تماشای عکس ها، ویدیوها و فیلم های گوشی آیفون بر روی صفحه تلویزیون، بسیار لذت بخش است؛ مخصوصا اگر صفحه نمایش آیفون شما، کوچک باشد و نتوانید محتوای تصویری خود را با جزئیات ببینید. در این شرایط، ممکن است اتصال آیفون به تلویزیون، برای شما بسیار اهمیت پیدا کند و به دنبال روش هایی برای انجام این کار باشید. نحوه اتصال گوشی آیفون به تلویزیون، با روش های مختلفی انجام می شود که بعضی از آنها بسیار ساده هستند و بعضی، نیاز به کابل و نصب برنامه دارند. به همین دلیل، ما در این مقاله، راه های اتصال آیفون به تلویزیون را بررسی کرده ایم تا در شرایطی که به آنها نیاز داشتید، با انجام هر کدام از این روش ها، محتوای مورد نیاز آیفون خود را در تلویزیون ببینید.

اتصال آیفون به تلویزیون

بررسی اتصال آیفون به تلویزیون

اتصال گوشی به تلویزیون و مانیتور، یکی از ویژگی های کاربردی است که در بسیاری از گوشی های تلفن همراه و آیفون وجود دارد و کاربران از این ویژگی، برای دیدن تصاویر و فیلم ها در ابعاد بزرگتر استفاده می کنند.

نحوه اتصال گوشی iPhone به تلویزیون روش های مختلفی دارد که شامل وصل کردن موبایل اپل به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI، اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از کابل Plug and Play ، اتصال موبایل اپل به تلویزیون هوشمند Apple TV ، اتصال آیفون به تلویزیون هوشمند، اتصال موبایل اپل به تلویزیون هوشمند با استفاده از دانگل Chromecast و وصل کردن آیفون به تلویزیون هوشمند با استفاده از DLNA ، می شود.

ما در این مقاله این روش ها را به شما معرفی می کنیم تا در مواقع لازم، یکی از آنها را اجرا کنید و از محتوای تصویری گوشی خود، بر روی نمایشگر بزرگتر، لذت ببرید.

مشاوران آنلاین زودکمک

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI

یکی از بهترین و راحت ترین روش های اتصال آیفون به تلویزیون، استفاده از کابل HDMI است که از صدا و تصویر، به خوبی پشتیبانی می کند. کابل HDMI، وضوح و کیفیت تصویر آیفون را به تلویزیون منتقل می کند. بنابراین، وضوح تصاویر و فیلم ها بالا است و با کیفیت بسیار خوبی دیده می شود.

برای انجام این روش، به یک کابل HDMI نیاز دارید. دقت کنید که نرم افزارهای آیفون، با کابل سازگار باشند و طول کابل به اندازه کافی بلند باشد. داشتن یک آداپتور دیجیتال لایتینگ AV لازم است و اگر آداپتور شما، حفاظت محتوای دیجیتال با پهنای باند نداشته (HDCP) باشد، کارایی لازم را نخواهد داشت.

برای اتصال آیفون به تلویزیون، تلویزیون شما باید دارای پورت HDMI باشد. اگر تلویزیون شما قدیمی است و درگاه HDMI ندارد، می توانید از کابل VGA استفاده کنید. آداپتورها هم برای کار، به برق نیاز ندارند، اما یک درگاه لایتنینگ اضافی روی آن ها قرار شده است تا در مواقع لازم، آیفون یا آیپد خود را برای شارژ، به آن متصل کنید. بعد از فراهم کردن این مقدمات، می توانید یک سر کابل HDMI را به درگاه HDMI در تلویزیون وصل کنید.

انتهای دیگر کابل HDMI را به آداپتور Lightning Digital AV  متصل کنید. سپس، کانکتور لایتنینگ را به گوشی آیفون متصل کنید. بعد از آن، تلویزیون را روشن کنید و با استفاده از کنترل تلویزیون، به پورت HDMI بروید که کابل به آن وصل است و در این موقع، تلویزیون، تصویر و صدا را از iPhone یا iPad روی صفحه تلویزیون نمایش می دهد.

مشاوره آنلاین زودکمکبیشتر بخوانیم : تعمیر آیفون

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از کابل Plug and Play

برای اتصال آیفون به تلویزیون، تلویزیون خود را بررسی کنید و در صورت داشتن درگاه USB ، می توانید گوشی آیفون خود را به آن متصل کنید و به جای خرید دو کابل متفاوت، از یک کابل استفاده کنید. کابل Plug and Play ، آیفون را از طریق پورت USB به تلویزیون متصل می کند.

این کابل، دارای جایگاه اتصال HDMI ،USB و لایتنینگ برای iPhone است. در هنگام خرید کابل، Plug and Play مطمئن شوید که از اشتراک و برنامه های پولی روی آیفون پشتیبانی می کند.

کابل HDMI را به درگاه HDMI و سری USB کابل را به جایگاه آن در تلویزیون وصل کنید. حالا سری Lightning کابل را به آیفون متصل کنید. تلویزیون را روشن کنید و ورودی HDMI انتخابی را جستجو کنید. در انتها، ویدیو یا فیلم داخل آیفون شما، در تلویزیون پخش می شود.

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از Screen mirroring

با استفاده از قابلیت Airplay آیفون و Apple TV، به راحتی اتصال آیفون به تلویزیون انجام می شود. اما برای برقراری اتصال، آیفون شما باید با Apple TV سازگار باشد. Apple TV، توانایی اتصال به بیشتر تلویزیون های هوشمند را دارد. بعد از اتصال Apple TV با کابل HDMI، ویژگی Airplay را روشن کنید.

سپس آیفون و Apple TV را به یک شبکه Wi-Fi وصل کنید. آیکون Control Center را پیدا کنید و وارد آن شوید. سپس، روی Screen mirroring ضربه بزنید و Apple TV یا تلویزیون سازگار با Airplay را از لیستی که مشاهده می کنید، انتخاب کنید. نام دستگاه iOS را در صفحه تلویزیون وارد کنید. برای امنیت بیشتر، کدی از آیفون به تلویزیون ارسال می شود.

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از Screen mirroring

جهت صفحه را انتخاب کنید که می تواند عمودی یا افقی باشد. اگر گوشی را در حالت تغییر جهت خودکار قرار دهید، جهت پخش تلویزیون، با چرخاندن گوشی، تغییر می کند. حالا می توانید هر محتوایی را که می خواهید از صفحه تلویزیون تماشا کنید. برای اتصال iPad و iPod Touch به Apple TV نیز، می توانید از همین روش ها استفاده کنید.

مشاوره آنلاین زودکمک تعمیر تلویزیون ، به صورت تخصصی با گارانتی معتبر و تحویل فوری

اتصال موبایل اپل به تلویزیون هوشمند

بعضی از تلویزیون ها، قابلیت پشتیبانی از Airplay را ندارند و بعضی دیگر نیز باApple TV کار نمی کنند. بسته به برند تلویزیون هوشمند شما، برنامه های مخصوصی برای پخش مستقیم عکس ها و فیلم ها، از آیفون وجود دارد. می توانید با استفاده از این برنامه ها، تلویزیون را از راه دور، کنترل کنید. با استفاده از اپلیکیشن Nero Streaming Player که یک برنامه اتصال آیفون به تلویزیون است، می توانید محتوای آیفون را در تلویزیون ببینید.

برای اتصال آیفن به تلویزیون، با استفاده از این اپلیکیشن، آیفون و تلویزیون هوشمند را به یک شبکه Wi-Fi متصل کنید. سپس، فیلم یا هر محتوای تصویری دیگری که می خواهید از تلویزیون ببینید، انتخاب و اجرا کنید. این برنامه امکان پخش هر نوع محتوا را، از آیفون به تلویزیون ایجاد می کند.

اتصال موبایل اپل به تلویزیون

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از دانگل Chromecast

یکی از بهترین روش هایی که اتصال آیفون به تلویزیون را ممکن میکند، دانگل کروم کست (Chromecast)  است. کروم کست را گوگل ارائه داده است که به لوازم الکترونیکی مختلفی مانند تلویزیون و لپتاپ متصل می شود. برای اتصال کروم کست به تلویزیون، از کابل HDMI استفاده کنید.

سپس آن را به صورت بیسیم، به گوشی متصل کنید. می توانید از ویژگی اسکرین میرورینگ آیفون یا برنامه های دیگر اتصال آیفون به تلویزیون، کمک بگیرید. کروم کست و آیفون را به یک شبکه Wi-Fi، وصل کنید و برنامه Screen Mirror for Chromecast  دانلود و اجرا کنید. سپس آیکن Cast را بزنید. در نهایت محتوای گوشی را می توانید روی تلویزیون ببینید.

اگر مدام آیفون را به تلویزیون متصل میکنید، به قسمت Settings بروید و روی General بزنید. سپس گزینه Airplay & Handoff را انتخاب کنید. بعد از این مراحل، روی پخش خودکار، در تلویزیون ضربه بزنید و آن را روی Automatic تنظیم کنید. در آخر، محتوای گوشی خود را می توانید روی آیفون ببینید.

 مشاوره آنلاین زودکمکپرسش متداول: علت نصب نشدن برنامه در آیفون چیست؟

نحوه اتصال گوشی آیفون به تلویزیون

وصل کردن اپل به تلویزیون با استفاده از DLNA

استفاده از DLNA یکی دیگر از روش های اتصال آیفون به تلویزیون است. DLNA ، یک نوع ویژگی پخش محتوای تصویری، روی تلویزیون است. نوع برند تلویزیون، در پخش محتوا فرقی نمی کند. بنابراین، هر تلویزیونی که به اینترنت متصل میشود، از قابلیت DLNA پشتیبانی میکند.

علاوه بر گوشی های آیفون، حتی کامپیوتر هم با استفاده از این قابلیت، میتواند به تلویزیون متصل شود. همه ی اتصال ها به تلویزیون با استفاده از DLNA یکی هستند. پس هنگام استفاده از قابلیت DLNA، نحوه اتصال آیفون به تلویزیون های مختلف، فرقی ندارد.

برای اتصال آیفون به تلویزیون، باید یکی از اپلیکیشن های DLNA را دانلود کنید. برنامه MC Player HD ، یکی از این برنامه ها است. سپس ویژگی DLNA را در تلویزیون فعال کنید. آیفون و تلویزیون را به اینترنت متصل کنید و بعد از شناسایی تلویزیون توسط این برنامه، می توانید آن ها را به هم متصل کنید. بعد از انجام این مراحل، می توانید تصویر محتوای گوشی را در تلویزیون ببینید.

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از قابیت AirPlay

یکی از روش های اتصال آیفون به تلویزیون، استفاده از ایرپلی است. بدین منظور باید تلویزیون شما از قابلیت AirPlay پشتیبانی کند. تلویزیون و گوشی را به یک وایا فای مشترک وصل کنید و سپس از سمت راست بالای نمایشگر به پایین سواپ کنید تا کنترل سنتر گوشی باز شود.

در مرحله بعدی باید گزینه‌ Screen Mirroring را انتخاب کرده و پس از انتخاب تلویزیون، کد نمایش داده شده را وارد نمایید. چنانچه بعد از کلیک کردن روی Screen Mirroring، تلویزیون شما در گوشی به نمایش در نیامد، یعنی تلویزیون از قابلیت ایرپلی پشتیبانی نمی کند.

آموزش اتصال آیفون به تلویزیون

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از بلوتوث

بسیاری از کاربران به غلط تصور می‌ کنند که با اتصال آیفون به تلویزیون می توانند تصاویر گوشی را نیز منتقل نمایند. در صورتی که از بین روش‌ های بی سیم تنها وایرلس است که این امکان را فراهم می ‌کند. پس فناوری بلوتوث به شما اجازه می ‌دهد تا فقط صدای فیلم، موزیک یا هر نوع محتوای ذخیره شده در آیفون را به تلویزیون انتقال دهید. به این منظور نخست باید مطمئن شوید که تلویزیون شما از قابلیت بلوتوث پشتیبانی می ‌کند، سپس مراحل زیر را انجام دهید:

اتصال آیفون به تلویزیون با استفاده از بلوتوث

گام اول

دکمه Home را از روی ریموت کنترل فشار دهید و وارد منوی Settings شوید. حالا به دنبال گزینه Sound بگردید و پس از پیدا کردن آن را برگزینید.

اتصال آیفون به تلویزیون با بلوتوث

گام دوم

در مرحله بعد عبارت Sound Output را انتخاب نمایید. سپس باید بررسی کنید که آیتم Bluetooth Speaker List حتماً در منوی پیش روی شما وجود داشته باشد.

گام‌ سوم

اکنون باید برای اتصال آیفون به تلویزیون قابلیت بلوتوث را در گوشی خود فعال نمایید. به این منظور انگشت خود را از پایین صفحه نمایش در جهت بالا بکشید تا Control Center باز شود. پس از آن گزینه Bluetooth را لمس کنید تا به رنگ آبی درآید.

گام چهارم

در نمایشگر تلویزیون روی آیتم Bluetooth Speaker List بزنید، سپس نام گوشی اپل خود را از لیست ظاهر شده انتخاب کنید. با طی کردن مراحل فوق صدای محتوای پخش شده در آیفون از طریق تلویزیون شنیده می ‌شود.

وصل کردن تلویزیون به آیفون با بلوتوث

اتصال گوشی اپل به تلویزیون با استفاده از آداپتور Lightning به VGA

بعضی از مدل‌ های تلویزیون مجهز به ورودی VGA هستند. بنابراین می‌ توانید توسط آداپتور Lightning به VGA بین موبایل اپل و نمایشگر خود ارتباط برقرار کنید. برای این کار تنها کافی است آداپتور مربوطه را به پورت Lightning آیفون بزنید. سپس کابل VGA را به تلویزیون و آداپتور اتصال دهید. اکنون باید تلویزیون را روشن نمایید و ورودی VGA را برگزینید.

اتصال موبایل آیفون به تلویزیون با استفاده از HDMI Wireless Adapter

یکی دیگر از ترفندهای اتصال آیفون به تلویزیون استفاده از HDMI Wireless Adapter می باشد. روش کار به این صورت است که نخست باید دستگاه را به درگاه HDMI تلویزیون خود اتصال دهید. پس از آن وارد بخش تنظیمات گوشی اپل شده و به دیوایس بی‌ سیم متصل شوید. چنانچه اتصال بین آیفون و تلویزیون به درستی انجام گیرد، می‌ توانید محتوای موبایل خود را روی صفحه نمایش تلویزیون ببینید.

چرا آیفون به تلویزیون وصل نمی شود ؟

تا کنون نحوه اتصال گوشی آیفون به تلویزیون را با استفاده از سیم یا بدون سیم توضیح دادیم. در بعضی از موارد پیش می آید که گوشی آیفون با هیچ کدام از این روش ها به تلویزیون متصل نمی شود. در ادامه دلایل این موضوع را توضیح داده ایم.

چرا آیفون با سیم به تلویزیون وصل نمیشود؟

1-استفاده از کابل نامناسب

یکی از دلایل اصلی این مشکل استفاده از کابل نامناسب و بی کیفیت است.احتمال دارد کابل USB که برای این کار انتخاب کرده‌اید، از انتقال داده پشتیبانی نکند.

2-تنطیم نکردن صحیح گوشی

دومین دلیل تنظیم کردن درست و بهینه گوشی هنگام وصل شدن میباشد که هنگام اتصال گوشی به کابل روی صفحه آن یک پنجره ظاهر می‌شود تا گزینه مناسب را برای اتصال خود انتخاب کنید. اگر گزینۀ دستگاه رسانه‌ای MTP انتخاب شده است، باید آن را به MSC یا سایر گزینه‌های مرتبط تغییر دهید.

چرا گوشی آیفون بدون سیم به تلویزیون وصل نمیشود؟

1-عدم پشتیبانی سیستمی

اولین دلیل پشتیبانی نکردن از طریق سیستم تلویزیون است؛ممکن است تلویزیون یا گوشی شما قابلیت اتصال بی‌سیم و پشتیبانی از  Screen Mirroring را نداشته باشد. البته این موضوع بیشتر در تلویزیون‌های قدیمی دیده می‌شود تا در تلویزیون‌های نسل جدید که اکثر آن‌ها به این فناوری مجهز شده‌اند و شاید این مشکل از سمت شما باشد یعنی این که گوشی همراه شما از این قابلیت‌ها پشتیبانی نمی‌کند. گوشی‌های اپل با قابلیتی به نامAirplay  به تلویزیون متصل می‌شوند.

چرا گوشی آیفون بی سیم به تلویزیون وصل نمیشود

2-باگ‌های نرم‌افزاری

دومین دلیل ممکن است باگ های نرم افزاری باشد بعضی وقت‌ها دستگاه‌های الکترونیکی دچار باگ می‌شوند و هنگ می‌کنند. ممکن است، تلویزیون، گوشی موبایل یا حتی مودم شما دچار یک مشکل نرم‌افزاری کوچک شده باشد و همین موضوع در روند اتصال اختلال ایجاد می‌کند در ضمن در تنظیمات برخی از تلویزیون‌ها گزینه ریست فکتوری وجود دارد که می‌توانید از این گزینه هم استفاده کنید.

3-متصل‌نبودن تلویزیون و گوشی به شبکه یکسان

در نظر داشته باشید که اگر گوشی و تلویزیون شما هر دو به یک شبکه Wi-Fi یکسان متصل نباشند، اتصالی بین آن‌ها برقرار نمی‌شود. برای اطمینان خاطر بد نیست که در تنظیمات تلویزیون خود Network Setup یا Network settings را باز کرده و نام شبکه وای فای متصل را بررسی کنید.

وصل نشدن آیفون به تلویزیون با کابل

4-تاییدنکردن مجوز دسترسی

زمانی که شما قصد دارید گوشی آیفون خود را به تلویزیون متصل کنید، احتمالا هم روی تلویزیون و هم روی صفحه گوشی یک پنجره ظاهر می‌شود و از شما می‌پرسد که آیا این دو دستگاه اجازه دارند که به یکدیگر متصل شوند یا خیر. شما برای تایید این پنجره یا باید گزینۀ Allow  را انتخاب کنید یا باید کدی را که روی تلفن یا تلویزیون شما ظاهر می‌شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1403/01/04-14:26

درود بر شما امیر رضا رضایی نسب عزیز

برای اتصال گوشی خود میتوانید نکات بالا را بررسی نمایید.

امیر رضا رضایی نسب
1403/01/01-18:04

میخوام وصل بشم به تلوزیون