تاچ ال سی دی موبایل های جدید اپل باهم و به هم چسبیده هستند و در صورت آسیب دیدگی هردو باهم تعویض می شودند. تاچ گوشی اپل ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار خرابی شود که خوشبختانه در این موارد تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل مشکل را رفع خواهد کرد . تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل نیازمند ابزار آلات پیشرفته و دانش و تجربه می باشد به همین جهت انجام این پروسه توسط کاربر غیر ممکن است. در این مطلب مشکلات مربوط به تاچ ال سی دی موبایل اپل به همراه پروسه تعمیر و تعویض آن را بیان خواهیم کرد.

برای تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تاچ ال سی دی موبایل اپل خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت سفارش آنلاین تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل

 

علل و نشانه های خرابی تاچ ال سی دی موبایل اپل

تاچ ال سی دی موبایل اپل معمولا در اثر وارد آمدن ضربه و آب زدگی دچار خرابی می شود ، در صورتی که دستگاه موبایل شما به فرامین لمسی پاسخ نمی دهد و یا این پاسخ با تاخیر همراه است همچنین اگر موقعیت لمس را به درستی تشخیص نمی دهد ، به احتمال زیاد تاچ ال سی دی آیفون شما دچار خرابی شده است. در موارد محدودی تاچ ال سی دی گوشی اپل قابل تعمیر است اما در اکثر مواقع برای رفع مشکل باید تعویض شود.

تاچ ال سی دی موبایل اپل


مراحل تعویض ال سی دی موبایل اپل

اگر امکان تعمیر نمایشگر وجود نداشته باشد، تکنسین های تعمیر موبایل اپل اقدام به تعویض این قطعه می کنند. مراحله تعویض ال سی دی موبایل اپل عبارتند از:

1-            باز کردن پیچ های اطراف پورت شارژ (بسته به مدل گوشی)

2-            باز کردن گوشی با استفاده از iSclack یا به صورت دستی

3-            جداسازی تاچ ال سی دی از گوشی

4-            جداسازی مکنده پلاستیکی

5-            باز کردن کانکتور باتری و جدا کردن باتری آیفون

6-            باز کردن تمامی پیچ های براکت ال سی دی

7-            جداسازی کانکتورهای سنسور و دوربین جلو

8-            جداسازی دکمه هوم (در مدل های مجهز به کلید هوم)

9-            بیرون آوردن نمایشگر آسیب دیده

10-          تعویض ال سی دی موبایل اپل و نصب نمایشگر جدید

هزینه تعویض تاچ ال سی دی آیفون


هزینه تعویض تاچ ال سی دی آیفون

هزینه تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل نسبت به تعویض گلس اپل گران تر و نسبت به تعویض پنل نمایش به مراتب ارزانتر است ، اما اگر این تعویض توسط افراد نا وارد و تعمیرگاه های سطح پایین انجام شود در اثر آسیب هایی که به بقیه قطعات ممکن است وارد شود و هزینه ی تمام شده این تعویض بسیار بالاتر خواهد بود.


مراحل تعویض تاچ ال سی دی آیفون

به منظور انجام پروسه تعویض تاچ ال سی دی آیفون در اولین مرحله گوشی را خاموش کرده و سیم کارت آن را جدا کنید. در گوشی های اپل از دو پیچ برای نگهداری صفحه نمایش در قسمت پایینی روی شاسی استفاده شده است که باید در این مرحله با پیچ گوشتی مناسب آن ها را باز کنید. سپس با استفاده از isclackon صفحه نمایش را از شاسی جدا کرده و پیچ های متصل کننده صفحه محافظ کانکتور و بقیه اجزا را باز کرده و صفحه محافظ را جدا کنید.

در این مرحله لازم است به کمک اسپاتول کانکتورها را باز کنید. این کانکتورها مربوط به دوربین جلو، سنسور نور، سنسور مجاورت، دکمه هوم، مکالمه و باقی قسمت ها می باشند .پس از جداسازی اجزای نام برده شده حالا می توانید صفحه نمایش را به راحتی از بقیه قطعات دستگاه موبایل خود جدا کنید . حالا باید با ابزارهای مناسب دوربین جلو و اسپیکر مکالمه را از صفحه نمایش جدا کنید.

به یاد داشته باشید که برای جدا کردن دوربین لازم است تا سنسورهای مجاورت و نور قبل از آن جدا شوند . در مرحله بعد با استفاده از پیچ گوشتی مناسب شیلد LCD را نیز جدا کنید البته قبل از انجام این مرحله باید پیچ های محافظ دکمه هوم را نیز باز کنید . آخرین مرحله جایگذاری تاچ ال سی دی موبایل اپل است ، پس از انجام این مرحله باید با دقت تمام اجزای جدا شده را از آخر به اول در جای خود متصل کنید. در صورتی که تاچ پنل به تنهایی مورد تعویض باشد باید طی فرآیند دیگری تاچ پنل از پنل نمایش جدا و سپس تعویض شود.

تعویض تاچ ال سی دی موبایل اپل در زودکمک

در صورت وارد آمدن آسیب به تاچ ال سی دی موبایل اپل خود و مشاهده علائمی که در بالا ذکر شد نگران نباشید. برای دریافت مشاوره و همچنین دریافت خدمات تخصصی به منظور تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی آیفون خود و یا تعمیر موبایل اپل با بالاترین کیفیت می توانید با مجموعه زود کمک تماس حاصل فرمایید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1401/12/13-09:11

درود بر شما کاربر گرامی

خط افتادن روی ال سی دی موبایل دلایل مختلفی داره و لازم هست توسط کارشناس بررسی بشه ؛ معمولا چاره ی کار تعویض ال سی دی موبایل اپل است.

ارسلان قاسمی
1401/12/08-09:06

سلام روی ال سی دی آیفون 7 من خط افتاده چیکار باید کنم درست بشه؟