دلایل مختلفی می تواند منجر به خرابی برد آیفون ۶ شود. روی برد این گوشی قطعات و مدارهای زیادی وجود دارد که خراب شدن هر یک از آن ها می تواند روی عملکرد کل مادربرد تأثیرگذار باشد. اما چه اتفاقی مهم تر از همه می تواند باعث شود که کار به تعمیر برد آیفون ۶ بینجامد؟ در ادامه به بررسی هر آنچه که باید در مورد خرابی برد آیفون ۶، هزینه تعمیر برد آیفون ۶ و هر چیز دیگری که در ارتباط با تعمیر آیفون ۶ و مادربرد آن می شود خواهیم پرداخت.

ثبت درخواست تعمیر برد آیفون ۶

برای تعمیر برد آیفون ۶ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر برد آیفون ۶ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، برد آیفون ۶ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

عوامل موثر بر خرابی برد آیفون 6

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود کار به تعمیر برد آیفون ۶ برسد، ضربه خوردن گوشی است. وارد شدن ضربه یا فشار به گوشی (به خصوص قاب پشتی آن) می تواند روی برد دستگاه تأثیر بگذارد و منجر به آسیب دیدگی آن شود. البته دلیل مهم دیگری که باعث خرابی برد آیفون ۶ می ;شود، آبخوردگی گوشی است. اما شاید برای شما این سوال پیش آمده است که تعویض برد آیفون ۶ هزینه کمتری دارد یا تعمیر آن به صرفه تر است؟ علائم بروز خرابی برد آیفون ۶ چیست و نحوه تعویض آن چگونه است.

 

تعمیر برد آیفون ۶

 


هزینه تعمیر برد آیفون ۶

برای برآورد هزینه تعمیر برد آیفون ۶ باید وضعیت مادربرد دستگاه بررسی شود. قطعاً اگر بخواهید مادربرد گوشی خود را تعمیر کنید خیلی به صرفه تر از تعویض آن برای شما تمام خواهد شد. اما موضوع اینجاست که هر تعمیرکاری توانایی تعمیر برد iPhone 6 را ندارد و در بسیاری از مواقع تعمیرکاران ترجیح می دهند به علت دانش کم خود، به جای تعمیر بخش آسیب دیده، کل برد را تعویض کنند. به همین خاطر توصیه می کنیم حتماً به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید تا جلوی هزینه های اضافه تر گرفته شود و تنها با تعمیر قطعه معیوب، گوشی خود را تحویل بگیرید.

 

 


رایج ترین دلایل خرابی برد آیفون ۶

دلایل مختلفی می ;تواند باعث خرابی برد آیفون ۶ شود و شما را ناچار به تعمیر آیفون ۶ کند. یکی از عمده ترین این دلایل می تواند ضربه دیدن دستگاه باشد. اگر ضربه ای به دستگاه وارد شده باشد و یا به قاب پشت آن فشار آورده باشید، احتمال آسیب دیدن برد آیفون ۶ زیاد است. همچنین آبخوردگی یکی دیگر از دلایل رایج خرابی مادربرد آیفون ۶ اپل است. این گوشی فاقد استانداردهای ضد آب است و نفوذ آب به داخل قاب آن می تواند آسیب های هزینه بری را روی دست شما بگذارد. البته کهولت برد نیز می تواند دچار خرابی آن شود. اگر چندین سال است که از آیفون ۶ استفاده می کنید، احتمال دارد آن دچار مشکل شده باشد.


علائم خرابی مادربرد گوشی آیفون ۶

خرابی برد آیفون ۶ علامت هایی دارد و هرگاه این علائم را در گوشی خود مشاهده کردید، می توانید به خراب شدن برد نسبت دهید. یکی از این علائم خاموش شدن کامل گوشی است. گاهی ممکن است به یک باره گوشی شما هنگام استفاده خاموش شود. داغ شدن بیش از حد آیفون ۶ می تواند یکی دیگر از علائم خراب شدن برد باشد. گاهی اوقات نیز شارژ نشدن گوشی، عملکرد نادرست دوربین، کار نکردن میکروفون و بلندگوها و همچنین غیرفعال شدن گزینه Wi-Fi می توانند از جمله علائم خراب شدن برد گوشی آیفون ۶ اپل باشند.


تعمیر برد گوشی آیفون ۶ در خانه

بسیاری از کاربرانی که از قطعات مناسب تعمیر و دانش خوبی برای تعمیر گوشی خود برخوردارند، تصور می کنند که می توانند برد آیفون ۶ را هم خودشان تعمیر کنند. اما تعمیر برد به آسانی تعویض یک باتری یا تاچ ال سی دی نیست. هر برد از هزاران قطعه ریز و درشت تشکیل شده است که برای تعمیر باید با تک تک آن ها و عملکردشان آشنایی داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است به سایر قطعات سالم روی برد نیز آسیب بزنید و در نتیجه هزینه بیشتری برای خود بتراشید. حتی بسیاری از تعمیرگاه ها نیز قادر به تعمیر برد iPhone 6 نیستند و برای تعمیر حتماً باید به یک مرکز معتبر و ماهر مراجعه کنید.

 

 


تعویض برد آیفون ۶ چگونه است؟

برای تعویض برد آیفون ۶ شما به ابزارآلات مختلفی از جمله پیچ گوشتی P2، ساکشن کاپ، اسپاجر، پنس سر کج و غیره نیاز دارید. شما ابتدا باید قاب گوشی را باز کنید، سپس پیچ های براکت باتری را باز کرده و براکت را بردارید، سپس کانکتورهای باتری، دوربین سلفی، دکمه هوم و دیگر قطعات را نیز باید با احتیاط جدا کنید. تمام قطعات گوشی توسط یک کانکتور به برد گوشی متصل هستند که با احتیاط کامل باید آن ها را جدا کرد تا آسیبی به هیچ یک از آن ها وارد نشود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران