همانند اکثر صفحات نمایش به کار رفته در تلفن های هوشمند ، نمایشگر موبایل سامسونگ نیز از سه قسمت پنل نمایشگر ، صفحه تاچ (تاچ پنل) و گلس محافظ تشکیل شده است. شرکت سامسونگ از همان ابتدا برای محافظت از صفحات نمایش گوشی های تولیدی خود از محافظ گوریلا گلس ساخته شده توسط کمپانی کورنینگ تا به امروز استفاده می کند.

این گلس محافظ در حین پروسه تولید بر روی تاچ پنل و نمایشگر پرس می شود. بنابراین حتی اگر کاربر هیچ نوع محافظی روی گوشی خود نصب نکند به طور پیش فرض صفحه نمایش گوشی توسط گلس محافظ تحت محافظت قرار دارد . وارد آمدن آسیب به هر یک از سه لایه تشکیل دهنده نمایشگر می تواند مقدار مشخصی هزینه را به کاربر جهت تعویض گلس موبایل سامسونگ تحمیل کند.

هزینه تعویض گلس موبایل سامسونگ بسیار کمتر از هزینه  تر از تعویض مجموعه تاچ پنل و نمایشگر دستگاه است . پروسه تعویض گلس موبایل سامسونگ توسط تکنسین های متخصص با استفاده از ابزار مناسب صورت می گیرد.

تعویض گلس موبایل سامسونگ

هزینه تعمیر گلس موبایل سامسونگ در زودکمک

بسته به میزان آسیب وارد شده به صفحات نمایش میزان هزینه مورد نیاز برای تعویض گلس گوشی سامسونگ نیز متغیر خواهد بود. بدین حالت که اگر تنها گلس گوشی آسیب دیده باشد هزینه تعویض ان بسیار کمتر از هزینه تعویض تاچ پنل یا پنل اصلی نمایشگر خواهد بود، البته ناگفته نماند مدل گلس نیز (صاف یا منحنی بودن آن) و همچنین ورژن گوریلا گلس به کار رفته در نمایشگر گوشی نیز از عوامل تعیین کننده هزینه تعویض گلس خواهد بود.

تشخیص خرابی گلس موبایل سامسونگ

به منظور تعویض گلس موبایل سامسونگ ابتدا باید تشخیص دهیم که آیا بر اثر خسارت وارد شده فقط گلس محافظ آسیب دیده و یا خرابی به لایه های زیرین نیز سرایت کرده یا خیر.

بدین منظور این نکات را مد نظر قرار دهید ، اگر بعد از ضربه ترک های تارعنکبوتی شکل روی سطح صفحه نمایش دستگاه مشاهده می کنید اما دستگاه همچنان به فرامین لمسی پاسخ می دهد و هیچگونه لکه یا مشکل رنگی روی صفحه نمایش مشاهده نمی کنید جای نگرانی وجود ندارد زیرا در این حالت فقط گلس محافظ آسیب دیده و به هزینه اندکی توسط نمایندگی موبایل سامسونگ قابل تعویض می باشد.

ثبت سفارش آنلاین تعویض گلس موبایل سامسونگ

شیوه تعویض گلس گوشی سامسونگ بدون استفاده از دستگاه

در اولین مرحله از پروسه تعمیر گلس موبایل سامسونگ ابتدا گلس ترک برداشته و یا شکسته شده باید از روی نمایشگر جدا شود ، برای این منظور راههای مختلفی وجود دارد که به صورت زیر است:

1- ابتدا با استفاده از یک منبع گرما مثل سشوار صنعتی و یا هیتر صفحه نمایش کمی حرارت داده می شود تا چسب نگهدارنده گلس مقداری نرم شود.

2- پس از آن با قرار دادن کاردک های پلاستیکی مخصوص بین حاشیه اطراف صفحه نمایش، گلس محافظ به تدریج و با دقت بسیار برداشته می شود.

3-  در صورت لزوم چسب قبلی با استفاده از حلال مخصوص پاک شده و چسب جدید جایگزین می شود.

4- در این مرحله گلس جدید با نهایت دقت و به صورت متقارن به منظور جلوگیری از ایجاد حباب زیر گلس ، بر روی دستگاه جایگذاری می شود.  

مشاوره آنلاین تعویض گلس موبایل سامسونگبیشتر بخوانیم : تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ

نحوه تعمیر گلس موبایل سامسونگ با استفاده از دستگاه

پروسه انجام تعمیر گلس موبایل سامسونگ مطمئنا با ریسک هایی همراه است و نیازمند دقت و مهارت است ، زیرا در صورت وقوع خطا هنگام انجام این پروسه ممکن است به تاچ پنل و یا پنل نمایشگر دستگاه خساراتی وارد شده و یا حباب های هوا در زیر گلس حبس شوند که نتیجه مطلوبی به همراه نخواهد داشت.

در تعمیرگاه تخصصی نمایندگی موبایل سامسونگ قبل از انجام پروسه تعویض و تعمیر میزان سلامت نمایشگر و تاچ پنل آن مورد بررسی قرار می گیرد. در تعمیرگاه تخصصی موبایل سامسونگ عملیات جدا سازی و تعویض گلس با دستگاه مخصوصی به نام سپراتور صورت می پذیرد. دمای این دستگاه با توجه به نوع نمایشگر و گلس محافظ بین 75 تا 100 درجه سانتی گراد متغیر است .

برداشتن گلس آسیب دیده

در مرحله دوم از پروسه تعمیر گلس موبایل سامسونگ نیاز است تا گلس معیوب از روی نمایشگر دستگاه برداشته شود ، روش برداشتن گلس بسته به نوع نمایش گر متفاوت است.

به این صورت که در نمایشگرهایی که به صورت مسطح طراحی شده اند گلس با استفاده از دستگاه سپراتور و یک سیم فولادی نازک انجام میگیرید اما در نمایشگرهایی که دارای لبه های منحنی هستند (Edge) برداشتن گلس در دستگاه فریز در دمایی حدود منفی 190 درجه سانتی گراد انجام می شود.

مشاوره آنلاین تعمیر گلس موبایل سامسونگبیشتر بخوانیم : قطع شدن وای فای موبایل سامسونگ

پاک سازی و تجدید چسب گلس موبایل سامسونگ

برای مرحله سوم در تعویض گلس موبایل سامسونگ چسب های قدیمی که برای تثبیت گلس روی نمایشگر دستگاه استفاده شده اند باید پاکسازی شوند و چسب  OCAروی گلس جدید نصب شود.

این چسب مانند یک چسب دوطرفه اما با کیفیت شفافیت بیشتر عمل می کند و بین نمایشگر و گلس قرار می گیرد. طی این فرآیند چسب قدیمی با استفاده از یک حلال که به حلال چسب نمایشگر مشهور است پاکسازی می شود.

نصب گلس موبایل سامسونگ

در مرحله بعدی یعنی چهارم نصب گلس جدید بر روی نمایشگر، گلس با استفاده از دستگاهی به نام لمینیتور روی صفحه نمایش پرس می شود. این دستگاه از یک اتاقک کوچک ، یک المنت حرارتی ، یک صفحه فلزی و پمپ وکیوم و پمپ باد تشکیل شده است. پروسه لمینیت کردن گلس به منظور تعمیر گلس موبایل سامسونگ بدین شکل است که ابتدا هوای داخل داخل اتاقک با استفاده از پمپ تخلیه می شود تا به درجه خلاء برسد سپس عملیات پرس توسط یک صفحه فلزی با دمای 50 درجه به همراه فشار هوا که بر اساس نوع نمایشگر تنظیم می شود به انجام می رسد.

حباب گیری گلس موبایل سامسونگ

آخرین مرحله یعنی مرحله پنجم هواگیری نام دارد. در این مرحله گلس به همراه گوشی در دستگاه هواگیری(حباب گیری)  قرار می گیرد. این دستگاه از یک حفاظ استوانه ای فلزی، یک المنت و پمپ باد و شیر برقی به منظور کنترل ورود و خروج جریان فشار هوا تشکیل شده است . هنگام استارت کار دستگاه فضای داخل استوانه فلزی حجمی از هوا با فشار 5 تا 8 کیلو پاسکال بر سانتی متر مربع پر می شود و بعد از پر شدن استوانه حدود 5 تا 9 دقیقه طول می کشد تا حباب های بین چسب OCA و نمایشگر از بین بروند.

در گام نهایی تعویض گلس موبایل سامسونگ گلس روی گوشی نصب می شود، به این منظور گلس روی نمایشگر با استفاده از چسب مایع مخصوصی روی قاب گوشی تثبیت می شود.

تعویض گلس گوشی سامسونگ حباب گیری گلس

مقدار زمان مورد نیاز جهت تعمیر گلس موبایل سامسونگ

پروسه تعویض گلس موبایل سامسونگ یک پروسه با حساسیت و ظرافت بالاست که جهت حصول نتیجه مطلوب نیازمند اختصاص زمان کافی می باشد. مراحل جدا کردن گلس از نمایشگر و نصب گلس جدید و حباب گیری آن با اختصاص زمان مناسب و توسط دستگاه های پیشرفته و تخصصی به منظور افزایش دقت عمل کار انجام می پذیرد.

مشاوره آنلاین زودکمک

مطالعه جهت کسب اطلاعات بیشتر: رفع مشکل کند شدن موبایل 

اگر شما هم قصد تعویض گلس نمایشگر دستگاه خود را دارید باید صبور باشید تا مراحل آن به درستی و به طور بی نقص انجام شود چرا که در صورت وجود نقص در این پروسه تاچ پنل و نمایشگر دستگاه دچار آسیب خواهد شد و به عنوان کاربر متحمل هزینه های بیشتری می شوید.

پروسه تعویض گلس موبایل سامسونگ ممکن است ساده به نظر برسد اما به یاد داشته باشید که وجود نقص و خطا در این پروسه می تواند طیف مختلفی از مشکلات از دیده شدن حباب زیر گلس تا آسیب به تاچ و نمایشگر دستگاه را به همراه داشته باشد ، به همین دلیل توصیه می شود برای تعمیر گلس و یا حتی تعمیر موبایل سامسونگ خود با کارشناسان زود کمک تماس حاصل فرمایید.

مزیت تعویض گلس ال سی دی موبایل سامسونگ

تعویض گلسِ ال سی دی گوشی سامسونگ کمک می کند تا  در بسیاری از هزینه های احتمالی صرفه جویی کنید، زیرا هزینه تعویض و تعمیر گلس گوشی بسیار پایین تر از هزینه تعویض ال سی دی است. به علاوه با این روش همچنان قادر خواهید بود از ال سی دی اورجینال گوشی خود با همان کیفیت سابق استفاده کنید.

از طرفی با تعویض گلس و باقی ماندن ال سی دی اورجینال، عملکرد دستگاه ۱۰۰ درصد حفظ خواهد شد. تعویض گلس ال سی دی گوشی سامسونگ در مرکز زودکمک با استفاده از فناوری های نوین، مجهزترین دستگاه های تعمیراتی و چسب OCA انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که کلیه ی مراحل فنی مرتبط با تعویض گلس گوشی Samsung در نمایندگی زودکمک براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه می شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران