قطع شدن صدای آیفون، یکی از مشکلات نه چندان شایع در این گوشی ها است. این مشکل می تواند به علت ایرادات نرم افزاری یا سخت افزاری برای دستگاه به وجود آید. در صورت نرم افزاری بودن مشکل صدا نداشتن آیفون، به تعمیر گوشی نیازی نیست و با چند راهکار ساده این مشکل برطرف خواهد شد. همچنین، در صورت سخت افزاری بودن مشکل قطع شدن صدای گوشی آیفون، لازم است که برای تعمیر تخصصی آیفون در مرکزی معتبر اقدام کرد. در ادامه به بررسی بیشتر این مشکل می پردازیم.

علت قطع شدن صدای آیفون

دلایل قطع شدن صدای آیفون

همانطور که گفتیم، قطع شدن صدای iPhone می تواند به دلایل نرم افزاری یا سخت افزاری بروز پیدا کند که در ادامه به این عوامل می پردازیم.

مشاوره آنلاین زودکمکنحوه اتصال اسپیکر به گوشی رو بلدی؟ 

دلایل نرم افزاری صدا نداشتن آیفون

از جمله عوامل نرم افزاری که موجب قطع شدن صدای موبایل آیفون می شوند، عبارتند از:

 • وجود مشکل در تنظیمات گوشی

 • مشکل در برنامه های گوشی

 • اختلال نرم افزاری و آپدیت نبودن سیستم عامل

 • روشن بودن بلوتوث گوشی

 • فعال بودن حالت Noise Cancelation

در ادامه، هر یک از این موارد را شرح می دهیم.

مشاوره آنلاین زودکمک

مشکل در تنظیمات گوشی و قطع شدن صدای آیفون

برخی از تنظیمات صوتی گوشی آیفون که صدا داشتن یا بی صدا بودن دستگاه را تنظیم می کنند به شرح زیر هستند:

 • گزینه Vibrate که مخصوص حالت ویبره دستگاه بوده و می تواند در هنگام تماس فعال یا غیرفعال شود.

 • تنظیمات بخش Ringer and Alerts، که در این قسمت می توانید میزان حجم صدای آیفون خود را تغییر دهید.

 • بخش Sounds and Vibration Patterns، که می توانید در آن الگوهای ویبره گوشی و صدا را تنظیم کنید.

 • گزینه های Lock Sounds و Keyboard Clicks که به ترتیب مربوط به قفل دستگاه و صفحه کلید هستند و می توانید آن ها را فعال یا غیرفعال کنید.

قطع شدن صدای گوشی آیفون

مشاوره آنلاین زودکمک3 روش کاربردی برای آنلاک کردن آیفون رو اینجا یاد بگیر. 

قطع شدن صدای iPhone به علت مشکل در برنامه ها

اگر صدای برنامه ها پخش نمی شود، گاهی ایراد از بسته بودن صدای اعلان ها یا نوتیفیکیشن های این برنامه ها است. بنابراین وارد تنظیمات notification شده و در قسمت Allow Notifications، گزینه sound را روشن کنید.

صدا نداشتن آیفون

اختلال نرم افزاری و آپدیت نبودن سیستم عامل

یکی دیگر از عواملی که موجب قطع شدن صدای آیفون می شود، باگ ها و اختلالات نرم افزاری و آپدیت نبودن سیستم عامل است. در این مواقع، با به روزرسانی iOS گوشی می توانید مشکل صدا نداشتن گوشی آیفون را برطرف کنید. همچنین در صورتی که این مشکل به علت مشکلات نرم افزاری ساده باشد، با یکبار ری استارت کردن دستگاه می توانید مشکل قطع شدن صدای گوشی iPhone را رفع کنید.

روشن بودن بلوتوث و صدا نداشتن آیفون

گاهی در صورت روشن بودن بلوتوث گوشی، دستگاه می تواند به هدفون یا دستگاه دیگری از طریق بلوتوث متصل شود و همین امر سبب قطع شدن صدای موبایل آیفون شما می شود.

مشاوره آنلاین زودکمککپی کردن متن از تصویر در گوشی آیفون

فعال بودن حالت Noise Cancelation

در برخی مواقع، فعال بودن Noise Cancelation گوشی می تواند دلیل صدا نداشتن آیفون باشد. برای غیرفعال کردن این ویژگی، به بخش General در تنظیمات گوشی بروید. سپس وارد Accessibility شوید و گزینه Noise Cancelation را غیر فعال کنید.

قطع شدن صدای iPhone

دلایل سخت افزاری قطع شدن صدای آیفون

پس از بیان عوامل نرم افزاری قطع شدن صدای آیفون، اکنون در این بخش از مقاله، دلایل سخت افزاری به وجود آورنده این مشکل را بررسی می کنیم. این موارد عبارتند از:

 • وجود گرد و غبار در اسپیکرهای گوشی و مسدود شدن آن

 • قطع اتصالات داخلی اسپیکرها و خراب شدن آن ها

 • وارد شدن ضربات فیزیکی به دستگاه

در ادامه، هر یک از این عوامل را تشریح می کنیم.

مشاوره آنلاین زودکمکنحوه تشخیص آیفون تعمیر شده

وجود گرد و غبار در اسپیکرهای گوشی و مسدود شدن آن

گاهی هم مسدود شدن اسپیکرهای دستگاه موجب قطع شدن صدای آیفون می شود که این انسداد می تواند به علت تجمع ذرات گرد و غبار در اسپیکرها باشد. برای رفع این مشکل می توانید با استفاده از برس یا مسواک نرم و خشک به آرامی گرد و غبار را خارج کنید یا از هوای فشرده برای پاکسازی این بخش کمک بگیرید، اما دقت کنید که فشار زیادی وارد نکنید چون می تواند موجب آسیب رسیدن به اسپیکرها شود.

قطع اتصالات داخلی اسپیکرها و خراب شدن آن ها

در صورتی که از نرم افزاری نبودن مشکل صدا نداشتن گوشی آیفون خود و همچنین مسدود نبودن اسپیکرهای دستگاه مطمئن شدید، این ایراد می تواند ناشی از خرابی اسپیکرها باشد. از این رو، لازم است که برای تعمیر یا تعویض اسپیکر آیفون خود اقدام کنید.

قطع شدن صدای آیفون به علت ضربه و آسیب های فیزیکی

ضربه خوردن و وارد شدن آسیب های فیزیکی شدید به گوشی هم می تواند از علل صدا نداشتن موبایل آیفون شما باشد. این ضربه های سخت می تواند شامل افتادن و زمین خوردن گوشی از ارتفاع یا افتادن جسمی سنگین روی گوشی و ضربه دیدن آن باشد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران