تعمیر و تعویض برد فرمتر چاپگر بسیار مهم است چون این قطعه کنترل همه اجزای پرینتر را در دست دارد و در صورتی که دچار مشکل شود، فرایند چاپ انجام نمی شود. اگر کار تان طوری است که خیلی با پرینتر سر و کار دارید، احتمالا با خطاهای مختلفی رو به رو شده اید که هر کدام نشان دهنده ایراد در یکی از بخش های دستگاه هستند. یکی از این ارور ها، به شما هشدار می دهد که باید تعمیر برد فرمتر پرینتر انجام شود.  پس اگر برای تان سوال شده که چه زمانی تعمیر برد فرمتر انجام می شود یا چطور می توان از تعمیر برد فرمتر پرینتر پیشگیری کرد، این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر برد فرمتر پرینتر

مهم ترین نشانه خرابی برد فرمتر، شناسایی نشدن پرینتر در کامپیوتر یا لپ تاپ است.


ثبت سفارش آنلاین تعمیر برد فرمتر پرینتر

برایتعمیر برد فرمتر پرینتر به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر برد فرمتر پرینتر را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، پرینتر خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیر برد فرمتر پرینتر، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

تعمیر برد فرمتر پرینتر چرا باید انجام شود؟

برد فرمتر در پرینتر، قطعات و بخش های مختلف دستگاه را با یکدیگر هماهنگ می کند. همچنین فرمتر این قابلیت را دارد تا کاری کند بدون نیاز به کامپیوتر یا هر وسیله دیگری، دستورات ارائه شده به پرینتر اجرا شوند. مثلا وقتی دکمه کپی را در چاپگر زدید، بدون نیاز به کامپیوتر یا شبکه و فقط با استفاده از توان برد فرمتر، دستور به اسکنر، پرینتر و فتوکپی ارسال می شود. برد فرمتر کنترل ورودی های USB ، شبکه LAN ، شبکه بی سیم و حتی ورودی کارت های حافظه را هم در دست دارد. در واقع این قطعه، در همه بخش ها تاثیرگذار است. بنابراین تعمیر برد فرمتر پرینتر اهمیت بسیار زیادی دارد و باید توسط متخصصان با تجربه انجام شود.

تعمیر برد فرمتر پرینتر در چه مواقعی ضروری است؟

ممکن است در هنگام اتصال پرینتر به لپ تاپ با کابل USB به ارور Unrecognized USB Device  برخورد کنید که ظاهر شدن این ارور، به این معنی است که دستگاه نمی تواند کابل USB را شناسایی کند. در این حالت وقتی پرینتر را به رایانه وصل می کنید، هیچ اتفاقی نمی افتد و دستگاه شناسایی نمی شود. برای حل این مشکل، اول به سراغ کابل و پورت USB بروید و سالم بودن آنها را چک کنید. اگر آنها سالم بودند، احتمالا این ارور ناشی از ایراد در برد فرمتر است. در چنین شرایطی باید تعمیر برد فرمتر پرینتر یا در موارد بدتر، تعویض آن انجام شود. کار نکردن پورت شبکه، یکی دیگر از مواردی است که به ما هشدار می دهد زمان تعمیر برد فرمتر پرینتر فرا رسیده است. چون در این موقع، باید احتمال دهید که این قطعه دچار آسیب شده و هر چه سریع تر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

برای آشنایی با نحوه خدمات تعمیر پرینتر این مقاله رو از دست نده...

علائم خراب شدن برد فرمتر پرینتر کدام ها هستند؟

مهم ترین نشانه خرابی برد فرمتر، شناسایی نشدن پرینتر در کامپیوتر یا لپ تاپ است. کار نکردن پورت شبکه هم علامت هشدار دهنده دیگری برای تعمیر برد فرمتر پرینتر است. حتی این امکان وجود دارد که نوسان ولتاژ و آسیب های ناشی از آن، باعث اختلال در IC های برد شوند و آنها را بسوزانند.

علائم خراب شدن برد فرمتر

فرمتر پرینتر به چه دلایلی خراب می شود؟

نوسان های برقی که از طریق USB یا LAN وارد پرینتر می شوند، یکی از مهم ترین دلایل خرابی برد فرمتر هستند. چون این ورودی ها به صورت مستقیم و بی واسطه به برد فرمتر وصل می شوند و به همین دلیل هر مشکلی در آنها، به این قطعه مهم آسیب می رساند. تکنسین ها و متخصصان هم پیش از تعمیر برد فرمتر پرینتر، این ورودی ها را بررسی می کنند تا علت آسیب دیدگی این قطعه را مشخص کنند.

خدمات تعمیر پرینتر زودکمک : تعمیر هد پرینتر

چگونه از خراب شدن و تعمیر برد فرمتر پرینتر جلوگیری کنیم؟

یکی از اصلی ترین راهکارهای جلوگیری از خرابی قطعات مختلف مخصوصا برد فرمتر، استفاده از یک محافظ برق با کیفیت برای پرینتر است. چون استفاده از محافظ برق باعث جلوگیری از آسیب نوسانات برق به دستگاه می شود در نتیجه دیگر نیازی به تعمیر برد فرمتر پرینتر نیست. علاوه بر آن می توانید با استفاده از پریزهایی که دارای کانکتور زمین هستند، بار الکتریکی جمع شده در پرینتر را تخلیه کنید و احتمال خرابی قطعات مختلف را کاهش دهید.

همچنین اگر برای انجام سرویس های دوره ای پرینتر، برنامه ریزی مناسب داشته باشید که هم می تواند به صورت زمان بندی های مخصوص باشد و هم بر اساس تعداد مشخصی از صفحات چاپ شده، می توانید از بروز مشکلات بعدی یا خرابی‌های ناشی از سهل انگاری در چاپگرها که کار را به تعمیر برد فرمتر پرینتر می کشاند، راحت شوید.

تعویض برد فرمتر چاپگر لازم است؟

عیب‌یابی برد فرمتر و پیدا کردن مشکلی اصلی آن  به تخصص و تجربه بالایی نیاز دارد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که تعمیر برد فرمتر پرینتر را به نمایندگی تعمیرات پرینتر برند خودش بسپارید. در غیر این صورت ممکن است مشکل ایجاد شده برای فرمتر پرینتر، با دستکاری شما، بسیار بد تر شود و کار از تعمیر قطعه بگذرد. در این مواقع تنها تعویض قطعه چاره کار است که در بسیاری از موارد صرفه اقتصادی ندارد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران