برند اپسون تولید کننده انواع پرینتر های لیزری و جوهر افشان است. این پرینتر ها در انواع مدل ها، قیمت ها و با کارایی های مختلف در بازار وجود دارند. علاوه بر لیزری و جوهر افشان بودن، این پرینتر ها را می توان به انواع رنگی و سیاه و سفید و انواع پرینتر های تک کاره و چند کاره تقسیم بندی کرد. تمام این موارد در زمینه تعمیر پرینتر اپسون حائز اهمیت است. در صورت خرابی و بروز مشکل در هر یک از این دستگاه ها، باید با توجه به نوع پرینتر، انواع سرویس های لازم برای تعمیرات پرینتر های Epson را انجام داد. موارد متعددی می تواند موجب خرابی و بروز مشکل در این پرینتر ها شود. از این رو نیاز به سرویس و تعمیر تخصصی این دستگاه ها نیاز اصلی کاربران پرینتر های اپسون است. مراکز تعمیرات تخصصی پرینتر های اپسون می توانند برای رفع انواع مشکلات این دستگاه ها به کاربران کمک کنند که از جمله آن ها می توان به مرکز تعمیراتی زود کمک به عنوان یک سامانه جامع آنلاین تعمیرات تخصصی در زمینه تعمیر پرینتر اشاره کرد. در این جا با ما همراه باشید تا با بررسی انواع مشکلات این پرینتر ها، سرویس های مختلف تعمیر پرینتر اپسون را بررسی کنیم.

تعمیر پرینتر اپسون

ثبت سفارش آنلاین تعمیر پرینتر اپسون

برای تعمیر پرینتر اپسون به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر پرینتر اپسون را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، پرینتر اپسون خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشین های اداری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

چه مواردی می تواند به پرینتر های اپسون آسیب برساند؟

قبل از بررسی انواع خرابی ها و مشکلات پرینتر های اپسون، باید به مواردی اشاره کنیم که می تواند به این دستگاه ها آسیب برساند. بدون در نظر گرفتن مدل پرینتر، مواردی مانند عدم استفاده اصولی از پرینتر، استفاده از کارتریج ها و سایر مواد مصرفی غیر اصلی، عدم شارژ درست و به موقع کارتریج، استفاده از کاغذ های بی کیفیت، نوسانات برقی و استهلاک قطعات می تواند به پرینتر آسیب برساند. از طرفی پرینتر ها باید حتما در بازه های زمانی مشخص دائما سرویس شده و کوچک ترین مشکلات آن ها نیز شناسایی شده و برطرف گردد. اگر سرویس دستگاه به صورت منظم انجام نشود، باید برای تعمیر پرینتر اپسون مورد نظر یا تعویض قطعات آن هزینه بیشتری پرداخت شود.

انواع سرویس های تعمیر پرینتر اپسون

تعمیرات پرینتر های Epson را می توان هم در دسته تعمیرات نرم افزاری و هم تعمیرات سخت افزاری دسته بندی کرد. البته جزئیات تعمیرات هر دستگاه به مدل و نوع آن بستگی دارد. این که پرینتر رنگی است یا سیاه و سفید یا این که پرینتر تک کاره است یا چند کاره. همچنین سرویس های تعمیرات پرینتر های لیزری نیز با پرینتر های جوهر افشان تفاوت دارد. در کل اما مواردی مانند شارژ و تعویض کارتریج، تعمیر و تعویض درام پرینتر، تعمیرات داکتر بلید پرینتر اپسون، تعمیر و تعویض کاغذ کش دستگاه، رفع ارور های پرینتر، تعمیر و تعویض یونیت فیوزینگ پرینتر اپسون و ... شامل انواع سرویس های تعمیر پرینتر اپسون می شود. تعویض قطعات معیوب نیز که در اثر استهلاک نیاز به تعویض دارند، از دیگر موارد تعمیرات این پرینتر ها است. تعویض قطعاتی مانند لیزر دستگاه، تعویض پاور پرینتر، تعویض فرمتر، تعویض چرخ دنده پرینتر اپسون و ... نیز از دیگر خدمات تعمیر و عیب یابی انواع پرینتر های اپسون است.

عیب یابی تخصصی پرینتر های اپسون

برای تعمیر پرینتر اپسون، باید مشکلات مختلف این دستگاه به دقت بررسی شده و با یک عیب یابی کاملا تخصصی، بهترین راه کار برای تعمیر دستگاه مورد نظر انتخاب شود. در بیشتر مواقع خرابی و نیاز به تعمیر این دستگاه در کیفیت چاپ نمایان می شود. کاهش کیفیت چاپ، ظهور خطوط افقی و عمودی در پرینت، کم رنگ شدن چاپ و سیاه شدن پرینت از جمله این موارد است. در صورتی که دستگاه قادر به پرینت گرفتن هم نباشد، می توان نتیجه گرفت که احتمال بخش هایی از دستگاه مانند کارتریج یا یونیت درام آن دچار مشکل شده است. سایر مشکلات این پرینتر ها نیز در قالب ارور های دستگاه مشخص می شوند که هر یک از این ارور ها نمایان گر یک مشکل در پرینتر مورد است. سایر مشکلاتی که مشخص می کند به تعمیرات پرینتر های Epson نیاز است شامل عدم اتصال پرینتر به شبکه، عدم کشیده شده کاغذ ها به درون پرینتر، قطع شدن اتصالات و مواردی از این دست می شود. در هر یک از این موارد تعمیر پرینتر اپسون با توجه به نشانه ها و ایراد های دستگاه انجام می شود.

 

عیب یابی تخصصی پرینتر های اپسون

رفع مشکلات نرم افزاری پرینتر های اپسون

یکی از مهم ترین گزینه های تعمیر پرینتر اپسون شامل رفع ارور ها و مشکلات نرم افزاری این دستگاه ها می شود. در بسیاری از مواقع مشکل از نصب نادرست نرم افزار ها و درایور های پرینتر مورد نظر است. در صورت عدم نصب درست درایور ها روی سیستم، معمولا پرینتر در دستگاه شناسایی نشده و به آن وصل نمی شود. گاهی نیز پرینتر به سیستم وصل نمی شود اما تمام قابلیت های آن قابل استفاده نیست. به این ترتیب در روند پرینت و عملکرد آن اختلال ایجاد می شود. از این رو بخشی از سرویس های مهم تعمیرات پرینتر های Epson، به روز رسانی و نصب درست نرم افزار ها و درایور های پرینتر مورد نظر است.

شارژ و تعویض کارتریج در پرینتر های اپسون

یکی دیگر از موارد مهم در تعمیر پرینتر اپسون، رفع مشکلاتی است که در چاپ دستگاه مشاهده شده و به کارتریج آن ارتباط دارد. در صورت کاهش کیفیت چاپ یا کم رنگ شدن آن، باید شارژ کارتریج را در نظر گرفت. در مواردی نیز برای رفع مشکل دیگر امکان شارژ کارتریج وجود ندارد و باید با تعویض آن با یک کارتریج اصلی و با کیفیت مشکل را برطرف کرد. یکی دیگر از موارد تعمیر کارتریج پرینتر های اپسون شامل تعمیر یا تعویض ریبون کارتریج می شود. در صورتی که ریبون کارتریج فرسوده شده باشد و به تعویض آن نیاز باشد، خطوط چاپ شده بسیار کم رنگ می شود. در نتیجه باید برای رفع مشکل ایجاد شده در پرینت، ریبون کارتریج را به سرعت تعویض کرد.

 

شارژ و تعویض کارتریج در پرینتر های اپسون

تعمیر داکتر بلید پرینتر های اپسون

داکتر بلید میزان تونری که باید روی مگنت رولر قرار بگیرد را تنظیم می کند. بنابراین سلامت این قطعه برای کیفیت چاپ اهمیت زیادی دارد. مواردی از جمله قفل شدن بلید، عدم تخلیه به موقع ضایعات تونر و استفاده از محلول های نامناسب برای تمیز کردن دستگاه می تواند به این قطعه آسیب برساند. در نتیجه برای تعمیر پرینتر اپسون نیاز به تشخیص خرابی این قطعه و تعمیر و تعویض آن وجود دارد. از مهم ترین نشانه های خرابی داکتر بلید می توان به کاهش کیفیت چاپ اشاره کرد. پرینت کم رنگ یا خاکستری رنگ از جمله مواردی است که احتمال خرابی داکتر بلید را تقویت می کند. خصوصا اگر از سلامت کارتریج مطمئن باشید. در نتیجه خرابی داکتر بلید می تواند مشکلات زیادی را برای پرینتر های اپسون به وجود بیاورد. برای تعمیر این قطعه به ابزار های تخصصی نیاز است. در مواردی هم که آسیب وارد شده به آن بسیار زیاد است، تنها می توان با تعویض داکتر بلید مشکل دستگاه را برطرف کرد. برای تعمیرات پرینتر های Epson تعمیر و تعویض به موقع داکتر بلید و استفاده از قطعات اصلی و سازگار با دستگاه امر بسیار مهمی است.

سوالات متداول درباره تعمیر پرینتر اپسون

 

سوالات متداول درباره تعمیر پرینتر اپسون

چگونه می توانم چاپگر اپسون خود را تعمیر کنم؟

توجه داشته باشید که موارد طرح شده در این بخش صرفا راهکارهایی ساده هستند که می توانند در صورت کار نکردن پرینتر به شما کمک کنند. در صورت بغرنج بودن اشکال پیش آمده در پرینتر ضروری است که به مرکز تخصصی تعمیر پرینتر اپسون مراجعه کنید. اما این راهکارهایی ابتدایی چه هستند؟ اول اینکه از درست بودن اتصالات چاپگر خود مطمئن شوید. در مرحله بعد بررسی کنید که چاپگر شما در سیستم به عنوان چاپگر پیش فرض تنظیم شده باشد. در ادامه بروز رسانی درایور چاپگر خود را نیز چک کنید و در صورت نیاز آنرا آپدیت کنید. سرویس Print Spooler را نیز بررسی کنید. تمام کارهای چاپی را پاک کنید. همچنین می توانید از برنامه دیگری برای چاپ سند خود استفاده کنید.

آیا تعمیر کردن پرینتر اپسون ارزش دارد؟

به طور خلاصه، اگر هزینه ای که قرار است برای تعمیر کردن پرینتر بپردازید کمتر از نصف ارزش چاپگر شما است، بنابراین این کار بصرفه تر از خرید پرینتر است. ضمن انکه در برخی شرایط ممکن است پرینتر شما جدید باشد و تنها اشکال مختصری در عملکرد آن به وجود آمده باشد. در این شرایط نیز بهتر است به فکر تعمیر پرینتر اپسون خود باشید. در غیر این صورت ممکن است زمان تعویض فرا رسیده باشد. با این وجود بهتر است با کارشناسان تعمیرات پرینتر Epson نیز صحبت کنید و مشاوره های آنان را مدنظر قرار دهید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر کاغذ کش پرینتر

آیا هد چاپگر اپسون دچار گرفتگی شده است؟

 برای تشخیص مسدود شدن هد چاپگر اپسون توجه داشته باشید که اگر رایانه شخصی یا صفحه LCD چاپگر به شما می گوید که کارتریج های جوهر شما پر است اما جوهی از کاغذ عبور نمی کند، به احتمال زیاد این اتفاق افتاده است و هد پرینتر دچار گرفتگی شده است. اسناد و تصاویر تاری که محو به نظر می رسند نیز نشانه هایی هستند که به شما می گویند زمان پاک کردن جوهر اضافی فرا رسیده است.

 

آیا هد چاپگر اپسون دچار گرفتگی شده است؟

 

چرا چاپگر اپسون من (با جوهر مشکی) چاپ نمی کند؟

برای تعمیر پرینتر اپسون در این شرایط می توانید راهکارهای ارائه شده در این بخش را امتحان کنید. اگر چاپگر اپسون شما جوهر سیاه چاپ نمی کند ابتدا باید هد کثیف چاپگر را تمیز کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید تمیز کردن هد چاپ به صورت دستی است. علاوه بر این چاپگر اپسون را به عنوان پیش فرض تنظیم و بررسی کنید و در صورت نیاز کارتریج جوهر جدیدی برای چاپگر اپسون تهیه کنید. چاپگر اپسون را مجدداً روی سیستم نصب کنید و از سالم بودن و درست بودن پورت مورد استفاده مطمئن شوید. درایور چاپگر اپسون را به روز کنید.

