امروز زودکمک به شما کمک می کند که بدانید علت شارژ نشدن گوشی چیست و چطور باید این مشکل را حل کنید. البته تیم تعمیرات موبایل زودکمک برای عیب یابی و تعمیر گوشی که شارژ نمی شود در کنار شما هستند. اما اگر در این زمینه اطلاعات داشته باشید، نگرانی شما کمتر می شود. شارژ نشدن موبایل یک مشکل عامیانه است؛ یعنی محدود به برند خاصی نیست و افراد زیادی ممکن است با آن مواجه شوند. شارژ نشدن گوشی دلایل زیادی دارد؛ ممکن است پای یک مشکل نرم افزاری در میان باشد و مشکل با راحتی برطرف شود. اما گاهی هم مسئله سخت افزاری بوده و نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی موبایل است. در هر صورت، زودکمک کنار شماست تا مشکل کاملا حل شده و بتوانید به صورت عادی و بدون هیچ ایرادی از گوشی خود استفاده کنید.

 

خدمتی ویژه از زودکمک

 

دلایل شارژ نشدن گوشی

وقتی گوشی شارژ نمی شود، باید علت را در باتری، شارژر، کابل شارژ، درگاه شارژ و حتی تنظیمات موبایل جستجو کرد. ممکن است باتری آسیب دیده باشد یا به درستی در جایگاهش قرار نگرفته باشد. خرابی سوکت ها و اتصالات باتری هم متهم ردیف دوم محسوب می شود. ایرادات نرم افزاری همچون ویروسی شدن، قدیمی بودن سیستم عامل و حتی گاهی پر بودن حافظه هم دلایل دیگر شارژ نشدن گوشی هستند. از خرابی برد، سوکت شارژ، مدار شارژ، آی سی شارژ و پارگی کابل شارژ یا خرابی آداپتور هم نباید غافل شد. البته همچنان نشانگر اصلی به سمت باتری است.

 

شارژ نشدن گوشی

 


چطور مشکل شارژ نشدن موبایل را برطرف کنیم؟

تعویض شارژر

تکنسین های زودکمک به کاربران توصیه می کنند که وقتی گوشی شارژ نمی شود، اول شارژر را تعویض کنند. یعنی گوشی را با یک شارژر دیگر هم شارژ کنند. به این ترتیب می توان مطمئن شد که شارژر سالم است و با اطمینان کامل، سراغ روش های بعدی رفت.

 

 

-------------------------------------------------------

شارژ کردن گوشی خاموش

یکی از اقداماتی که کارشناسان زودکمک به شما پیشنهاد می دهند این است که گوشی را در حالت خاموش شارژ کنید. به ویژه اگر سیستم ویروسی شده باشد یا یک ایراد نرم افزاری وجود داشته باشد، این روش بسیار موثر خواهد بود. اگر موبایل در حالت خاموش هم شارژ نشود، یعنی یک ایراد سخت افزاری وجود دارد.

-------------------------------------------------------

کالیبره کردن باتری

کالیبراسیون هم اقدام موثر دیگری است که تحت شرایطی می تواند مشکل شارژ نشدن گوشی را برطرف کند. برای این کار باید گوشی را چند بار فول شارژ کرده و باتری را تخلیه کنید. با این کار، باتری جان دوباره می گیرد تا با قدرت بیشتری کار کند.

-------------------------------------------------------

تعمیر و تعویض سوکت شارژ

گاهی باید برای رفع مشکل شارژ نشدن موبایل، سوکت شارژ یا پورت usb را ترمیم یا تعویض کنید. رطوبت، استفاده از شارژر غیر استاندارد، کشیدن ناگهانی شارژر از گوشی، به زور جا زدن کابل  USB  در گوشی و یا ضربه، عواملی هستند که سوکت شارژ را معیوب کرده و مانع از عملکرد درست آن می شوند.

-------------------------------------------------------

ریستارت کردن گوشی

گاهی تنها با ریستارت کردن، می توانید مشکل شارژ نشدن گوشی تان را حل کنید! این کار، پردازش های گوشی را به حالت عادی باز می گرداند و موجب برطرف شدن و عادی شدن فرایند شارژ می گردد.

-------------------------------------------------------

تعمیر مدار شارژ

تعمیر مدار شارژ و یا تعویض آی سی شارژ هم به رفع مشکل شارژ نشدن گوشی های هوشمند در برندهای مختلف کمک می کند. البته شما به عنوان کاربر، ابزار لازم برای تست، تعمیر و تعویض این بخش ها را در اختیار ندارید. اما تا زودکمک هست، جای نگرانی نیست.

-------------------------------------------------------

تعمیر و تعویض باتری

آخرین راه برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی، تعمیر و تعویض باتری است. البته همکاران ما تلاش می کنند که باتری را ترمیم کنند تا هزینه زیادی روی دست شما نگذارد. اما گاهی راهی جز تعویض این قطعه نیست. زودکمک به شما تضمین می دهد که باتری جدید اصل است و به هیچ عنوان از قطعه غیر اورجینال در گوشی شما استفاده نمی شود.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ نظر خود را بنویسید و اگر سوالی دارید مطرح کنید!

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران