چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم؟


پاسخ ها

7 نکته و راه موثر برای به حداکثر رساندن و افزایش عمر باتری گوشی وجود دارد که شامل موارد زیر می شود.

1. صفحه نمایش را کم نور کنید:
برای کمک به حفظ و افزایش عمر باتری، روشنایی هر صفحه‌ای که روی آن هستید را حداقل به نصف کاهش دهید. این را معمولاً می توان در قسمت گزینه ها یا تنظیمات یافت.

2. ویژگی تایم اوت (timeout) را کوتاه کنید:

لپ تاپ ها، گوشی ها و تبلت ها پس از تشخیص عدم فعالیت، صفحه نمایش خود را خاموش می کنند. به این ترتیب، هنگامی که شما به صفحه نمایش خود نگاه نمی کنید، از قدرت برای روشن کردن صفحه نمایش خود استفاده نمی کنند. در اینجا نحوه تغییر پیش فرض برای خاموش کردن سریعتر آمده است:

• موبایل Android، گزینه های خود را در Settings | Display | Screen timeout

• iPhone، زمان مورد علاقه خود را در  Settings | Display & Brightness | Auto-Lock

3. از حالت ذخیره انرژی استفاده کنید:
در حالی که ممکن است نخواهید همیشه حالت کم مصرف را روشن کنید، بسیاری از رایانه‌ها، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های جدید آن را به شکلی در تنظیمات فعال می‌کنند که اغلب صفحه نمایش را سیاه و سفید می‌کند، صفحه نمایش را تاریک می‌کند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای تست سلامت باتری آیفون

4. مراقب برنامه های پرقدرت باشید:
مهم نیست که چه دستگاهی دارید، اگر از آن برای کارهایی استفاده کنید که به منابع بیشتری از سیستم نیاز دارند، مانند تماشای ویدیو یا بازی چند نفره، باتری آن سریع‌تر خالی می‌شود.

انجام چند کار مانند گوش دادن به موسیقی در حین خواندن کتاب الکترونیکی نیز می تواند به تخلیه سریع باتری کمک کند. بنابراین اگر استفاده از آن را به پایان رسانده اید، یک برنامه را ببندید.

5. گوشی خود را قفل کنید:
همیشه وقتی از گوشی هوشمند خود استفاده نمی کنید آن را قفل کنید.

6. سیستم عامل خود را به روز و آپدیت (Update) کنید:
 به یاد داشته باشید که همه به روز رسانی های سیستم عامل موبایل را هر زمان که در دسترس هستند، دانلود و نصب کنید. سازندگان همیشه در تلاش هستند تا راه‌های جدیدی را برای بهبود مدیریت انرژی و رفع اشکالات نرم‌افزاری که می‌توانند بر عملکرد باتری نیز تأثیر بگذارند، بیابند.

بیشتر بخوانید: چرا باتری گوشی زود خالی می شود؟

7. اعلان‌ ها (notifications) را خاموش کنید:
اگر می‌توانید، سرویس‌های فشار را خاموش کنید یا دفعات اطلاع‌رسانی اطلاعات جدید از جمله ایمیل‌های دریافتی، به‌روزرسانی‌های بازی، امتیازات ورزشی بلادرنگ یا قیمت سهام و غیره را کاهش دهید. اعلان‌ ها نیاز دارند که موبایل شما به‌طور خودکار با سرور یا رایانه‌های یک شرکت از طریق اینترنت بررسی شود و این می تواند عمر باتری را از بین ببرد.

کاربر گرامی، موبایل شما نیاز به تعویض تخصصی باتری دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره 1662 تماس گرفته و یا درخواست تعمیر موبایل خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند. 

زود کمک

1401-04-08 23:34:18

پاسخ خود را بنویسید