صدای خشک کن لباسشویی دوقلو یا هر لباسشویی دیگری، ممکن است تصور خراب شدن آن را به ذهن شما بیاورد، مخصوصا اگر این صدا بلند و گوش خراش باشد. خشک کن ماشین لباسشویی ها، معمولا سر و صدای ملایمی دارند که طبیعی است. اما در صورتی که این سر و صدا ها بلند و آزار دهنده باشند، از وجود مشکلاتی خبر می دهند که باید مورد بررسی قرار بگیرند. به هر حال، علت صدای خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو هر چه که باشد، باید فورا برای تعمیر لباسشویی و رفع مشکل آن اقدام کنید. این مشکلات ممکن است در اثر یک بی دقتی به وجود آمده باشند یا مشکلات فنی. ما هم در این مقاله، عواملی را که سبب صدای خشک کن لباسشویی دوقلو می شوند بررسی کرده ایم.

مشاوره آنلاین زودکمک

دلایل ایجاد صدای خشک کن لباسشویی دوقلو

اگر صدای خشک کن لباسشویی شما به طور گوش خراشی بلند است ممکن است به دلیل حجم زیاد لباس ها، خرابی موتور، خراب شدن پروانه موتور یا موارد دیگر باشد که باید توسط یک تعمیرکار متخصص یا مرکز معتبر بررسی و شناسایی شوند. صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در اثر تراز نبودن دستگاه، بار زیاد در خشک کن ماشین لباسشویی، صدای خشک کن در اثر خرابی کمک فنرها، صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در اثر بسته بودن پیچ های حمل و نقل، گیر کردن اجسام خارجی بین مخزن و آبکش و صدای خشک کن بر اثر خرابی بلبرینگ آبکش، از عوامل بروز صدای خشک کن در ماشین های  لباسشویی دوقلو هستند که آنها را در این مقاله بررسی کرده ایم.

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو یا هر لباسشویی دیگری، ممکن است تصور خراب شدن آن را به ذهن شما بیاورد، مخصوصا اگر این صدا بلند و گوش خراش باشد.


صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در اثر تراز نبودن دستگاه

تراز نبودن دستگاه، می تواند علت صدای خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو باشد. پایه های دستگاه، باید همیشه تراز باشند، چون در غیر این صورت دستگاه، تعادل و توازن خود را از دست می دهد. برای سنجش تراز بودن لباسشویی، دستان خود را در دو طرف سقف دستگاه به صورت ضربدری بگذارید و فشار دهید. اگر دستگاه تکان بخورد، به معنای تراز نبودن آن است و صدای خشک کن لباسشویی دوقلو به همین دلیل است. در غیر این صورت، دستگاه تراز است.

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در اثر تراز نبودن دستگاه

بار زیاد در خشک کن ماشین لباسشویی

یکی از دلایل دیگر صدای خشک کن لباسشویی دوقلو، اضافه بار ماشین لباسشویی است. در صورتی که لباس های زیادی را در خشک کن ماشین لباسشویی قرار دهید، باعث ایجاد سایش اضافی موتور، سیستم تعلیق و یاتاقان می شود. این موارد به موتور فشار می آوردند و صداهایی مانند فریاد زدن ایجاد می کنند. بنابراین، هیچگاه سبد ماشین لباسشویی را به طور کامل پر نکنید. بهتر است همیشه به اندازه یک کف دست، در بالای دیگ ماشین لباسشویی، فضای خالی وجود داشته باشد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر نیز، می توانید به دفترچه راهنمای لباسشویی مراجعه کنید. خوب است بدانید که استفاده از لباس کمتر در ماشین لباسشویی، باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در اثر خرابی کمک فنرها

کمک فنر ها وظیفه نگهداری دیگ و ایجاد توازن لباسشویی را در هنگام خشک کردن دستگاه بر عهده دارند. در صورت معیوب بودن این قطعات، دستگاه در دور های بالا یا در هنگام خشک کردن، سر و صدای زیادی خواهد داشت. به طوری که صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در مواردی می تواند منجر به حرکت و جابه جایی دستگاه شود. برای سنجیدن میزان سلامت کمک فنرها، سقف دستگاه را باز کنید و دیگ را با دست خود تکان دهید. اگر دیگ به راحتی جا به جا شد، به این معنی است که کمک فنر لباسشویی شما خراب و معیوب است و باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

 

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در اثر خرابی کمک فنرها

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو در اثر بسته بودن پیچ های حمل و نقل

اگر ماشین لباسشویی خود را تازه خریداری کردید و در هنگام خشک کردن لباس ها، صدای خشک کن لباسشویی دوقلو، شدید می شود، در این صورت، به احتمال زیاد، پیچ های ترنسپورت یا حمل و نقل را باز نکرده اید. پیچ های ترنسپورت یا حمل و نقل، پیچ های بلندی هستند، که برای نگهداری مخزن و جلوگیری از ضربه خوردن و قر شدن بدنه آن نصب شده اند. اگر این پیچ ها را باز نکنید، صدای بسیار شدیدی در هنگام خشک کردن لباس ها، از خشک کن ماشین لباسشویی خود خواهید شنید. البته این مورد تنها در ماشین های لباسشویی دوقلو درب از جلو وجود دارد.

یک روش ساده برای تست باز یا بسته بودن پیچ ترنسپورت و جلوگیری از صدای خشک کن لباسشویی دوقلو، این است که درب ماشین لباسشویی را باز کنید و آبکش را با دست تکان دهید. اگر صدای ناهنجاری شنیدید یا چیزی مانع چرخیدن مخزن شد، احتمالا پیچ های ترنسپورت بسته است، چون مخزن لباسشویی باید آزادانه بچرخد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

گیر کردن اجسام خارجی بین مخزن و آبکش

گاهی اوقات اجسام خارجی از آبکش عبور می کنند و در فاصله بین مخزن و آبکش گیر می کنند. به همین دلیل در هنگام چرخش، باعث ایجاد سر و صدای زیادی می شود. بی توجهی به این صداها می تواند خسارات جبران ناپذیری به دستگاه بزند. برخورد مداوم این اجسام خارجی با مخزن پلاستیکی، علاوه بر صدای خشک کن لباسشویی دوقلو، می تواند، باعث سوراخ شدن آن و آب ریزی شود. بنابراین باید فورا برای رفع این مشکل و جلوگیری از خرابی های بعدی، به یک تعمیرکار متخصص یا مرکز تعمیر معتبر مراجعه کنید.

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو بر اثر خرابی بلبرینگ آبکش

گاهی اوقات خرابی بلبرینگ مخزن باعث ایجاد صدای خشک کن لباسشویی دوقلو می شود. برای اینکه بفهمید خرابی از بلبرینگ است یا نه، باید آبکش را در حالت خاموش با دست بچرخانید. در این وضعیت اگر صدای ناهنجار یا درگیری احساس کردید، باید به خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی شک کنید. در این صورت بهتر است یک متخصص ماهر یا یک مرکز معتبر تعمیر لباسشویی، دستگاه شما را بررسی کنند و تعمیرات لازم را انجام دهند.

صدای خشک کن لباسشویی دوقلو بر اثر خرابی بلبرینگ آبکش

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1401/08/12-12:06

سلام دوست عزیز، دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

اسماعیل توتازهی
1401/08/08-14:18

سلام وخسته نباشید

من چند روز که ماشین لباسشویی دوقلو خریدم حالا موقع استفاده از خشک کن صدای بلند و لرزش دارد