تعویض درام پرینتر، زمانی انجام می شود که این قطعه دیگر قابل پاکسازی نباشد. معمولا در حین شارژ کارتریج پرینتر، درام هم تمیز می شود تا آلودگی های سطح آن، کیفیت چاپ دستگاه را کاهش ندهند. اما بهتر است پس از چند بار پاکسازی درام، این قطعه با یک نمونه اورجینال جایگزین شود. به این ترتیب، کارتریج بهتر کار می کند و ذرات به جا مانده روی درام یا خراش های ایجاد شده در سطح آن، باعث افت کیفیت چاپ نمی شوند. در ادامه این مقاله، نکاتی را در مورد زمان و نحوه تعویض درام پرینتر به شما آموزش می دهیم. برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه هم می توانید از طریق سامانه زودکمک، با مجرب ترین تیم تعمیر پرینتر در ارتباط باشید.

ثبت سفارش آنلاین تعویض درام پرینتر

برای تعویض درام پرینتر به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض درام پرینتر را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تعویض درام پرینتر خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیراتچاپگر، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

بهترین زمان تعویض درام پرینتر چه موقع است؟

پیش از هر چیز باید بدانید که امکان تعمیر درام پرینتر وجود ندارد و این قطعه باید حتما تعویض شود. اما چه موقع باید درام را تعویض کرد؟ کارشناسان تعمیر چاپگر به کاربران توصیه می کنند که هنگام شارژ کردن کارتریج، درام را هم تعویض کنند. اما چون این کار ممکن است هزینه های کاربران را بیشتر کند، پیشنهاد بهتر، تعویض درام پرینتر پس از چند بار تمیز کردن این قطعه است. جدای از این مسئله، وقتی درام کارتریج ایرادی داشته باشد، پرینتر دچار مشکلاتی می شود که می توان آنها را به عنوان علائم خرابی یا آسیب دیدگی درام در نظر گرفت. در بخش های بعدی، این نشانه ها را معرفی می کنیم.

تعویض درام پرینتر

تعویض درام پرینتر، زمانی انجام می شود که این قطعه دیگر قابل پاکسازی نباشد. معمولا در حین شارژ کارتریج پرینتر، .درام هم تمیز می شود

 


علائم آسیب دیدگی درام

چاپ تار پرینتر

یکی از نشانه های اصلی خرابی درام کارتریج، چاپ تار است. در این حالت، پرینتر برگه ها را به صورت تار چاپ می کند و گاهی حتی امکان خوانش محتوا وجود ندارد. البته پیش از تعویض درام پرینتر در این حالت، باید مطمئن شوید که تونر در کارتریج به اندازه کافی وجود دارد و فیوزینگ هم به درستی کار می کند.

بیشتر بخوانیم : تعمیر کاغذ کش پرینتر

چاپ تار پرینتر

وجود لکه های سیاه در برگه

اگر برگه هایی که با پرینتر خود چاپ می کنید لکه های سیاه رنگ دارند، ممکن است ایراد از درام کارتریج باشد. این مشکل اغلب زمانی مشاهده می شود که سطح درام آسیب دیده یا خراشیده شده باشد. در این صورت، تونر به درستی به کاغذ منتقل نشده و لکه هایی غیر عادی در برگه ایجاد می شوند. با تعویض درام چاپگر، مشکل حل شده و چاپ به حالت عادی انجام می شود.

 

وجود لکه های سیاه در برگه

افت کیفیت چاپ

گاهی کیفیت چاپ دستگاه کپی یا پرینتر به شدت کاهش پیدا می کند. اگر این مساله ناشی از خرابی فیوزینگ یا تمام شدن تونر و جوهر نباشد، باید درام را تعویض کنید.

 

افت کیفیت چاپ

نحوه تعویض درام کارتریج پرینتر

1-     پرینتر را خاموش کرده و دوشاخه آن را از پریز جدا کنید.

2-     پیچ های درپوش را باز کرده و آن را با احتیاط از دستگاه جدا کنید.

3-     در ادامه عملیات تعویض درام پرینتر، این قطعه را به آرامی از کارتریج جدا کنید.

4-     حالا باید فوم رولر را از دستگاه بیرون بیاورید.

5-     فوم رولر را با استفاده از یک دستمال نرم و بدون پرز، تمیز کنید.

6-     ضمن در نظر گرفتن نکات ایمنی، پیچ های بلید را به آرامی باز کنید.

7-     در این بخش تعویض درام پرینتر، نوبت به بیرون آوردن بلید است.

8-     توجه داشته باشید که تونر موجود در کارتریج باید کاملا تخلیه شود.

9-     وایپر بلید را کاملا تمیز کنید.

10-  پس از پاکسازی وایپر بلید، آن را مجددا در چاپگر جایگذاری کنید.

11-  حالا گریس روی سطح فوم رولر را با پنبه الکلی با دقت تمیز کنید.

12-  فوم رولر را در دستگاه جا بزنید.

13-  درام را به همراه اهرم محرک، نصب کنید.

14-  حالا باید محور  OPC را روغن کاری کنید تا بعدا برای کار با پرینتر، دچار مشکل نشوید.

15-  سرپوش ها را سر جای قبلی شان قرار دهید.

16-  در مرحله آخر تعویض درام پرینتر، چیپ ها را جایگزین کرده و دستگاه را ببندید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران