کنید. دوم اینکه درام لباسشویی را خشک نگه دارید (می توانید برای خشک کردن لباسشویی از یک پنکه کمک بگیرید). واشر را همیشه تمیز و خشک کنید. در نهایت، پرزهایی که ممکن است در فیلتر تخلیه دستگاه شما جمع شده باشد را دور بریزید. یک بار در هفته باید این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر برد ماشین لباسشویی

از بین بردن بوی بد لباس با جوش شیرین

گاهی برای از بین بردن بوی بد لباسشویی باید تمرکز شما روی لباس باشد. به ویژه اگر لباس شما به دلیل تعریق زیاد بو گرفته باشد. پیش از شروع مطلب این بخش بد نیست بدانید که جوش شیرین به دلیل خاصیت جذب و خنثی کردن بوها گزینه ای مناسب برای از بین بردن بوی بد لباس و بویژه بوی عرق مناسب است. یکی از رایج ترین روش های استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد لباس، تهیه خمیری بر پایه آب گرم و این محصول است که بوها را جذب می کند. برای تهیه خمیر، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید. آب را به آرامی اضافه کنیدو زیاده روی نکنید. توجه داشته باشید که ما نیاز به خمیر داریم، بنابراین آب زیاد آن را خراب می کند. وقتی خمیر جوش شیرین شما آماده شد، باید آن را روی لباس مورد نظر بمالید. اگر بو در ناحیه خاصی است؛ به عنوان مثال زیر بغل به دلیل تعریق؛ باید روی این قسمت تمرکز کنید، در حالی که اگر کل لباس بو گرفته است، باید خمیر را به همه جا بمالید. سپس طبق معمول لباس را بشویید.

تعمیر لباسشویی ال جی 

آموزش استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن ماشین لباسشویی

برای از بین بردن بوی بد لباسشویی با جوش شیرین به جوش شیرین، سرکه سفید و اسفنج (اختیاری) نیاز دارید. بد نیست بدانید که جوش شیرین برای روشن کردن رنگ های سفید و روشن، برای از بین بردن لکه های مداد رنگی، برای روشن کردن کتانی های قدیمی، برای نرم کنندگی پارچه، برای از بین بردن بوها، برای تمیز کردن ماشین لباسشویی، برای افزایش قدرت سفید کنندگی و مواردی از این دست می تواند مفید باشد. اما از بین بردن بوی بد لباسشویی با جوش شیرین، نیاز است تا در ابتدا آب و جوش شیرین را مخلوط کنید. ¼ فنجان جوش شیرین را با ¼ فنجان آب مخلوط کنید. این محلول را به محل مواد شوینده در دستگاه خود اضافه کنید. سرکه را اضافه کنید. 2 فنجان سرکه سفید را داخل درام بریزید و با حرارت زیاد شستشو را یک بار به صورت معمولی اجرا کنید. پس از پایان چرخه شستشو، با یک اسفنج لباسشویی را تمیز کنید. نقاط کثیف باقی مانده را با قسمت زبر یک اسفنج آغشته به محلولی از یک قسمت سرکه و یک قسمت آب بشویید. توصیه می شود برای حفظ بوی خوب در لباسشویی های درب از جلو، از شوینده های ساخته شده برای ماشین استفاده کنید، درام را خشک نگه دارید و در صورت نیاز واشر را تمیز کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران