R _

تعمیر پرینتر اپسون

برند اپسون تولید کننده انواع پرینتر های لیزری و جوهر افشان است. این پرینتر ها در انواع مدل ها، قیمت ها و با کارایی های مختلف در بازار وجود دارند. علاوه بر لیزری و جوهر افشان بودن، این پرینتر ها را می توان به انواع رنگی و سیاه و سفید و انواع پرینتر های تک کاره و چند کاره تقسیم بندی کرد. تمام این موارد در زمینه تعمیر پرینتر اپسون حائز اهمیت است. در صورت خرابی و بروز مشکل در هر یک از این دستگاه ها، باید با توجه به نوع پرینتر، انواع سرویس های لازم برای تعمیرات پرینتر های Epson را انجام داد. موارد متعددی می تواند موجب خرابی و بروز مشکل در این پرینتر ها شود. از این رو نیاز به سرویس و تعمیر تخصصی این دستگاه ها نیاز اصلی کاربران پرینتر های اپسون است. مراکز تعمیرات تخصصی پرینتر های اپسون می توانند برای رفع انواع مشکلات این دستگاه ها به کاربران کمک کنند که از جمله آن ها می توان به مرکز تعمیراتی زود کمک به عنوان یک سامانه جامع آنلاین تعمیرات تخصصی در زمینه تعمیر پرینتر اشاره کرد. در این جا با ما همراه باشید تا با بررسی انواع مشکلات این پرینتر ها، سرویس های مختلف تعمیر پرینتر اپسون را بررسی کنیم.

ثبت درخواست تعمیر پرینتر اپسون

 

برای تعمیر پرینتر اپسون به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر موبایل آبخورده را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل ماشین های اداری هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، پرینتر اپسون خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشین های اداری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمیر پرینتر اپسون

 

چه مواردی می تواند به پرینتر های اپسون آسیب برساند؟

قبل از بررسی انواع خرابی ها و مشکلات پرینتر های اپسون، باید به مواردی اشاره کنیم که می تواند به این دستگاه ها آسیب برساند. بدون در نظر گرفتن مدل پرینتر، مواردی مانند عدم استفاده اصولی از پرینتر، استفاده از کارتریج ها و سایر مواد مصرفی غیر اصلی، عدم شارژ درست و به موقع کارتریج، استفاده از کاغذ های بی کیفیت، نوسانات برقی و استهلاک قطعات می تواند به پرینتر آسیب برساند. از طرفی پرینتر ها باید حتما در بازه های زمانی مشخص دائما سرویس شده و کوچک ترین مشکلات آن ها نیز شناسایی شده و برطرف گردد. اگر سرویس دستگاه به صورت منظم انجام نشود، باید برای تعمیر پرینتر اپسون مورد نظر یا تعویض قطعات آن هزینه بیشتری پرداخت شود.

 

تعمیر پرینتر اپسون

 

انواع سرویس های تعمیر پرینتر اپسون

تعمیرات پرینتر های Epson را می توان هم در دسته تعمیرات نرم افزاری و هم تعمیرات سخت افزاری دسته بندی کرد. البته جزئیات تعمیرات هر دستگاه به مدل و نوع آن بستگی دارد. این که پرینتر رنگی است یا سیاه و سفید یا این که پرینتر تک کاره است یا چند کاره. همچنین سرویس های تعمیرات پرینتر های لیزری نیز با پرینتر های جوهر افشان تفاوت دارد. در کل اما مواردی مانند شارژ و تعویض کارتریج، تعمیر و تعویض درام پرینتر، تعمیرات داکتر بلید پرینتر اپسون، تعمیر و تعویض کاغذ کش دستگاه، رفع ارور های پرینتر، تعمیر و تعویض یونیت فیوزینگ پرینتر اپسون و ... شامل انواع سرویس های تعمیر پرینتر اپسون می شود. تعویض قطعات معیوب نیز که در اثر استهلاک نیاز به تعویض دارند، از دیگر موارد تعمیرات این پرینتر ها است. تعویض قطعاتی مانند لیزر دستگاه، تعویض پاور پرینتر، تعویض فرمتر، تعویض چرخ دنده پرینتر اپسون و ... نیز از دیگر خدمات تعمیر و عیب یابی انواع پرینتر های اپسون است.


عیب یابی تخصصی پرینتر های اپسون

برای تعمیر پرینتر اپسون، باید مشکلات مختلف این دستگاه به دقت بررسی شده و با یک عیب یابی کاملا تخصصی، بهترین راه کار برای تعمیر دستگاه مورد نظر انتخاب شود. در بیشتر مواقع خرابی و نیاز به تعمیر این دستگاه در کیفیت چاپ نمایان می شود. کاهش کیفیت چاپ، ظهور خطوط افقی و عمودی در پرینت، کم رنگ شدن چاپ و سیاه شدن پرینت از جمله این موارد است. در صورتی که دستگاه قادر به پرینت گرفتن هم نباشد، می توان نتیجه گرفت که احتمال بخش هایی از دستگاه مانند کارتریج یا یونیت درام آن دچار مشکل شده است. سایر مشکلات این پرینتر ها نیز در قالب ارور های دستگاه مشخص می شوند که هر یک از این ارور ها نمایان گر یک مشکل در پرینتر مورد است. سایر مشکلاتی که مشخص می کند به تعمیرات پرینتر های Epson نیاز است شامل عدم اتصال پرینتر به شبکه، عدم کشیده شده کاغذ ها به درون پرینتر، قطع شدن اتصالات و مواردی از این دست می شود. در هر یک از این موارد تعمیر پرینتر اپسون با توجه به نشانه ها و ایراد های دستگاه انجام می شود.


رفع مشکلات نرم افزاری پرینتر های اپسون

یکی از مهم ترین گزینه های تعمیر پرینتر اپسون شامل رفع ارور ها و مشکلات نرم افزاری این دستگاه ها می شود. در بسیاری از مواقع مشکل از نصب نادرست نرم افزار ها و درایور های پرینتر مورد نظر است. در صورت عدم نصب درست درایور ها روی سیستم، معمولا پرینتر در دستگاه شناسایی نشده و به آن وصل نمی شود. گاهی نیز پرینتر به سیستم وصل نمی شود اما تمام قابلیت های آن قابل استفاده نیست. به این ترتیب در روند پرینت و عملکرد آن اختلال ایجاد می شود. از این رو بخشی از سرویس های مهم تعمیرات پرینتر های Epson، به روز رسانی و نصب درست نرم افزار ها و درایور های پرینتر مورد نظر است.


شارژ و تعویض کارتریج در پرینتر های اپسون

یکی دیگر از موارد مهم در تعمیر پرینتر اپسون، رفع مشکلاتی است که در چاپ دستگاه مشاهده شده و به کارتریج آن ارتباط دارد. در صورت کاهش کیفیت چاپ یا کم رنگ شدن آن، باید شارژ کارتریج را در نظر گرفت. در مواردی نیز برای رفع مشکل دیگر امکان شارژ کارتریج وجود ندارد و باید با تعویض آن با یک کارتریج اصلی و با کیفیت مشکل را برطرف کرد. یکی دیگر از موارد تعمیر کارتریج پرینتر های اپسون شامل تعمیر یا تعویض ریبون کارتریج می شود. در صورتی که ریبون کارتریج فرسوده شده باشد و به تعویض آن نیاز باشد، خطوط چاپ شده بسیار کم رنگ می شود. در نتیجه باید برای رفع مشکل ایجاد شده در پرینت، ریبون کارتریج را به سرعت تعویض کرد.


تعمیر داکتر بلید پرینتر های اپسون

داکتر بلید میزان تونری که باید روی مگنت رولر قرار بگیرد را تنظیم می کند. بنابراین سلامت این قطعه برای کیفیت چاپ اهمیت زیادی دارد. مواردی از جمله قفل شدن بلید، عدم تخلیه به موقع ضایعات تونر و استفاده از محلول های نامناسب برای تمیز کردن دستگاه می تواند به این قطعه آسیب برساند. در نتیجه برای تعمیر پرینتر اپسون نیاز به تشخیص خرابی این قطعه و تعمیر و تعویض آن وجود دارد. از مهم ترین نشانه های خرابی داکتر بلید می توان به کاهش کیفیت چاپ اشاره کرد. پرینت کم رنگ یا خاکستری رنگ از جمله مواردی است که احتمال خرابی داکتر بلید را تقویت می کند. خصوصا اگر از سلامت کارتریج مطمئن باشید. در نتیجه خرابی داکتر بلید می تواند مشکلات زیادی را برای پرینتر های اپسون به وجود بیاورد. برای تعمیر این قطعه به ابزار های تخصصی نیاز است. در مواردی هم که آسیب وارد شده به آن بسیار زیاد است، تنها می توان با تعویض داکتر بلید مشکل دستگاه را برطرف کرد. برای تعمیرات پرینتر های Epson تعمیر و تعویض به موقع داکتر بلید و استفاده از قطعات اصلی و سازگار با دستگاه امر بسیار مهمی است.

دسته کالای خود را انتخاب کنید