روشن نشدن گوشی مسئله مهمی است و ممکن است نشان دهنده آسیب دیدگی باتری یا دیگر اجزای این دستگاه باشد. به همین دلیل ضروری است که این مسئله پیگیری شده و هرچه زودتر دلایل روشن نشدن موبایل مشخص و برطرف گردند. روشن نشدن گوشی ممکن است ناشی از یک ایراد نرم افزاری باشد؛ اما گاهی مسئله بسیار جدی تر بوده و خبر از خرابی قطعات می دهد. در ادامه این مقاله مهم ترین دلایل روشن نشدن موبایل و البته راهکارهای آن را به شما آموزش می دهیم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

اگر گوشی شما به تازگی ضربه خورده یا به هر دلیل دیگری روشن نمی شود، درخواست تعمیر موبایل را در سامانه جامع زودکمک ثبت کنید تا مجرب ترین تکنسین های موبایل، خدمات تخصصی را در جهت رفع مشکل به شما ارائه دهند.

 

بررسی دلایل روشن نشدن گوشی

معمولا گوشی های هوشمند به دلیل خرابی یا از کار افتادن باتری روشن نمی شوند. بنابراین اگر گوشی شما بدون ضربه خوردن یا خیس شدن خاموش شده و روشن نمی شود، به احتمال زیاد باتری آن آسیب دیده است. در چنین شرایطی بدنه پشتی گوشی را چک کرده و در صورت مشاهده هرگونه ورم یا بادکردگی، سریعا برای تعمیر یا تعویض باتری موبایل خود اقدام نمایید. اگر گوشی شما اخیرا ضربه شدید خورده یا آب روی آن ریخته و حالا روشن نمی شود، ممکن است برد سوخته باشد یا ال سی دی از کار افتاده باشد و یا مدارها قطع شده باشند. حتی گاهی تنها نمایشگر آسیب دیده است و شما به اشتباه تصور می کنید که گوشی روشن نمی شود. البته عوامل دیگری همچون خرابی دکمه پاور، خرابی برد یا سوختن آن، آسیب دیدگی مدار و آی سی شارژ، ویروسی شدن سیستم و مشکلات نرم افزاری هم ممکن است باعث روشن نشدن موبایل شوند.

 

روشن نشدن گوشی

 


راهکارهایی برای رفع مشکل روشن نشدن موبایل

شارژ کردن گوشی

اولین کاری که باید هنگام روشن نشدن گوشی انجام دهید، شارژ کردن آن است. خیلی ساده ممکن است گوشی شما به دلیل این که شارژ ندارد روشن نشود. در این صورت با شارژ کردن می توانید مشکل را حل کنید. اما اگر گوشی کاملا شارژ شد و همچنان روشن نشد، بهتر است روش های دیگر را امتحان کنید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ترمیم یا تعویض دکمه پاور

راه حل دیگر برای حل مشکل روشن نشدن گوشی، ترمیم یا تعویض دکمه پاور است. البته پیش از این کار باید مطمئن شوید که دکمه پاور واقعا آسیب دیده است. به این ترتیب که در فواصل زمانی مختلف، دکمه پاور را نگه دارید تا مطمئن شوید که سالم است یا نه. اگر از خرابی و آسیب دیدگی این دکمه مطمئن شدید، برای ترمیم یا تعویض آن از تعمیرکاران ماهر و مجرب موبایل کمک بگیرید.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بیرون آوردن باتری

اگر گوشی شما قدیمی است و باتری آن جدا می شود، کافی است باتری آن را بیرون بیاورید. پس از چند دقیقه مجددا باتری را نصب کرده و گوشی را روشن کنید. اگر همچنان مشکل برطرف نشد، باید سراغ روش های بعدی بروید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تعویض باتری

اگر مطمئن هستید که دلیل روشن نشدن گوشی شما خرابی باتری است، باید هرچه زودتر این قطعه را تعویض کنید. معمولا باتری موبایل قابل ترمیم نیست و حتما باید تعویض شود.  دقت کنید که این کار باید در مراکز تعمیراتی معتبر و توسط تعمیرکاران متعهد انجام شود. باتری جدید باید اورجینال باشد؛ در غیر این صورت ممکن است گوشی را در معرض آسیب دیدگی های جدی قرار دهد. مجرب ترین تکنسین های تعمیر موبایل در زودکمک ضمن استفاده از قطعات اورجینال، عملیات تعویض باتری موبایل را به شکل حرفه ای انجام می  دهند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ریست فکتوری

اگر روش های ذکر شده نتیجه ای نداشتند و مطمئن هستید که ایراد سخت افزاری خاصی وجود ندارد، ریست فکتوری را امتحان کنید. اما گوشی خاموش را چطور می توان ریست فکتوری کرد؟ برای این کار باید از حالت ریکاوری استفاده کنید. برای این که گوشی خود را به حالت ریکاوری ببرید، باید همزمان دکمه ولوم بالا و ولوم پایین را بگیرید. سپس کلید پاور را هم فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. البته این کار ممکن است در گوشی مختلف به شکل متفاوت انجام شود. به محض دیدن لوگوی برند، همه کلیدها را رها کنید و کلید عکس گرفتن را چندین بار پشت سر هم بفشارید. پس از ورود به ریکاوری مود، می توانید دستگاه را ریست فکتوری کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران