R _

آیا گوشی که بعد از آبخوردگی خاموش شده قابل تعمیر است؟

تعمیر گوشی آبخورده امکان پذیر است اگر قطعات آن قابل ترمیم باشند! این جمله به ظاهر کوتاه، در عمل بسیار وسیع بوده و نیاز به بررسی دقیق و جزء به جزء دارد. آبخوردگی موبایل، مشکلات مختلفی را در آن ایجاد می کند. ممکن است با اقدامات درستی که انجام می دهید و با لطف چاشنی خوش شانسی، قطعات آسیب جدی نبینند. در این صورت می توان مجدد از گوشی استفاده کرد. اما تعمیر گوشی آبخورده در شرایطی که قطعات داخلی (باتری، مین برد، ال سی دی و ...) آسیب جدی دیده اند، بسیار دشوار بوده و شانس خیلی کمی دارد. اگر گوشی شما دچار آبخوردگی شده است، زودکمک تخصصی ترین خدمات را در زمینه عیب یابی و تعمیر آن به شما ارائه می دهد. درخواست تعمیر موبایل را در زودکمک ثبت کرده و منتظر همکاران ما باشید. برای آشنایی با جزئیات بیشتری در مورد تعمیر موبایل آبخورده هم می توانید ادامه مطلب را دنبال کنید.

 

سرویس تعمیرات موبایل در محل یک تعمیرگاه آنلاین است که عیب یابی و رفع مشکلات انواع گوشی ها توسط بهترین کارشناسان انجام می شود. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری در گوشی خود، درخواست خود را در سامانه و یا اپلیکیشن زودکمک ثبت کنید.
ثبت درخواست تعمير موبايل آبخورده
ثبت درخواست

 

آیا تعمیر گوشی آبخورده امکان پذیر است؟

پاسخ این سوال به میزان آسیبی بستگی دارد که رطوبت به اجزای گوشی رسانده است. اگر به سرعت گوشی را از آب بیرون آورده و اقدامات درستی برای خشک کردن آن انجام داده باشید، احتمالا رطوبت به قطعات حساس آن نرسیده است. در این صورت شانس زیادی برای تعمیرگوشی آبخورده وجود دارد و تکنسین های تعمیرات موبایل زودکمک، آن را ترمیم می کنند. اما زمانی که آب به برد، باتری و ... رسیده و آنها را از کار انداخته باشد، کار دشوار می شود. البته همکاران ما در واحد تعمیر موبایل زودکمک، نهایت تلاش خود را برای تعمیر گوشی آب خورده شما به کار می بندند. در این شرایط باید قطعات آسیب دیده را تعویض کرد تا مشکل دستگاه برطرف شود.

 

تعمیر گوشی آبخورده

 


آیا گوشی که بعد از آبخوردگی خاموش شده قابل تعمیر است؟

وقتی گوشی بعد از آبخوردگی خود به خود خاموش می شود، یعنی مین برد یا ال سی دی یا باتری آن کاملا از کار افتاده است. ممکن است مدارها آسیب دیده و یا بر اثر نفوذ رطوبت، دچار اتصالی شده باشند. این احتمال هم وجود دارد که اتصالات سولفاته شده باشند. البته احتمال سوختن برد و نمایشگر را نیز باید در نظر داشت. در حالی که بسیاری تصور می کنند هیچ شانسی برای تعمیر گوشی آبخورده که خاموش می شود وجود ندارد، همه چیز بستگی به شدت آسیب دیدگی قطعات دارد. کارشناسان زودکمک، اول گوشی را به خوبی بررسی و عیب یابی کرده و میزان خرابی قطعات مختلف آن را برآورد می کنند. سپس با ترمیم قطعات یا تعویض مدارها و اتصالات معیوب، موبایل را تعمیر می نمایند.


هنگام آبخوردگی موبایل چه کنیم؟

پیش از اقدام به تعمیر موبایل آبخوردگی و زمانی که گوشی در آب می افتد، می توانید با چند اقدام ساده، میزان خسارات وارده را به حداقل برسانید. قبل از هر کاری، بلافاصله گوشی را از آب بیرون بیاورید. دستگاه را حتما خاموش کرده و در صورت امکان، باتری را جدا کنید. گوشی را تکان ندهید و در صورت امکان، آن را در محیط باز بگذارید تا خشک شود. اقداماتی مثل گذاشتن موبایل در ظرف برنج و ... استاندارد نیستند و ممکن است آسیب دیدگی دستگاه و قطعات داخلی آن را بیشتر کنند. بسیار مهم است که حداقل تا 24 ساعت هیچ کاری با گوشی انجام ندهید؛ حتی یک تماس یا جرقه کوچک می تواند به مدارهای داخلی آسیب جدی وارد کند. بهتر است در اولین فرصت به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کرده و اقدام به تعمیر گوشی آبخورده خود نمایید.

دسته کالای خود را انتخاب کنید