اگر شما هم با پرینتر زیاد سر و کار دارید و اخیرا دستگاه شما هنگام فرایند چاپ خیلی گرم می شود، حتما به فن آن نگاهی بیندازید. چون یکی از دلایل گرم شدن بیش از حد و خرابی پرینتر ها، از کار افتادن فن شان است که ممکن است کار را به تعمیر فن پرینتر و تعویض آن بکشاند. خوشبختانه اختلالات ابتدایی پیش آمده در فن، به سادگی رفع می شود و نیازی به تعمیر فن پرینتر، توسط کارشناسان نیست. ما هم در این مطلب روش های تعمیر فن دستگاه چاپ را برای تان گفته ایم تا با انجام آنها، پرینتر تان دوباره مثل روز اول کار کند. اما اگر مشکل فن چاپگر، شدید و عمیق باشد، باید برای تعمیر فن دستگاه چاپ تان، به مراکز معتبر مراجعه کنید.

ثبت درخواست تعمیر فن پرینتر

 

برای تعمیر فن پرینتر به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست فن پرینتر را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل ماشین های اداری هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، فن پرینتر خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشین های اداری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير فن پرینتر

تعمیر فن پرینتر ضروری است؟

فن تهویه هوا و خنک‌سازی فضای درون دستگاه را بر عهده دارد و قطعه بسیار مهمی در حفظ سلامت دستگاه و کیفیت چاپ محسوب می شود. بنابر این، نگهداری و رسیدگی به آن، تا مدت زیادی شما را از تعمیر فن پرینتر، بی نیاز می کند. اما بی توجهی به سلامت و درست کار کردن آن، باعث فرسودگی و خرابی شدید این قطعه می شود و زمینه خراب شدن قطعات دیگر را هم فراهم می کند.

 

تعمیر فن پرینتر

تعویض و تعمیر فن پرینتر باعث بهتر تهویه شدن هوای درون دستگاه شده و سایر قطعات را به خوبی خنک میکند.

 

خبر خوب این است که خرابی ابتدایی فن، مشکل چنان پیچیده ای نیست و در صورت بروز مشکل، خودتان می توانید دست به کار شوید و آن را درست کنید. روش های زیر تا حد زیادی می توانند مشکل تان را حل کرده و شما را از تعمیر فن پرینتر بی نیاز کنند.

نصب آخرین درایور سخت افزار گرافیکی

 به اینترنت وصل شوید و آخرین درایور موجود دستگاه را برای سخت افزار گرافیکی، دانلود و نصب کنید.

 

 

گردگیری فن پرینتر

در صورتی که در قسمت فن، گرد و غبار وجود داشته باشد، مسیر تنفس دستگاه گرفته می شود و اگر فن با سرعت بالا بچرخد، وجود این گرد و غبار، باعث افزایش شدید دما در پرینتر می شود. پس برای تمیز کردن فن، ابتدا دستگاه را خاموش کنید. دریچه های فن را پیدا کنید و از جاروبرقی برای مکش گرد و غبار فن استفاده کنید. سپس دستگاه را روشن کنید، اگر سر و صدای فن از بین رفته باشد، این روش تعمیر فن پرینتر جواب داده است.

رعایت نکات قبل از قبل از تعمیر فن پرینتر به صورت دستی

قبل از تعمیر فن پرینتر، دقت کنید که کمی صدا در همه پرینتر ها وجود دارد و عادی است. اما اگر صدا آزار دهنده شد می توانید دستگاه را بررسی کنید و برای تعمیر فن دستگاه چاپ، دست به کار شوید. ابتدا فن سی پی یو را چک کنید تا اگر در صورت اشکال در اتصال، آن را محکم کنید. اگر فن صدا می دهد یا خوب نمی چرخد، آن را روغن كاری کنید.

همچنین می توانید برچسب روی فن را بردارید و یک قطره روغن در این قسمت بریزید. پیشنهاد می کنیم از روغن گریس، واکس مو و روغن چرخ خیاطی استفاده کنید.

روش تعمیر فن پرینتر به صورت دستی

برای انجام این روش تعمیر فن پرینتر، ابتدا فن پرینتر را از محل آن جدا کنید. سپس می‌توانید با تینر فوری آن را تمیز کنید. به این صورت که مقداری تینر را داخل حلقه تو خالی پره بریزید و با دستمال بدون پرز، خوب آن را تمیز کنید. سعی کنید تا حد امکان، تمام کثیفی‌های داخل پره را پاک کنید. آرمیچر فن را هم می توانید با استفاده از یک سرنگ حاوی تینر فوری و یک مسواک، تمیز کنید. در صورتی که خودتان نمی توانید مراحل تعمیر فن پرینتر را انجام دهید، حتما از تکنسین ها یا مراکز معتبر کمک بگیرید.

 

 


 تعویض فن پرینتر

پیشنهاد می کنیم که در صورت خراب شدن فن پرینتر تان،آن را تعویض کنید. چون این کار باعث بهتر تهویه شدن هوای درون دستگاه چاپ شده و باعث خوب خنک کردن سایر قطعات می شود. تعویض فن پرینتر به دلیل ارزان بودن و به صرفه بودن آن، کار درستی است. اگر روش هایی که گفتیم، تاثیرگذار نبود، به این معنی است که مشکل پرینتر تان شدید شده جهت تعمیر پرینتر و رفع مشکلات فن با زودکمک تماس بگیرید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران