تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان در هنگام مواجه شدن با شرایطی که پرینتر درست کار نمی کند و نشانه های خرابی کارتریج وجود دارد،  بهترین گزینه است. گاهی اوقات، پیغام خطا در پرینتر تا زمانی که برای حل مشکلات کارتریج چاپگر جوهر افشان اقدامی نکنید، همچنان ادامه می یابد و از فرایند چاپ، جلوگیری می کند. بنابراین، اگر پیغام خطایی بر روی چاپگر خود مشاهده کردید که نشان می داد کارتریج جوهر مربوط به دستگاه نیست یا چراغ کارتریج چشمک می زند، به این معنی است که رنگ کارتریج خوب نیست و باید آن را عوض کنید. ما نیز در این مقاله، روش های تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان و مشکلاتی که باعث آن می شوند را بررسی کرده ایم تا در مواقع ضروری بتوانید مشکل کارتریج را عیب یابی کنید.

ثبت درخواست تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان

 

برای تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، کارتریج پرینتر جوهر افشان خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشین های اداری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

دلایل تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان

هر یک از اختلالات ناشی از کارتریج، وجود ایراد در یکی از بخش های آن است که باید فورا، برطرف شود. کم بودن سطح جوهر، خشک شدن جوهر کارتریج، خشک شدن نازل کارتریج، مشکل درام کارتریج، عدم شناسایی کارتریج های سازگار توسط پرینتر، مشکل خط انداختن کارتریج و کیفیت پایین عکس های چاپ شده، از مشکلات کارتریج پرینترهای جوهر افشان هستند. شرح هر یک از مشکلات کارتریج و چگونگی حل مشکل را در ادامه ی مقاله مطالعه کنید.

 

 تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان

تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان در هنگام مواجه شدن با شرایطی که پرینتر درست کار نمی کند و نشانه های خرابی کارتریج وجود دارد، بهترین گزینه است.

کم بودن سطح جوهر

اگر هشدار کم بودن جوهر را در دستگاه چاپگر مشاهده کردید، برای تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان و تعویض آن عجله نکنید. چون بسیاری از چاپگرها نسبت به میزان جوهری که دارند، حساس هستند و در صورت کم شدن آن، به کاربر هشدار می دهند. نوع هشدارها، بین تولیدکنندگان و برندهای مختلف، متفاوت است. برخی از هشدارها نسبت به کم شدن جوهر ، از مدت زیادی قبل از اینکه سطح جوهر کم باشد، شروع می شوند. تنها راه برای اینکه بفهمید چقدر مقدار از جوهر باقی مانده است، چاپ کردن تا زمانی است که کیفیت پرینت پایین بیاید یا چاپگر متوقف شود. هنگامی که متوجه شدید جوهر تمام شده است، می توانید کارتریج جوهر قدیمی را با کارتریج تازه جایگزین کنید.

 

کم بودن سطح جوهر

 

خشک شدن جوهر کارتریج

از مواردی که منجر به سفید پرینت گرفتن چاپگر و تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان می شود، خشک شدن جوهر است. اگر شما برای مدتی از پرینتر جوهری خود استفاده نکرده باشید، بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، جوهر آن خشک می شود. در این شرایط، علاوه بر تمیز کردن پرینتر، باید کارتریج را نیز تعویض کنید.

 

 

خشک شدن جوهر کارتریج

 

خشک شدن نازل کارتریج

دلیل دیگری که باعث سفید پرینت گرفتن چاپگر می شود، خشک شدن نازل کارتریج است. این مشکل هم به دلیل استفاده نکردن از پرینتر به مدت طولانی ایجاد می شود. که باید نسبت به تمیز کردن نازل اقدام کنید.

مشکل درام کارتریج

یکی از مهم ترین بخش های کارتریج، درام است. درام برای عملکرد بهتر به کارتریج کمک می کند.  اگر در برگه های پرینت، خط های عمودی و بسیار نازک یا نقطه ‎هایی تکراری، مشاهده کردید، احتمالا مشکل از درام است و باید برای تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان اقدام کنید. چون در این شرایط، درام خراش خورده است و هیچ راهی به جز تعویض آن وجود ندارد. همچنین نشانه هایی مانند لکه‎های تونر در سراسر صفحه، اثری شبیه رد لاستیک در سمت راست یا چپ صفحه و موارد مشابه، نشان دهنده خرابی درام پرینتر هستند. در این مواقع، تمیز کردن درام پرینتر یا تعویض آن، اولین اقداماتی هستند که باید برای تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان انجام دهید. اگر با انجام این روش ها، مشکل پرینتر شما ادامه پیدا کرد، باید به یک تعمیرکار متخصص یا مرکز معتبر مراجعه کنید.

 

مشکل درام کارتریج

 

عدم شناسایی کارتریج های سازگار توسط پرینتر

بعضی اوقات، پس از نصب کارتریج جوهر جدید در پرینتر خود، ممکن است پیام هایی مانند «تونر سازگار نیست»، «کارتریج پرینتر شناسایی نشده است»، «پرینتر شما قادر به تشخیص جوهر نیست» و « کارتریج نصب نشده » را در صفحه نمایش پرینتر ببینید. همچنین ممکن است سطح جوهر و تونر، پایین یا خالی نمایش داده شود و چراغ‎های هشدار دهنده، خاموش و روشن شوند. همه این موارد نشان دهنده عدم شناسایی کارتریج توسط دستگاه هستند که به دلیل ریست کردن حافظه داخلی، اتصالات کثیف یا آسیب دیده، نصب نادرست کارتریج و به روز رسانی نرم افزار کارتریج بروز کرده اند. بنابراین، برای تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان خود در این مواقع، باید به تکنسین های متخصص و مراکز معتبر مراجعه کنید.

 

 

مشکل خط انداختن کارتریج جوهر افشان

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است منجر به تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان شود، خط انداختن کارتریج جوهر افشان است. بعضی اوقات، روی برگه هایی که با پرینتر جوهرافشان چاپ می کنید خطوط سیاه یا رنگی به جز متن چاپی شما می افتد. این مشکل ممکن است به دلیل تنظیم نبودن هد پرینتر جوهر افشان و کثیف شدن پرینتر رخ دهد. اگر هد های پرینتر از جا در رفته باشند یا سر جایشان نباشند، ممکن است روی صفحه خط بیفتد. در این شرایط، می توانید با استفاده از ابزار  alignment tool در کنترل پنل پرینتر، برای حل مشکلات کارتریج چاپگر جوهر افشان خود اقدام کنید.

همچنین، هنگامی که روی لبه های برگه پرینت، لکه جوهر بیفتد، ممکن است روی رولرها و بقیه قطعات پرینتر نیز جوهر ریخته باشد. بنابراین لازم است آنها را تمیز کنید. نحوه تمیز کردن هر پرینتر در دفترچه راهنمای آن توضیح داده شده است. اگر نتوانستید دستورالعمل تمیز کردن پرینتر را پیدا کنید، می توانید قطعاتی که کثیف شده اند را با یک پارچه خشک بدون پرز تمیز کنید. در صورتی که این مشکل ادامه پیدا کرد، باید حتما برای تعمیر کارتریج پرینتر جوهر افشان خود اقدام کنید.

 

مشکل خط انداختن کارتریج جوهر افشان

 

عکس های چاپ شده با کیفیت پایین

کار کردن با یک رنگ، می تواند باعث چاپ کمرنگ شود و برای حل این مشکل، باید کارتریج را تغییر دهید و از یک رنگ دیگر استفاده کنید. ضمن اینکه کارتریج های قدیمی، باید در صورت لزوم، بررسی و تعویض شوند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران