خالی شدن باتری گوشی، مشکلی است که خواه ناخواه برای شما پیش می آید. بعد از گذشت مدتی کار کردن با گوشی های هوشمند، باتری ضعیف شده و مثل قبل، شارژ نگه نمیدارد. با این حال گاهی این مسئله بسیار حاد بوده و به شکل غیر عادی بروز پیدا می کند. یعنی در حالی که زمان زیادی از شروع به کار گوشی نگذشته است، عمر آن کاهش یافته و خیلی زود شارژ خالی می کند. این مسئله می تواند نشان دهنده خرابی یا آسیب دیدگی باتری باشد. عوامل نرم افزاری هم در بروز این مشکل دخیل هستند که در ادامه با آنها آشنا می شوید. امروز ضمن بررسی دلایل خالی شدن باتری گوشی، روش هایی برای برطرف کردن این مشکل را به شما معرفی می کنیم. برای رفع ایراد به شکل تخصصی تر هم می توانید ضمن ثبت درخواست تعمیر موبایل در سامانه زودکمک، حرفه ای ترین خدمات را در کوتاه ترین زمان دریافت کنید.

مشاوره آنلاین زودکمک

دلایل خالی شدن باتری گوشی

یکی از مهم ترین عواملی که باعث تخلیه باتری گوشی آیفون می شود شامل موارد زیر میشود :

 1- باز بودن هم زمان چند برنامه در پس زمینه

وقتی یک برنامه را اجرا کرده و آن را می بندیم، برنامه در پس زمینه گوشی های اندرویدی فعال می ماند و انرژی باتری را مصرف می کند. 

2- خالی شدن باتری گوشی ناشی از نصب یک برنامه معیوب

3- ویروسی شدن گوشی

4-  آسیب دیدگی باتری موبایل

5- روشن بودن مداوم دیتا

6- اجرای برنامه های سنگین

7- فعال بودن مواردی همچون انیمیشن ها و ... هم دیگر دلایل بروز این مشکل به شمار می روند.

8- روشن بودن دائم وای فای

خالی شدن باتری گوشی

راهکارهایی برای رفع مشکل خالی شدن باتری موبایل

حذف اپلیکیشن های کم کاربرد

بهترین راه برای رفع مشکل خالی شدن باتری موبایل، حذف کردن برنامه هایی است که کاربرد چندانی ندارند. اپلیکیشن هایی که عملا استفاده ای از آنها نمی کنید، فضای گوشی را اشغال کرده و انرژی باتری را مصرف می کنند. با حذف این اپ ها کمک زیادی به نگهداری شارژ در باتری کرده و می توانید از خالی شدن باتری گوشی خود جلوگیری نمایید.

مشاوره آنلاین زودکمک طولانی شدن زمان شارژ گوشی ، بررسی علل و ارائه راهکارهای مناسب

حذف ویجت ها از هوم اسکرین

اقدام دیگری که می توانید برای رفع مشکل خالی شدن باتری گوشی و جلوگیری از آن انجام دهید، حذف ویجت هایی است که در هوم اسکرین نصب شده اند. این ویجت ها اگرچه زیبایی و جلوه زیادی به گوشی شما می دهند، اما شارژ باتری را نیز مصرف می کنند.

فعال کردن حالت پرواز

اگر به شارژر و برق دسترسی ندارید و نمی خواهید شارژ گوشی تان تمام شود، می توانید آن را در حالت پرواز قرار دهید. Airplane Mode زمانی که آنتن دهی گوشی ضعیف است، دوام باتری را بیشتر کرده و کمک می کند که شارژ دیرتر تمام شود. بنابراین اگر آنتن دهی ضعیف است یا تماس ضروری ندارید، حالت پرواز را فعال کنید تا دیگر نگرانی بابت خالی شدن باتری گوشی خود نداشته باشید.

غیرفعال کردن قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه

گوشی های هوشمند قابلیتی به نام تنظیم خودکار نور صفحه نمایش دارند. فعال بودن این قابلیت باعث می شود که نور نمایشگر  با توجه به شرایط محیطی تنظیم شود.

مثلا اگر هوا تاریک باشد، نور صفحه به شکل اتوماتیک زیاد می شود. این قابلیت با کمک سنسور نور کار می کند و این حسگر، انرژی خود را از باتری می گیرد. بنابراین با غیر فعال کردن آن می توانید مشکل خالی شدن باتری گوشی را تا حد زیادی برطرف کنید.

فعال سازی Power Saving Mode

با فعال کردن Power Saving Mode هم می توان مشکل خالی شدن باتری موبایل را حل کرد. این قابلیت در اندروید و iOS وجود دارد و تا حد زیادی، به نگهداری بیشتر شارژ گوشی کمک می کند. درواقع این قابلیت، باعث می شود که تمامی تنظیمات گوشی در راستای به حداقل رساندن میزان مصرف شارژ باتری تنظیم شوند.

مشاوره آنلاین زودکمک علت شارژ نشدن گوشی چیست؟

کاهش تاخیر خاموش شدن صفحه

یک روش ساده اما کاربردی برای رفع مشکل خالی شدن باتری گوشی، کاهش تاخیر خاموش شدن نمایشگر است. تنظیمات نمایشگر به گونه ای است که شما می توانید مدت زمان روشن ماندن آن را مطابق میل خود تنظیم کنید. مثلا کاری کنید که صفحه نمایش پس از یک دقیقه غیر فعال بودن، خاموش شود. اگر این زمان را تا حد امکان پایین بیاورید، کمک زیادی به افزایش عمر باتری موبایل خود خواهید کرد.

خنک نگه داشتن گوشی

 داغ شدن گوشی و بالا رفتن حرارت آن می تواند شارژ باتری را به سرعت تخلیه کند. بنابراین با خنک نگه داشتن بدنه، از خالی شدن باتری موبایل جلوگیری می کنید. کافی است برخی برنامه های پر مصرف را کمتر اجرا کنید و یا گاهی قاب یا کاور گوشی را جدا کنید.

روشن بودن دائم وای فای

وقتی بیرون از منزل با خانواده یا دوستانتان در حال وقت گذرانی هستید گوشی شما به صورت مداوم ، به دنبال یافتن شبکه Wifi است. همین مساله یکی از پاسخ‌های این پرسش است که «چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند». بنابراین اگر در جایی هستید که شبکه Wifi وصل نیست، از قسمت تنظیمات، Wifi را خاموش کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/17-09:54

درود بر شما علی صالحی عزیز

این به این معناست که شما در آن اپلیکیشن یک حساب کاربری دارید.

علی صالحی
1402/10/06-00:03

واقعاً خوب هستش این برنامه شما مرسی از اینکه اینقدر زحمت میکشی تا هم زبانت رو آگاه بکنید ایوالا..اگه مثل شماره خدم بامن تماس بگیره یعنی چی.یا اینکه میخوای حساب کاربری دورست کنی میگه شماره موبایلت رو وارد کن من انجام دادم بهم گفت این شماره قبلاً اکانت روانجام داده واکانت داره چون میخواستم اکانت بزارم اینجوری گفت چیکار کنم بهم بگین چجوری بفهمم این کیه وازکجاست وچرا با شماره من تونسته اکانت بزنه منتظرم جواب بدین عزیز ؟