آیا می توان از الکل برای تمیز کردن هد چاپگر استفاده کرد؟

 بله شما می توانید برای تمیز کردن هد چاپگر از الکل استفاده کنید. برای این کار کارتریج جوهر را از چاپگر خود خارج کنید و سپس یک گوش پاک کن را در آب داغ یا ایزوپروپیل الکل آغشته کنید و آن را روی هد چاپگر بمالید. اینکار می تواند جوهر باقی مانده بر روی هد را پاک کند و مشکلات احتمالی پیش آمده به دلیل کثیفی هد را برطرف کند.

 

آیا می توان از الکل برای تمیز کردن هد چاپگر استفاده کرد؟

چگونه می توان مسدود بودن نازل پرینتر اپسون را تشخیص داد؟

 یکی دیگر از مواردی که ممکن است شما را ناچار به تعمیر پرینتر اپسون نماید مسدود شدن نازل است. در این صورت گرفتگی نازل های هد چاپگر را بررسی کنید. دکمه تعمیر و نگهداری را فشار دهید. Nozzle Check را انتخاب کنید، موقعیت چاپ را برای الگوی Check انتخاب کنید و دکمه OK را فشار دهید. نمونه ی چاپ شده را بررسی کنید تا ببینید آیا فاصله در خطوط وجود دارد یا خیر. در صورت عدم وجود فاصله، هد چاپ تمیز است و می توانید به چاپ ادامه دهید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال با کارشناسان تعمیر پرینتر Epson تماس بگیرید.

چگونه گرفتگی کارتریج پرینتر اپسون را تمیز کنم؟

شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. به سادگی کارتریج ها را بردارید و مقداری پاک کننده شیشه را در سوراخ هایی که جوهر به داخل هد چاپ می ریزد اسپری کنید. میتوانید این پاک کننده را چند ساعت یا حتی یک شب بگذارید تا تمام جوهر خشک شده داخل هد چاپ حل شود و بتوانید آن را پاک کنید.

 

چگونه گرفتگی کارتریج پرینتر اپسون را تمیز کنم؟

چگونه به روز رسانی نرم افزار پرینتر اپسون را انجام دهم؟

ضروری است وب سایت پشتیبانی Epson را به طور منظم برای آخرین به روز رسانی نرم افزار موجود برای پرینتر اپسون خود بررسی کنید. از صفحه اصلی چاپگر اپسون خود، دانلود آخرین نرم افزار را انتخاب کنید تا نرم افزار و درایورهای به روز شده را دانلود کنید. اگر سیستم عامل شما Windows است، نرم افزار چاپگر شما به طور خودکار به روز رسانی را بررسی داده و انجام می دهد. در صورت نیاز می توانید با ورود به صفحه نرم افزار Epson از رایانه ویندوز خود، به روزرسانی ها را به صورت دستی بررسی داده و انجام دهید. این بروز رسانی در برگه Maintenance از طریق نماد چاپگر در نوار وظیفه ویندوز قابل دسترسی است. اگر کامپیوتر شما مکینتاش (OS X) است برای سیستم عامل مک نیز به روزرسانی ها به طور خودکار روی چاپگر اپسون شما نصب می شوند. همچنین در صورت نیاز می توانید با کلیک بر روی EPSON Software Updater موجود در پوشه نرم افزار اپسون در زیر برنامه ها، به روزرسانی ها را به صورت دستی بررسی کنید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در طول این فرآیند می& توانید با همکاران ما در «زود کمک» واحد تعمیر پرینتر اپسون تماس بگیرید.

بیشتر بخوانیم : تعویض درام پرینتر

چرا پرینتر اپسون من آفلاین می شود؟

آفلاین شدن پرینتر اپسون شما ممکن است سبب شود که ارتباط بین پرینتر و رایانه شما برقرار نشود. همچنین ممکن است باعث شود که در حین چاپ، پرینتر اپسون شما ناگهان آفلاین شود و دیگر چیزی را چاپ نکند. در این شرایط احتمالا ناچار شوید که هر بار اتصال چاپگر خود را دوباره چک کرده و آن را برقرار کنید. برای رفع این اشکال می توانید از راه حل ارائه شده در این بخش استفاده کنید. در صورت عدم رفع مشکل می توانید با همکاران ما در واحد تعمیر پرینتر اپسون تماس بگیرید. برای شروع تعمیرات پرینتر در این مورد بخصوص، ابتدا روی Control Panel کلیک کنید و سپس به بخش Devices and Printers بروید. در پنجره بعدی، روی چاپگر Epson کلیک راست کرده و روی گزینه See what's printing کلیک کنید. سپس از نوار ابزار روی Printer کلیک کنید و مطمئن شوید که گزینه “Use Printer Offline” علامتی در کنار آن نداشته باشد. اگر علامت تیک وجود دارد، روی آن کلیک کنید تا غیرفعال شود. با انجام این کار، پرینتر آفلاین شما قطعاً به حالت آنلاین باز می گردد و بدون هیچ مشکلی شروع به پرینت می کند.

چرا پرینتر اپسون به رنگ آبی چاپ می کند؟

اگر در حین چاپ ناگهان متوجه شدید که پرینتر اپسون شما به جای رنگ سیاه در حال چاپ به رنگ آبی است بهتر است زیاد تعجب نکنید. تجربه ما در تعمیر پرینتر اپسون می گوید که این اشکال در پرینترهای امروزی -و نه فقط پرینترهای اپسون- موضوعی رایج است و البته رفع آن نیز بسیار آسان است. برای رفع این اشکال ابتدا مطمئن شوید که تنظیمات رنگ پرینتر در سیستم شما که چاپگر به آن متصل است نادرست نیست. یک بررسی اولیه نازل انجام دهید و اگر گرفتگی دارد، آن را تمیز کنید. در صورت نیاز کارتریج جوهر را با کارتریج جدید تعویض کنید. هنگام تعویض کارتریج جوهر، مطمئن شوید که فقط از کارتریج های جوهر چاپگر اپسون اصل و اصلی استفاده می کنید. در صورت عدم رفع اشکال پیش آمده می توانید با درخواست سرویس «تعمیر پرینتر اپسون در محل» از راهنمایی های همکاران ما در «زودکمک» استفاده کنید. تکنسین تعمیر «زودکمک» در محل حضور یافته و پس از بررسی دستگاه، اشکال پیش آمده را با شما در میان خواهد گذاشت.

چگونه می توانم پرینت تیره تری بگیرم؟

اگر پرینت انجام شده توسط پرینتر اپسون، نسبتا روشن است و یا اینکه شما به هر دلیل دوست دارید که پرینت شما تیره تر از آنچه که هست باشد، می توانید تنظیمات شرح داده شده در این بخش را انجام دهید. رفع این ایراد بسیار ساده است و در قیاس با سایر موارد در عیب یابی پرینتر، پیچیدگی چندانی ندارد.  برای تیره تر شدن پرینت ابتدا برنامه پرینتر را باز کرده و گزینه PRINT را در منو انتخاب کنید. به کادر تنظیمات چاپگر دسترسی پیدا کنید. روی گزینه Quality و سپس تنظیمات کلیک کنید. اکنون تراکم تونر را با حرکت دادن مقیاس تراکم به موقعیت دلخواه تنظیم کنید. روی OK کلیک کنید. حالا پرینت بگیرید تا مشاهده کنید که کیفیت چاپ گرفته شده نسبت به قبل بسیار تیره تر شده است. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر در این باره می توانید به صورت آنلاین با همکاران ما در واد تعمیر پرینتر اپسون تماس برقرار کنید.

 

چطور می توان از خدمت تعمیرکار سیار ماشین های اداری زودکمک استفاده کرد؟

تعمیرکار سیار ماشین های اداری زودکمک، خدمات تخصصی تعمیرات ماشین های اداری در تهران و کرج را به کاربران ارائه می دهد. برای دریافت این سرویس، درخواست تعمیر ماشین های اداری را از طریق سایت و یا اپلیکیشن زودکمک، ثبت کنید. همکاران ما برای انجام هماهنگی های لازم، با شما تماس می گیرند.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران