تعمیر برد موبایل اپل یکی از حائز اهمیت ترین و پیچیده ترین گزینه های تعمیراتی این دستگاه ها است. برد در هر گوشی هوشمندی یکی از مهم ترین قطعات است و خرابی این قطعه می تواند به شدت روی عملکرد و قابلیت های دستگاه تاثیر منفی بگذارد.

برای تعمیر برد آیفون باید با نشانه های متداول خرابی این قطعه آشنا شده و در صورت مشاهده هر یک از این نشانه ها، سریعا برای تعمیر برد دستگاه به یک متخصص تعمیرات آیفون مراجعه نمایید. مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر می تواند بهترین گزینه برای رفع مشکلات مادربرد آیفون باشد. در زود کمک تمامی کارشناسان با بالاترین سطح تجربه و مهارت خود می توانند تمام مشکلات مادربرد را تشخیص داده و برای تعمیر یا در صورت نیاز تعویض برد آیفون سرویس های لازم را ارائه دهند.

تعمیرکار موبایل اپل ابتدا به عیب یابی گوشی پرداخته و بعد از تشخیص آسیب دیدگی برد نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام می نماید. در ادامه ی مقاله می توانید نشانه های خرابی برد آیفون و چگونگی عیب یابی آن را مطالعه نمایید .

ثبت سفارش آنلاین تعمیر برد موبایل اپل

برای تعمیر برد موبایل اپل به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر برد موبایل اپل را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، موبایل اپل خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

عوامل خرابی مادربرد در گوشی های اپل چیست؟

شناختن مواردی که می توانند باعث خرابی و تعمیر برد موبایل اپل شوند می تواند به جلوگیری از آسیب های جدی به این قطعه جلوگیری کند. از مهم ترین عوامل آسیب رسان به مادربرد اپل می توان به نوسانات برقی اشاره کرد. بروز نوسانات برقی و نوسانات ولتاژی می تواند از مهم ترین دلایل آسیب رسان به برد آیفون باشد. در کنار این مورد، وارد شدن ضربه و آسیب به گوشی های آیفون نیز از دلایل بسیار مهم خرابی مادربرد در این دستگاه ها است.

افتادن، زمین خوردن، وارد شدن ضربه سنگین به گوشی و ... می تواند به برد در گوشی های آیفون آسیب برساند. عامل مهم دیگر، آب خوردگی گوشی های آیفون است. نفوذ آب و رطوبت به درون دستگاه می تواند روی برد تاثیر منفی بگذارد و موجب خرابی آن شود. در نهایت عواملی مانند خرابی، فرسودگی و استهلاک قطعات روی برد مانند خرابی خازن ها، دیود ها یا سوکت ها و مدار های مرتبط با برد از دیگر دلایل خرابی این قطعه است که نیاز به تعمیر برد آیفون را سبب می شود.

بیشتر بخوانیم : تعویض فلت ال سی دی آیفون

تعمیر برد موبایل اپل

علائم و نشانه های رایج خرابی برد گوشی آیفون

برخی نشانه ها می توانند از خرابی مادربرد و نیاز به تعمیر برد موبایل اپل خبر بدهند. این نشانه ها ممکن است همیشه الزاما مربوط به خرابی برد نباشد، به همین دلیل توجه دقیق به هر یک از نشانه ها و عیب یابی و بررسی تخصصی این مشکلات می تواند در روند تعمیر برد آیفون از اهمیت زیادی برخوردار باشد. رایج ترین نشانه های خرابی برد گوشی های آیفون شامل موارد زیر می شود:

  • روشن نشدن گوشی یا سیاه بودن نمایشگر دستگاه؛ در بسیاری از موارد در صورت خرابی برد نمایشگر گوشی روشن نمی شود. گاهی هم کلا دستگاه روشن نمی شود و نمی توان از آن استفاده کرد.

  • خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی آیفون؛ برخی موارد دستگاه به صورت خودکار و کاملا ناگهانی خاموش شده و مجددا روشن می شود. ریستارت شدن ناگهانی و خودکار گوشی آیفون می تواند از نشانه های مهم خرابی برد در این دستگاه ها باشد

  • هنگ کردن دستگاه و کند شدن آن

  • گیر کردن گوشی روی لوگوی آیفون

بیشتر بخوانیم : تعمیر مادربرد

عیب یابی تخصصی برای تعمیر برد موبایل اپل

برای تعمیر برد آیفون باید این دستگاه به دقت توسط کارشناسان مجرب بررسی و عیب یابی شود. در بسیاری از مواقع مشکلات و خرابی های گوشی آیفون الزاما به برد آن مربوط نمی شود و ممکن است نشانه های خرابی برد آیفون به دلایل دیگری نیز باشد. برای مثال در صورت روشن نشدن دستگاه یا سیاه شدن نمایشگر آیفون، ممکن است ایراد از باتری گوشی یا ال سی دی آن باشد.

خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی آیفون هم می تواند به خرابی مدار تغذیه مربوط باشد. در خصوص هنگ کردن و فریز شدن دائمی گوشی های اپل هم می توان در کنار برد، به اختلالات نرم افزاری در دستگاه شک کرد. به همین دلیل عیب یابی تخصصی گوشی های آیفون پیش از تعمیر برد موبایل اپل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین با استفاده از ابزار های تخصصی و دانش و مهارت بالا می توان مشکل اصلی گوشی آیفون را تشخیص داد و در صورتی که مشکل از برد گوشی آیفون بود، برای تعمیر آن اقدامات تخصصی لازم را انجام داد.

تعمیر برد موبایل اپل

با توجه به مواردی که به عنوان دلایل خرابی برد گوشی آیفون به آن ها اشاره شد و در کنار نشانه های خرابی برد، تعمیر برد آیفون بعد از عیب یابی تخصصی این قطعه و مشکلات دستگاه انجام می شود. گاهی اوقات تعمیر برد موبایل اپل تنها به تعمیر و تعویض خازن ها، دیود ها، مقاومت ها و مدار های مرتبط با برد محدود می شود.

برای مثال در خصوص هنگ کردن مدام گوشی شاید با تعویض مدار هایی که سوخته اند، بتوان مشکل را برطرف کرد. تعویض سوکت های مرتبط با برد مانند سوکت سی پی یو یا تعویض برخی قطعات مرتبط با برد آیفون هم از دیگر سرویس های تعمیرات برد در این دستگاه هاست.

تعویض برد در گوشی های آیفون

معمولا برد در گوشی های آیفون کیفیت بسیار بالایی دارد و به همین سادگی خراب نمی شود. اما با این وجود معمولا در صورت خرابی مادربرد، این قطعه قابل تعمیر شدن است. با این حال اگر به هر دلیلی برد در گوشی های آیفون قابل تعمیر نباشد، باید برای رفع مشکل دستگاه این قطعه را تعویض کرد. تعویض برد در گوشی های آیفون یک سرویس بسیار تخصصی و حساس است و باید حتما توسط افرادی مجرب و کار بلد انجام شود.

خصوصا که در زمان تعویض و حتی تعمیر این قطعه باید گوشی باز شود و به قطعات حساسی مانند سنسور دوربین، فلت شارژ و ... دسترسی پیدا کرد. به همین دلیل تعمیر برد موبایل اپل و در صورت لزوم تعویض این قطعه باید حتما در یک مرکز تعمیرات تخصصی این دستگاه ها به عنوان نمایندگی اپل انجام شود.

نقش برد در گوشی آیفون چیست و مهم ترین قطعات آن کدامند؟

مهم ترین قطعه در گوشی آیفون که ارتباط لازم بین سایر اجزای این دستگاه را فراهم می کند و به این ترتیب، انجام کارهای مختلف با آیفون را امکان پذیر می سازد، برد است. برد آیفون دارای چندین و چند قطعه مختلف است که همین مسئله بین برد این دستگاه با برد سایر دستگاه های الکترونیکی تمایز ایجاد می کند.  البته لازم است بدانید که قطعاتی بر روی برد قرار می گیرند که از طریق آن می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در ادامه به برخی از مهم ترین قطعات برد آیفون اشاره خواهیم کرد که آشنایی با عملکرد تک تک آن ها حرف اول را در تعمیر برد آیفون می زند.

  • مقاومت : می توان گفت مهم ترین جزء برد آیفون، مقاومت است که وظیفه پخش جریان برق به سایر قطعات و بخش های آیفون را برعهده دارد. درواقع مدیریت جریان برق در تمامی قطعات سخت افزاری آیفون بر عهده مقاومت است.

  • خازن : منبع تغذیه ولتاژ در برد آیفون خازن است. از آن جایی که خازن دائماً با برق سر و کار دارد، معمولا دچار مشکلات متعددی می شود. متاسفانه خازن برد قابل تعمیر نبوده و درصورت بروز مشکل برای آن باید تعویض گردد.

  • سیم پیچ : سیم پیچ وظیفه دارد تا از ولتاژ محافظت کند.

  • دیود : از دیود برای ثابت کردن ولتاژ در آیفون استفاده می شود.

  • ترانزیستور : وظیفه ترانزیستور این است که ولتاژ موجود در آیفون را تقویت کند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران