شاید این سوال ساده به نظر برسد، اما چه زمانی به تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ نیاز پیدا می کنیم؟ شکستگی یا ایرادات تصویری واضح در ال سی دی دلیل آشکاری برای تعویض ال سی دی Samsung S9 هستند، اما گاهی ایراداتی در گوشی همراه رخ می دهند که در نگاه اول ذهن ما را به نیاز برای تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ معطوف نکنند. برای مثال وقتی گوشی خود را روشن می کنید و با صفحه خاموش و سیاه مواجه می شوید. شاید در مراحل اول به نظر برسد که ایراد در برد گوشی باشد، اما ممکن است، ایراد اصلی در صفحه نمایش گوشی باشد. سوسو زدن صفحه نمایش، لکه های سیاه در ال سی دی و فشار به نمایشگر از دیگر مواردی است که در صورت بروز آنها می بایست نسبت به تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ اقدام کنیم.

ثبت سفارش آنلاین تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ

برای تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، موبایل سامسونگ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

هزینه تعویض ال سی دی موبایل S9 پلاس سامسونگ

تعیین هزینه نهایی تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ ، تا زمان تعیین میزان دقیق خسارت وارد شده به گوشی امکان پذیر نیست. با توجه به یکپارچه شدن تاچ و ال سی دی در گوشی های چند سال اخیر شرکت سامسونگ، در صورت شکسته شدن تاچ شما نیاز به تعویض ال سی دی و تاچ دارید، که مسلماً هزینه بالایی خواهد داشت. در کل نمایشگرهای گوشی های سامسونگ، جزء گرانترین قطعات این دیوایس ها هستند. اما ممکن است، شکستگی تنها در ناحیه گلس محافظ گوشی باشد. به غیر از گلس محافظی که کاربر بر روی صفحه نمایشگر نصب می کند، نمایشگرهای گوشی های پرچمدار سامسونگ مانند Galaxy S9، از یک لایه گلس محافظ برخوردارند که تا حدی در برابر ضربه و خراش مقاوم است. در صورتی که شکستگی در گلس گوشی باشد، نیازی به تعویض ال سی دی موبایل S9 پلاس سامسونگ نیست و تعویض گلس کفایت می کند. مسئله بعدی در رابطه با هزینه تعویض نمایشگر موبایل سامسونگ S9 پلاس، اندازه صفحه نمایشگر است. هر چقدر اندازه نمایشگر بزرگتر باشد، هزینه تعمیر و یا تعویض آن نیز بالاتر خواهد بود. لازم به ذکر است که تیم تعمیر موبایل زودکمک، برای تعویض نمایشگر گوشی سامسونگ اس 9 پلاس تنها از نمایشگر اصل و اورجینال استفاده می کنند.

 

 برای عیب یابی و ترمیم دقیق و به موقع و دریافت خدمات تعمیراتی در سریع ترین زمان، با تیم تعمیرات موبایل در زودکمک تماس بگیرید.

 

تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ

 

چه زمانی نیاز به تعویض ال سی دی Samsung S9 است؟

در صورت شکستگی گلس، نیازی به تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ نیست. برای تشخیص این مطلب کافی است تاچ گوشی خود را بررسی کنید. اگر با تست عملکرد تاچ، تاچ به درستی کار می کند، یعنی نمایشگر سالم است و شکستگی تنها در گلس است. اما درست کار نکردن تاچ، به معنی خرابی تاچ است که در این صورت علاوه بر تاچ، مجبور به تعویض ال سی دی موبایل S9 پلاس سامسونگ هستید. برای این کار، می بایست گوشی خود را باز کنید. اگر دانش و تجهیزات لازم برای انجام این کار را ندارید، از این کار پرهیز کنید، زیرا ایجاد آسیب های جدی تر می تواند از ارزش گوشی شما بکاهد. ضمن اینکه برای نصب تاچ و ال سی دی جدید نیاز به عایق بندی گوشی دارید که بدون تجهیزات غیر ممکن است. این مراحل در نمایندگی سامسونگ، به بهترین شکل و با تجهیزات پیشرفته و با بالاترین کیفیت انجام می شوند.

صفحه نمایش گوشی سامسونگ  S9 پلاس از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

شاید از نظر برخی از کاربران، در تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ ، تنها یک صفحه نمایش و یک کابل متصل به آن تعویض می شوند. البته در نگاه اولیه این قطعه، این تصور غیر منطقی هم به نظر نمی رسد. اما در حقیقت یک نمایشگر گوشی همراه از قطعات متعددی تشکیل شده است که ممکن است در اثر ضربه و یا آبخوردگی گوشی دچار مشکل شود و شما نیاز به تعمیر یا تعویض نمایشگر موبایل خود پیدا کنید. این قطعات شامل موارد زیر می شوند:

فریم ال سی دی Samsung S9

فریم ال سی دی را می توان اولین بخش این قطعه به شمار آورد. درواقع تمامی اجزای صفحه نمایش در این فریم جا گرفته اند و هریک از طریق مدارهایی به مادربرد وصل می شوند. در تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ، این فریم در مجموعه نمایشگر تعویض می شود.

نور پس زمینه گوشی سامسونگ

ال سی دی موبایل از خود نوری ندارد و نور آن از طریق یک مجموعه چراغ یا لامپ کوچک LED تامین می شود. به این مجموعه، نور پس زمینه یا بک لایت گفته می شود که مثل یک لایه، زیر LCD تعبیه شده است. تعویض این قطعه به تنهایی در تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ ممکن نیست.

ال سی دی S9 پلاس

مهم ترین بخش در تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ، خود ال سی دی است. نمایشگر زیر تاچ قرار دارد و به شکل یک لایه شیشه ای، محتوا را نمایش می دهد. شکستن ال سی دی یا سوختن آن قابل ترمیم نبوده و تنها با تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ آن می توان مجددا از گوشی استفاده کرد.

تاچ یا دیجیتایزر S9 پلاس

درست در روی ال سی دی، تاچ قرار گرفته است. این لایه شفاف که عموما به نمایشگر متصل است، لمس را دریافت کرده و اطلاعات آن را به پردازنده می رساند. پردازنده هم دستور را صادر می کند و در نهایت، عملکرد مورد نظر کاربر اجرا می شود. تاچ از طریق یک کابل به برد اصلی وصل می شود. در بیشتر موارد هنگام تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ ، تاچ هم همراه با آن تعویض می شود. زیرا در گوشی های چند سال اخیر که تقریباً همه گوشی های سامسونگ حال حاضر کاربران را شامل می شود، تاچ و ال سی دی طراحی یکپارچه دارند و در صورت آسیب به یکی از این دو، هر دو تعویض می شوند.

گلس ال سی دی S9 پلاس

ابتدایی ترین قطعه ال سی دی، گلس است. اشتباه نکنید! گلس ال سی دی آن لایه محافظی نیست که شما جداگانه می خرید و روی نمایشگر نصب می کند. این گلس، یک لایه شیشه ای مقاوم است که در مراحل تولید موبایل، روی صفحه نمایش چسبانده می شود. گلس ال سی دی هنگام ضربه از نمایشگر محافظت کرده و مانع خط و خش خوردن آن می شود. وقتی گوشی ضربه می خورد و نمایشگر ترک بر میدارد، اگر تاچ به درستی کار کند، یعنی گلس آسیب دیده گوشی سامسونگ و خود ال سی دی سالم است. در این شرایط نیاز به تعویض ال سی دی S9 پلاس سامسونگ نیست و تنها باید گلس را تعویض کرد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران