کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ که از ماشین های لباسشویی فوق العاده با ویژگی هایی عالی است، شاید برای مصرف کنندگان آن اتفاقی دور از ذهن باشد. اما به هر حال همه لوازم الکتریکی و خانگی از جمله ماشین های لباسشویی، بنا به دلایلی ممکن است دچار ایراد و خرابی شوند. علت کار نکردن دور تند لباسشویی سامسونگ به عوامل زیادی بستگی دارد که باعث می شوند تا این دستگاه نتواند لباس ها را خشک کند. چون در واقع ماشین لباسشویی سامسونگ با چرخش تند محفظه باعث خارج شدن آب لباس ها و خشک شدن آنها می شود. به همین دلیل ما در این مقاله به عواملی می پردازیم که باعث کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ می شوند.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 دلایل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ و هر لباسشویی دیگری با چرخش سریع یا دور تند خود که در واقع مرحله آخر شستشو است، لباس ‌ها را خشک می کند و رطوبت آنها را می گیرد. در صورت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ، علاوه بر خشک نشدن لباس ها، ممکن است به قطعات دیگر هم آسیب برسد. بنابراین باید فورا برای تعمیر این مشکل اقدام کنید. نوسانات برقی را می توان جزو مهم ترین دلایل علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ دانست. اما به جز این مورد، مواردی مانند بی توجهی به ظرفیت ماشین لباسشویی سامسونگ، تنظیم نادرست خشک کن ماشین لباسشویی سامسونگ، مسدود شدن و گرفتگی شیلنگ تخلیه آب لباسشویی سامسونگ، مسدود شدن و گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ، مشکل در برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ و خراب شدن موتور ماشین لباسشویی سامسونگ، از جمله عوامل اختلال در دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ هستند.

کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ

علت کار نکردن دور تند لباسشویی سامسونگ به عوامل زیادی بستگی دارد.


نوسانات برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم ترین عوامل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ، نوسانات برقی هستند که روی عملکرد موتور تأثیر بسیار بدی می گذارند. عدم کارکرد دور تند ماشین لباسشویی و عدم چرخش مخزن با سرعت بالا، نتیجه نوسانات برقی زیاد است. گاهی اوقات در جریان نوسانات برقی، حتی ممکن است پریزها هم خراب شوند. در این مواقع، باید برای برطرف کردن مشکل لباسشویی از یک تعمیرکار متخصص یا یک مرکز معتبر، کمک بگیرید.

نوسانات برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

بی توجهی به ظرفیت ماشین لباسشویی سامسونگ

از دیگر دلایلی است که باعث کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ می شود، بی توجهی به ظرفیت ماشین لباسشویی است. ظرفیت های ماشین های لباسشویی متفاوت است. برای همین شما باید همیشه مقداری کمتر از ظرفیت استاندارد دستگاه، داخل آن لباس بگذارید. چون در صورت زیاد بودن حجم لباس ها، به قطعات ماشین لباسشویی و مخصوصا به موتور آن فشار وارد می شود. در نهایت این مشکل به نچرخیدن محفظه این دستگاه منجر می شود. چون لباس ‌های خیس وزن زیادی دارند و موتور نمی ‌تواند آنها را با دور تند بچرخاند.

بیشتر بخوانیم : دلایل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

تنظیم نادرست خشک کن ماشین لباسشویی سامسونگ

همه ماشین ‌های لباسشویی از جمله ماشین لباسشویی سامسونگ، برنامه‌ های شستشوی مختلفی دارند. به همین دلیل، این دستگاه ها باید بر اساس نوع لباس و نوع شستشوی مورد نظر تنظیم شوند. بی توجه بودن به برنامه ‌های ماشین لباسشویی سامسونگ و تنظیم اشتباه حالت شستشو، باعث بروز مشکلات مختلفی مانند کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ می شوند. به همین دلیل، باید جنس لباس ‌ها و مقدار آلودگی آنها را در تنظیمات خشک کن در نظر بگیرید.

تنظیم نادرست خشک کن ماشین لباسشویی سامسونگ

مسدود شدن و گرفتگی شیلنگ تخلیه آب لباسشویی سامسونگ

آب خارج شده از لباس ‌ها در مرحله دور تند لباسشویی، از طریق شلنگ تخلیه دستگاه، خارج می ‌شود. در صورت انسداد این شلنگ، آب خارج نمی شود و دوباره جذب لباس ها می شود. بر اثر این اتفاق، دستگاه با مشکل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ مواجه می شود و عمل نمی کند. این مشکل تنها با رفع گرفتگی شلنگ و باز شدن راه تخلیه آب حل می شود.

بیشتر بخوانیم : تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

مسدود شدن و گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

پمپ تخلیه ماشین‌ لباسشویی سامسونگ،  قبل از خشک کردن لباس‌ ها، آب کثیف داخل مخزن را  از طریق شلنگ تخلیه خالی می کند. گاهی اشیا ریز و درشت یا جمع شدن پرز لباس ‌ها در اطراف پمپ، باعث گرفتگی این پمپ می شوند. به همین دلیل، دستگاه با ایراد کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ مواجه می شود. این مشکل با خارج کردن و پاک کردن پمپ تخلیه، برطرف می شود. در غیر این صورت باید برای این مشکل، از یک مرکز تعمیر معتبر کمک بگیرید.

مسدود شدن و گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل در برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

برد ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از مهم ترین قطعه این دستگاه و هر دستگاهی است. اگر این قطعه از دستگاه، در هر مرحله ای، با مشکل مواجه شود، ممکن است به کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی سامسونگ و عدم خشک کردن لباس‌ ها بینجامد. برد لباسشویی سامسونگ، مانند موتور آن، جزو قطعات حساس و مهم ماشین لباسشویی است که تعمیر یا تعویض آن هزینه زیادی دارد. برای حل مشکل برد باید حتما به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی سامسونگ

خراب شدن موتور، یکی دیگر از مواردی است که منجر به کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی می شود. چون موتور لباسشویی، یکی از قطعات بسیار مهم این دستگاه است که کار چرخاندن محفظه لباسشویی را بر عهده دارد. در فرآیند خشک‌ کردن لباس‌ ها، موتور از نهایت ظرفیت خود استفاده می کند تا محفظه را با بیشترین سرعت بچرخاند. در صورتی که بنا به دلایل مختلفی مانند داغ کردن موتور، فشار بیش از حد بر موتور، وجود نقص در سیم‌کشی و موارد دیگر، مشکلی برای موتور پیش بیاید، این قطعه با مشکل جدی مواجه می شود.

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی سامسونگ  

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران