جاروبرقی یکی از اصلی ترین لوازم خانگی است که در همه منازل پیدا می شود.انتخاب و خرید یک مدل مناسب از این دستگاه ها به یک راهنمای خرید جاروبرقی جامع نیاز دارد. امروزه مدل ها و طرح های مختلفی از جاروبرقی ها در بازار موجود هستند که هریک از آنها ویژگی ها، مشخصات و کارایی متاوتی دارند. در این مطلب قصد داریم ضمن ارائه نکاتی در مورد خرید جاروبرقی، شما را در خرید بهترین و کاربردی ترین مدل این محصول راهنمایی کنیم. با زودکمک همراه باشید.

راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی مناسب در مدل های مختلف

در این بخش از مقاله، به مدل های مختلف جارو برقی اشاره می کنیم که عبارتند از جاروبرقی های ایستاده، خوابیده، صنعتی. در ادامه هر یک از این مدل ها را معرفی می کنیم.

مشاوره آنلاین زودکمک تعمیر جاروبرقی با گارانتی معتبر، فقط در زودکمک. 

جاروبرقی های ایستاده یا عصایی

مدل های ایستاده جاروبرقی که با عنوان عصایی هم شناخته می شوند، نوعی از جاروبرقی هستند که مخزن زباله‌، موتور، پارویی و دستگیره آنها در یک بدنه جای گرفته‌ اند و مهم ‌ترین شاخصه آن‌ ها این است که فاقد خرطومی هستند.

این جاروها، ظرفیت محدودی برای جمع آوری زباله دارد و برای استفاده در مکان های وسیع مناسب نیست. در مدل ‌های پیشرفته تر جاربروقی های عصایی، موتور طوری طراحی‌ شده که بتوان آن را از بدنه جدا کرد و به ‌صورت جاروی دستی هم از آن بهره برد.

جاروبرقی های خوابیده

این مدل ها، پر طرفدارین مدل جارو برقی هستند که همین انواع رایج در منازل می باشند. این مدل دارای خرطومی و لوله فلزی است و در مدل ها و ظرفیت ها مختلف تولید و عرضه می گردد. جاروبرقی های خوابیده خانگی به دو دسته کیسه ای و بدون کیسه تقسیم می شوند.

راهنمای خرید جاروبرقی

جاروبرقی های صنعتی

جاروبرقی‌ های ‌صنعتی نوع دیگری از این دستگاه ها هستند که دارای مخازن بزرگ بوده و در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

مشاوره آنلاین زودکمک

امکانات و طراحی مختلف جاروبرقی ها

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در خرید جاروبرقی به آن توجه داشت، امکاناتی است که این محصول برای شما فراهم می کند. جاروبرقی ها در سالهای اخیر با پیشرفت های قابل توجهی مواجه و به قابلیت ها و امکانات جدید و کاربردی مجهز شده اند. در این بخش به چند مورد از کاربردی ترین امکانات جاروبرقی ها که کاربری آنها را راحت تر کرده و می توانند در راهنمای خرید جاروبرقی کمک کننده باشند می پردازیم. این موارد عبارتند از:

 • لوله خرطومی جاروبرقی

 • لوله تلسکوپی جاروبرقی

 • محل اتصال لوله خرطومی به بدنه جاروبرقی

 • نشانگر پر بودن مخزن جارو

 • کنترل روی دسته جاروبرقی

 • دستگیره جارو

 • چرخ های جاروبرقی

در ادامه، هر یک از این موارد را شرح می دهیم.

مشاوره آنلاین زودکمک تعمیر موتور جاروبرقی به صورت تخصصی با زودکمک. 

لوله خرطومی جاروبرقی 

یکی از امکاناتی که می تواند در خرید جاروبرقی مهم تلقی شود، لوله خرطومی است. لوله خرطومی در مدل های مختلف این دستگاه، ساختاری منعطف دارند تا به ‌راحتی به چپ و راست، عقب و جلو حرکت کنند و در همین حین قطع نشده و تا نشوند. این لوله ‌ها معمولا پلاستیکی هستند.

لازم به ذکر است که بلندی یا کوتاهی بیش از حد این لوله می تواند قدرت مانور را کاهش داده و به تبع آن، قدرت مکش جاروبرقی را هم کم کند. بنابراین فریب تبلیغات شرکت ها را در این زمینه نخورید و بلند بودن لوله خرطومی را به عنوان مزیت دستگاه در نظر نگیرید.

لوله تلسکوپی جاروبرقی

مکانیسم لوله تلسکوپی تقریبا در تمامی جاروبرقی های جدید وجود دارد و امکان تنظیم لوله را در ارتفاع های مختلف برای کاربران فراهم می کند. این ویژگی باعث می‌شود لوله‌های فلزی روی ‌هم بلغزند و در اندازه‌ های از پیش تعریف ‌شده ثابت شوند. دکمه هایی برای این منظور در این لوله ها تعبیه شده اند که با استفاده از آنها می توانید طول لوله را متناسب با قد و وضعیت ایستادن خود تنظیم نمایید.

راهنمای خرید جاروبرقی

محل اتصال لوله خرطومی به بدنه جاروبرقی

یکی از موارد دیگر در راهنمای خرید جاروبرقی، محل اتصال لوله خرطومی به بدنه دستگاه است. در زمان خرید جاروبرقی، معمولا به این مورد کم تر توجه می شود. دقت کنید که اگر محل اتصال این لوله مناسب نباشد، مشکلات زیادی را در کاربری دستگاه به وجود می آورد. در مدل های جدید جاروبرقی، مکانیسمی به کار رفته که محدودیت های چرخش لوله خرطومی را حذف کرده و به این ترتیب قدرت مانور این بخش را افزایش داده است.

نشانگر پر بودن مخزن جارو

پر شدن مخزن جاربروقی و تداوم این وضعیت، می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی در عملکرد این دستگاه باشد. به همین دلیل کارشناسان تعمیر جاروبرقی به کاربران توصیه می کنند که همواره حواسشان به مخزن دستگاه باشد و به موقع آن را تخلیه یا تعویض نمایند. اگر جاربرقی شما دارای نشانگر پر بودن مخزن باشد، می توانید به موقع متوجه این مساله شده و از بروز مشکل در عملکرد دستگاه جلوگیری نمایید. بنابراین این مورد هم یکی از موارد مهم راهنمای خرید جاروبرقی محسوب می شود.

راهنمای خرید جاروبرقی

کنترل روی دسته جاروبرقی

یکی از معیارهای مهم در خرید جاروبرقی ، وجود کنترل روی دسته این محصول است. بسیاری از مدل های جاروبرقی به گونه ای طراحی شده اند که دکمه کنترل قدرت موتور و دکمه‌ خاموش و روشن جارو روی دسته قرار گرفته است. در مدل هایی که فاقد این ویژگی هستند، کاربر برای روشن و خاموش کردن و تغییر قدرت موتور یا همان قدرت مکش مجبور است از روی بدنه این کار را انجام دهد.

دستگیره جاروبرقی

شاید بسیاری از کاربران در هنگام خرید جاروبرقی ، اهمیتی به دستگیره دستگاه و محل قرار گیری آن ندهند. اما باید بدانید که این مورد یکی از مهم ترین موارد برای کار با دستگاه است. در مدل‌ های ارزان ‌قیمت تر، دستگیره‌ جارو خمیده است و با یک انحنای ملایم، خرطومی را به لوله‌ فلزی متصل می ‌کند.

طراحی دستگیره در مدل های جدید تر و گران تر، با در نظر گرفتن اصول ارگونومی صورت گرفته و باعث می شود که در هنگام کار، فشار کمتری به دست کاربر وارد شود.

راهنمای خرید جاروبرقی

چرخ های جاروبرقی

چرخ ‌ها یکی دیگر از موارد مهم راهنمای خرید جاروبرقی هستند و از امکانات مهم در جاروبرقی محسوب می‌ شوند. چرخ ‌ها یا در کنار دستگاه نصب می ‌شوند یا در زیر آن به شکلی مخفی نصب می ‌شوند. بزرگ بودن چرخ ‌ها و چرخش راحت آنها باعث می ‌شود جارو روی سطوح مختلف به ‌آسانی حرکت کند و جابجایی آن برای شما راحت تر باشد.

مشاوره آنلاین زودکمک نحوه تعویض کیسه جارو برقی یکبار مصرف، دائمی و سطلی

سایر موارد راهنمای خرید جاروبرقی مناسب

در هنگام خرید جاروبرقی، علاوه بر موارد پیش تر گفته شده، به معیارهای زیر هم توجه داشته باشید.

 • وجود سیم برق مناسب و سیم جمع کن در جاروبرقی.

 • وجود دمنده در دستگاه.

 • وجود حداقل یک فیلتر قدرتمند در جاروبرقی.

 • صدای کم دستگاه در هنگام کار.

 • وجود پارویی های متنوع و سری ‌های متعدد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران