اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث، یکی از ویژگی های تلویزیون های هوشمند جدید است که برای بسیاری از کاربران، کاربرد زیادی نیز پیدا کرده است. وصل شدن گوشی از طریق بلوتوث به تلویزیون، باعث می شود شما برنامه ها، فیلم ها و تصاویر مورد علاقه خود را از گوشی به تلویزیون منتقل کنید و آنها را با کیفیتی بهتر، مشاهده کنید. در واقع شما با اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث، هر نوع فایلی را که بخواهید، می توانید بر روی صفحه تلویزیون مشاهده کنید. نحوه اتصال گوشی موبایل به تلویزیون از طریق بلوتوث، فرایند پیچیده ای نیست و تنها شرط آن این است که هر دو دستگاه تلویزیون و گوشی، دارای بلوتوث باشند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

آموزش اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث

استفاده از کابل، راحت ‌ترین و در دسترس‌ ترین روش اتصال به تلویزیون است. اما در این حالت، محدوده حرکتی کاربران کم می شود و ممکن است برای بعضی از کاربران آزاردهنده باشد. بنابراین اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث، در این مواقع، گزینه بهتری است. برای همین، ما در این مطلب به جفت شدن تلویزیون و بلوتوث گوشی و اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از بلوتوث جفت شده می پردازیم.

 

اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث

اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث، یکی از ویژگی های تلویزیون های هوشمند جدید است که برای بسیاری از کاربران، کاربرد زیادی نیز پیدا کرده است.


جفت شدن تلویزیون و بلوتوث گوشی

 

جفت شدن تلویزیون و بلوتوث گوشی

 

دستگاه بلوتوث را روشن کنید و آن را در حالت جفت شدن قرار دهید. برای جفت کردن تلویزیون و بلوتوث گوشی، شما با توجه به برند تلویزیون خود به دفترچه راهنما و دستورالعمل آن مراجعه کنید. اما این روش کلی، تقریبا در همه روش های برقراری اتصال، کاربرد دارد:

  • ابتدا بلوتوث گوشی و تلویزیون خود را روشن کنید. سپس دکمه HOME را فشار دهید.
  • بعد از آن، به بخش تنظیمات یا settings بروید و وارد بخش تنظیمات Bluetooth شوید.
  • افزودن دستگاه را انتخاب کنید تا تلویزیون در حالت جفت شدن قرار گیرد و نام دستگاه، در فهرست بلوتوث گوشی ظاهر شود.
  • فهرستی از دستگاه های بلوتوث موجود نمایش داده می شوند.
  • دستگاه مورد نظر را از فهرست بلوتوث انتخاب کنید و سپس دستور العمل های روی صفحه را دنبال کنید تا اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث انجام شود.
  • اگر از شما خواسته شد یک رمز عبور وارد کنید، به دستورالعمل راهنمای دستگاه مراجعه کنید. پس از اتمام جفت شدن و پایان این مرحله، دستگاه به تلویزیون وصل می شود و اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث انجام می گیرد.

 

 


اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از بلوتوث جفت شده

 

اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از بلوتوث جفت شده

 

این روش بسیار ساده است، چون یک بار پیش از این، بلوتوث گوشی شما با دستگاه جفت شده است. نحوه اتصال گوشی موبایل به تلویزیون از طریق بلوتوث جفت شده، به این صورت است:

  • دکمه HOME را فشار دهید و به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید.
  • تنظیمات Bluetooth را انتخاب کنید.
  • نام دستگاه جفت شده خود را که هنوز به تلویزیون متصل نیست را از فهرست انتخاب کنید و صبر کنید تا به تلویزیون متصل شود.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

حکمت یونسی
1401/05/13-00:34

سلام من تلفزیون ایوا دارم وگوشی من a10s می باشد ولی متصل نمی شود تو گوشی فقط اتصال صدا انجام میشه لطفا راهنمای کنید

زودکمک
1401/05/18-10:54

سلام دوست عزیز. جهت اتصال گوشی به تلویزیون، استفاده از کابل HDMI و یا مبدل های HDMI را امتحان کنید.