اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعاً از راه راه شدن صفحه گوشی اپل رنج می برید. خط خطی شدن نمایشگر آیفون می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است بعد از افتادن گوشی روی زمین یا هر اتفاق دیگری متوجه شوید که روی صفحه گوشی شما راه راه مشکی رنگی نمایان شده است. در چنین مواقعی چه باید کرد؟ علت راه راه شدن صفحه گوشی اپل چیست و چگونه باید آن را از بین برد. در این مقاله به بررسی هرآنچه باید در مورد این ایراد در گوشی های آیفون بدانید، خواهیم پرداخت.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

راه راه شدن صفحه گوشی اپل

مشکل راه راه شدن صفحه گوشی اپل می تواند هم یک ریشه نرم افزاری و هم یک ریشه سخت افزاری داشته باشد. بنابراین برای کشف علت این اتفاق باید بررسی های لازم انجام شود. در صورتی که این مشکل نرم افزاری باشد، خودتان در منزل هم می توانید آن را رفع کنید. اما اگر یک مشکل سخت افزاری مثل ضربه خوردن گوشی باعث خط خطی شدن نمایشگر آیفون شما شده باشد، راهی به جز رفتن به یک تعمیرگاه مجاز برای تعمیر گوشی اپل خود ندارید.

 

علت راه راه شدن صفحه گوشی اپل

 


علت راه راه شدن صفحه گوشی اپل چیست؟

در صورتی گوشی آب خورده باشد، به آن ضربه یا فشار وارد شده باشد و یا از فاصله نسبتاً زیادی از دست شما روی زمین بیفتد، باید انتظار راه راه شدن صفحه گوشی اپل را داشته باشید. در این صورت حتی اگر تاچ گوشی هم به طور کامل کار کند، راهی به جز تعویض کامل تاچ ال سی دی اپل نخواهید داشت. اما گاهی مشکل نرم افزاری است و برنامه های مخرب یا ویروس های اینترنتی باعث بروز این مشکل شده اند. یا آنکه بعد از به روزرسانی سیستم عامل iOS، خط های عمودی روی صفحه نمایش گوشی ظاهر شده اند.


حل مشکل به صورت سخت افزاری

اگر آسیب فیزیکی به گوشی شما وارد شده، برای برطرف کردن مشکل راه راه شدن صفحه گوشی اپل وقت خودتان را با روش های نرم افزاری تلف نکنید؛ چرا که حل آن نیز قطعاً به صورت سخت افزاری انجام پذیر است. ممکن است با ضربه یا آبخوردگی گوشی شما، فلت نمایشگر آن آسیب دیده باشد. در این صورت با هزینه ای پایین و تعویض فلت نمایشگر، مشکل برطرف می شود. در غیر این صورت شما باید به طور کامل تاچ ال سی دی آیفون خود را تعویض کنید که به طبع هزینه چند برابری را روی دست شما خواهد گذاشت.


حل مشکل به صورت نرم افزاری

اما در صورتی که مشکل راه راه شدن صفحه گوشی اپل شما نرم افزاری باشد، با استفاده از روش های زیر می توانید مشکل آن را برطرف کنید. معمولاً بررسی نرم افزاری گوشی پیچیده نیست و حتی کاربران سطح آماتور نیز می توانند از روش های زیر برای حل مشکل گوشی خود  استفاده کنند.

۱- گوشی را خاموش و روشن کنید

اولین روش برای حل مشکل راه راه شدن صفحه گوشی اپل به صورت نرم افزاری، خاموش و روشن کردن ساده گوشی است. با این کار احتمالاً برنامه ای که باعث ایجاد این مشکل روی گوشی شما شده است متوقف می شود و در نتیجه مشکل حل خواهد شد. با باز کردن تمام برنامه ها متوجه خواهید شد که کدام اپلیکیشن باعث بروز این مشکل است.

-----------------------------------------------------------------------------------

۲- آیفون را فورس ریست کنید

فورس ریست کردن می تواند یک روش مؤثر برای حل مشکل راه راه شدن صفحه گوشی اپل باشد. برای این کار دکمه پاور و ولوم پایین را چند ثانیه همزمان نگه دارید و زمانی که لوگو اپل روی صفحه ظاهر شد، آن ها را رها کنید.

 

راه راه شدن صفحه گوشی اپل

 

-----------------------------------------------------------------------------------

۳- تنظیمات نمایشگر را بررسی کنید

توصیه می کنیم تنظیم هیچ گزینه ای را در صفحه تنظیمات آیفون بدون اطلاع داشتن از عملکرد آن گزینه تغییر ندهید. به طور مثال ممکن است با تنظیم اشتباه یک گزینه، باعث راه راه شدن صفحه گوشی اپل خود شده باشید. به صفحه تنظیمات گوشی خود رفته و مسیر General > Accessibility را دنبال کنید. اکنون گزینه Reduce Transparency  را فعال کنید. احتمال اینکه این گزینه باعث برطرف کردن مشکل نمایشگر شما شود، زیاد است.

-----------------------------------------------------------------------------------

۴- برنامه های مشکوک را پاک کنید

احتمال اینکه یک اپلیکیشن مخرب باعث بروز مشکل راه راه شدن صفحه گوشی اپل شما شده باشد، وجود دارد. شما می توانید با رفتن به تنظیمات گوشی خود و سپس مسیر General > Storage & iCloud Usage > Manage Storage، میزان استفاده اپلیکیشن ها از حافظه داخلی گوشی آیفون خود را بررسی کنید. معمولاً اپلیکیشن های مخرب حافظه را بیشتر از حد معمول یک اپلیکیشن اشغال می کنند. بین برنامه های خود بگردید و به هر برنامه ای که مشکوک شده اید، آن را غیرفعال کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1402/11/17-12:42

درود بر شما محمد درخشان زاده عزیز

اگر مراحل بالا را طی فرمودید و ایراد برطرف نشد میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1662 تماس بگیرید کارشناسان زود کمک آماده ارائه خدمات به شما هستند.

محمد درخشان زاده
1402/02/22-12:30

گوشی روشنه کلا صفحه سیاهه و خط های راه راه داخلشه