گلس در واقع شیشه ای است که در سطح بیرونی گوشی و به عنوان محافظ ال سی دی روی صفحه نمایش قرار می گیرد. گلس هایی که در گوشی های مختلف به کار رفته است، هر یک میزان مقاومت به خصوصی دارند و جنس آن ها نیز متفاوت است. برای نمونه در برخی گوشی های جدید تر، از شیشه های مقاوم نسبت به ضربه و رطوبت از جنس گوریلاگلس استفاده می شود. اما با این وجود، هنوز هیچ فناوری نتوانسته گلس های به کار رفته در گوشی های همراه را ضد ضربه کند و شکستن و خرابی گلس گوشی ها امری اجتناب ناپذیر است.

تعویض گلس موبایل، یکی از خدمات تعمیراتی است که حتما باید در یک مرکز تخصصی و معتبر انجام شود. دلیل آن هم نکات و مواردی است که در ادامه بحث تعویض گلس ال سی دی گوشی می خواهیم به آن بپردازیم. سامانه زود کمک یکی از مراکز معتبر و حرفه ای در زمینه انواع خدمات موبایل و دستگاه های الکترونیکی است که می توان تنها با یک کلیک و در سریع ترین زمان ممکن برای خدمات مختلف از جمله تعمیر موبایل  و تعویض گلس موبایل از آن ها درخواست سرویس در محل کرد.

تعمیر گلس موبایل

چرا به تعویض گلس موبایل نیاز داریم ؟

اول از همه بهتر است ببینیم که چه آسیب هایی متوجه گلس گوشی است و در چه مواردی آسیب وارد شده می تواند به تعویض گلس ال سی دی گوشی ختم شود. در کل می توان انواع آسیب های فیزیکی نظیر ضربه خوردن، وارد آمدن فشار به نمایشگر، زمین خوردن، پرت شدن وسیله ای سنگین روی صفحه و مواردی از این دست را عامل آسیب به گلس در نظر گرفت.

هر یک از این آسیب ها می توانند به ال سی دی نیز آسیب برسانند. اما اگر خوش شانس باشید، آسیب وارد شده تنها به گلس وارد شده است. تعویض گلس گوشی نسبت به تعویض و تعمیر ال سی دی بسیار مقرون به صرفه تر و راحت تر است. اما با این حال یک موضوع حائز اهمیت این است که تعویض گلس با تعویض گلس محافظی که بعد از خرید گوشی روی آن نصب می کنید، تفاوت دارد و کار آسانی نیست.

ثبت درخواست تعویض گلس موبایل در زودکمک

تفاوت گلس ال سی دی موبایل با گلس محافظ

اگر به ترتیب بخواهیم نمایشگر یک گوشی را بررسی کنیم، از داخل ابتدا ال سی دی سپس پنل تاچ، قاب، گلس ال سی دی و در بیرونی ترین بخش نیز گلس محافظ صفحه را داریم. گلسی که آن را به عنوان گلس محافظ صفحه می شناسیم، یک صفحه طلقی شکل یا مواردی مشابه است که بعد از خرید می توان آن را نصب کرد.

در واقع این لایه که محافظت چندانی هم ندارد از وارد شدن برخی ضربه های سطحی و خط و خش به گلس محافظ ال سی دی جلوگیری می کند. اما گلس ال سی دی در زمان ساخت گوشی با دستگاه های مخصوص روی ال سی دی پرس می شود و از جنس شیشه ای نازک و با مقاومت بالا است.

همین تفاوت پروسه تعویض گلس موبایل را با گلس محافظ صفحه متمایز می کند و دلیلی است که چرا باید تعویض گلس ال سی دی گوشی را در یک مرکز معتبر انجام داد.

مشاوره آنلاین زودکمکبیشتر بخوانیم : تعویض گلس موبایل سامسونگ

تعویض گلس یا ال سی دی گوشی ؟

زمانی که یک آسیب به صفحه نمایش گوشی وارد می شود، اولین کاری که باید تعمیرکار موبایل زود کمک انجام دهد تشخیص این مهم است که آیا آسیب تنها به گلس وارد شده یا این که ال سی دی نیز آسیب دیده و نیاز به تعمیر و تعویض دارد. اگر تنها شکستگی در صفحه وجود داشته باشد و نمایش تصویر و محتوا بدون هیچ مشکلی ارائه شود، احتمال زیاد تنها گلس گوشی شکسته و با تعویض گلس موبایل مشکل حل می شود.

از کار افتادن پنل تاچ، تیرگی و تغییر رنگ تصویر، از دست رفتن بخشی از تصویر در صفحه، نمایش خطوط افقی یا عمودی در نمایشگر، سیاه شدن صفحه نمایش و مواردی از این دست به این معنی است که دیگر تعویض گلس ال سی دی گوشی جواب گو نیست و باید کل پنل ال سی دی تعمیر یا تعویض شود. به همین ترتیب نیز هزینه های تعمیر و کل پروسه تعمیر و تعویض مورد نیاز برای دستگاه افزایش خواهد یافت.

تعویض گلس موبایل

نکات مهم تعویض گلس ال سی دی گوشی

بعد از تشخیص این که آسیب وارد شده به گلس گوشی آسیب رسانده است، نوبت به تعویض آن می رسد. در خصوص تعویض گلس موبایل باید به چند مورد مهم توجه داشت. اول از همه این که انجام این کار را نمی توان شخصا انجام داد چرا که به ابزار ها و مهارت های لازم نیاز است. از این رو حتما باید تعویض گلس را در یک مرکز تعمیراتی انجام داد.

از طرفی این کار را باید به افراد با تجربه سپرد، چرا که به دلیل حساسیت ال سی دی و پنل تاچ، اگر مهارت و دقت لازم در خصوص تعویض گلس گوشی صورت نگیرد، می تواند به بخش های حساس تر گوشی نیز آسیب برساند.

نکته مهم دیگر در خصوص استفاده از یک گلس اصلی و سازگار با مدل گوشی مورد نظر است. این قطعه نقش مهمی در محافظت از صفحه نمایش و ال سی دی دستگاه دارد و از این رو حتما باید از گلس های اورجینال مخصوص خود گوشی استفاده شود. استفاده از گلس های تقلبی می تواند کیفیت و دوام نمایشگر را تحت تاثیر قرار دهد. این مورد نیز نشان می دهد که چرا باید تعویض گلس موبایل در یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر انجام شود.

مشاوره آنلاین زودکمکبیشتر بخوانیم : تعویض گلس موبایل اپل

مراحل تعویض گلس موبایل به چه صورت است؟

بعد از این که مشخص شد گلس آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد، اولین مرحله برای تعویض گلس ال سی دی گوشی، برداشتن و جدا کردن ال سی دی از فریم است که این کار با استفاده از دستگاهی به نام سپراتور در دمایی به خصوص انجام خواهد شد. در قدم بعدی گلس شکسته شده با ابزار های مخصوص از ال سی دی جدا می شود.

دستگاه و ابزاری که برای این مرحله استفاده می شود، به نوع نمایشگر دستگاه ( نمایشگر مسطح یا دارای منحنی ) بستگی دارد. حال با پاک کردن چسبی که بین گلس قبلی و ال سی دی است، گلس جدید روی آن نصب می شود.

دستگاه به خصوصی برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد که کار آن پرس کردن گلس جدید روی ال سی دی است. در ادامه تعویض گلس موبایل، از دستگاه حباب گیر که یک دستگاه وکیوم تخصصی است، استفاده می شود و تمام حباب های احتمالی ال سی دی گرفته می شود. در نهایت با قرار دادن ال سی دی و گلس نصب شده روی فریم، کار تعویض گلس ال سی دی گوشی به اتمام می رسد.

مراحل تعویض گلس موبایل

مشاوره آنلاین زودکمکترفندهای پیدا کردن گوشی گم شده

تعویض فوری گلس موبایل در محل با زودکمک

همان طور که مشاهده کردید، مراحل تعویض گلس موبایل برخلاف تصور بسیار پیچیده و تخصصی است. تمام دستگاه ها و ابزار هایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، هر یک باید بهترین کیفیت و کارایی را داشته باشند. از این رو می توان متوجه شد که چرا در شروع بحث بر اهمیت مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی حرفه ای برای تعویض گلس ال سی دی گوشی تاکید کردیم.

مرکز جامع زود کمک که در زمینه تعمیرات حرفه ای موبایل، تبلت و انواع دستگاه های الکترونیکی فعالیت می کند یک سامانه جامع آنلاین است که می توان با مراجعه به سایت و ثبت سفارش آنلاین، از سرویس ثبت پذیرش دستگاه در محل بهره مند شد. کارشناسان حرفه ای در سریع ترین زمان ممکن دستگاه را از شما در محل تحویل گرفته و کار تعمیرات آن را انجام می دهند.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

علی موجرلو
1401/11/01-11:33

شیشه تاچ ال سی دی گوشیم ک آ ۷۰میباشد شکسته است