کابل فلت ال سی دی آیفون در واقع یک کابل کم حجم و قابل انعطاف است که به خاطر خواص فیزیکی و فنی خود در طراحی گوشی آیفون و سایر گوشی ها نقش مهمی دارد. وظیفه کابل فلت ال سی دی آیفون انتقال سیگنال از برد اصلی به ال سی دی و بالعکس می باشد . فلت ال سی دی آیفون به خاطر ظریف بودن ساختار آن بسیار آسیب پذیر بوده و در اثر عوامل مختلفی به راحتی دچار پارگی و آسیب می شود. پروسه تعویض فلت ال سی دی آیفون معمولا پیچیده و زمان بر است و نیاز به دقت و ظرافت بسیار بالایی دارد. مرکز خدمات زود کمک با داشتن متخصصان با تجربه در تعمیر موبایل اپل و دستگاههای مدرن آماده ارائه خدمات تعمیر و تعویض فلت ال سی دی آیفون با بالاترین کیفیت می باشد.

ثبت سفارش آنلاین تعویض فلت ال سی دی آیفون

برای تعویض فلت ال سی دی آیفون به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض فلت ال سی دی آیفون را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، فلت ال سی دی آیفون خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

نشانه های خرابی فلت ال سی دی آیفون

در صورت خرابی ال سی دی آیفون علائمی مانند پرش تصویر و اختلال در عملکرد تاچ گوشی رایجترین نشانه های خرابی فلت lcd می باشند و ممکن است در مواردی اگر قسمت بالایی گوشی را فشار دهید مشکل پرش تصویر موقتا برطرف شود. در مواقع دیگری در صورت خرابی کابل فلت نمایشگر، به طور کلی تصویر نمایشگر قطع می شود. در صورت دیدن این نشانه ها در اولین فرصت به منظور تعویض فلت ال سی دی آیفون خود نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون مراجعه فرمایید.

 

تعویض فلت ال سی دی آیفون

 

علل خرابی فلت ال سی دی آیفون

فلت ال سی دی آیفون ممکن است در اثر عواملی مانند ضربه ، آب زدگی و همچنین خطای تعمیرکار هنگام انجام تعمیرات موبایل اپل و یا باز کردن قطعات گوشی به وقوع بپیوندد. به دلیل ساختار ظریف و آسیب پذیر کابل فلت ، این قطعه در اثر کوچکترین بی احتیاطی دچار آسیب و پارگی خواهد شد و کاربر و تعمیرکار موبایل اپل را متحمل هزینه های بیشتری خواهد کرد. البته به یاد داشته باشید در صورت خرابی محل اتصال فلت به نمایشگر معمولا تمام مجموعه نمایشگر نیازمند تعویض خواهد بود. بنابراین توصیه می شود پروسه تعویض فلت ال سی دی آیفون خود را به مجموعه های معتبر و با تجربه نظیر زود کمک واگذار کنید.

مراحل تعویض فلت ال سی دی آیفون

پروسه تعویض فلت ال سی دی آیفون بدین شکل است که ابتدا گلس از روی نمایشگر برداشته شده سپس نمایشگر از گوشی جدا می شود. این اقدامات برای دسترسی به محل اتصال فلت انجام می شود. پس از مراحل ذکر شده در این قسمت چسب های مخصوص ACF به کار رفته برای اتصال کابل فلت قدیمی توسط حلال نرم شده و کابل فلت معیوب جدا می شود و در نهایت فلت جدید جایگذاری و بر روی دستگاه پرس می شود. در اکثر موبایل های مدرن مانند آیفون، اتصال فلت ال سی دی توسط دستگاهی به نام بندینگ ماشین به همراه چسب مخصوص ACF انجام می پذیرد. مرکز تعمیرات تخصصی زود کمک به این دستگاه مجهز بوده و کارشناسان این مجموعه با استفاده از این دستگاه عملیات اتصال فلت ال سی دی موبایل اپل را به انجام می رسانند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران