تعمیر ایکس باکس، در مواقعی که این دستگاه به درستی عمل نمی کند، بسیار ضروری است، مخصوصا برای گیمرهای حرفه ای که وسط بازی های آنلاین به این مشکل دچار می شوند. خرابی دستگاه ایکس باکس یا اشکال در عملکرد آن، نشانه هایی دارد که از بروز ایراد در این دستگاه خبر می دهند. به همین دلیل، در صورت مواجه شدن با مشکل خراب شدن دستگاه، باید فورا برای رفع مشکلات Xbox خود اقدام کنید. البته ایکس باکس نیز مانند دیگر دستگاه های الکترونیکی، به مرور و در اثر استفاده زیاد، خراب می شود و کیفیت اولیه خود را از دست می دهد. اما در صورتی که مشکل جدی باشد، باید برای تعمیر ایکس باکس خود دست به کار شوید و آن را به یک مرکز معتبر بسپارید.

ثبت درخواست تعمیر ایکس باکس

برای تعمیر ایکس باکس به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر ایکس باکس را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، ایکس باکس خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير ایکس باکس

خرابی ها و تعمیر ایکس باکس

رایج ترین مشکلات کنسول ایکس باکس، در اثر بروز ایراد در بخش ‌های نرم افزاری و سخت افزاری این دستگاه به وجود می‌آیند. بنابراین می توان با نگهداری درست و سرویس های دوره ای ایکس باکس، بسیاری از مشکلات را کنترل کرد. اما بیشتر کاربران این دستگاه تا زمانی که این گجت های دیجیتالی دچار خرابی های جدی نشوند، بازی با آنها را ادامه می دهند و حتی با مشاهده مشکلات کوچک، برای تعمیر ایکس باکس، به مراکز تعمیراتی مراجعه نمی کنند. از رایج ترین تعمیرات ایکس باکس می توان به ترمیم شکستگی بدنه ایکس باکس، تعویض هارد ایکس باکس xbox، تعمیرات قطعات مین برد ایکس باکس، تعویض فن ایکس باکس، تعمیر درایو نوری کنسول و تعمیر ایکس باکس xbox بی سیم اشاره کرد که به شرح آنها می پردازیم.

 

تعمیر ایکس باکس

تعمیر ایکس باکس، در مواقعی که این دستگاه به درستی عمل نمی کند، بسیار ضروری است، مخصوصا برای گیمرهای حرفه ای که وسط بازی های آنلاین به این مشکل دچار می شوند.

ترمیم شکستگی بدنه ایکس باکس

بدنه ایکس باکس معمولا بر اثر عواملی مانند سوختگی، شکستگی، خراش، آب خوردگی و موارد دیگر، به تعمیر ایکس باکس و تعویض قطعه نیاز دارند. اما تعویض قاب و بدنه کنسول بازی در خانه بسیار سخت است، مخصوصا اگر مهارتی نداشته باشید. چون بدنه ایکس باکس باید کاملا باز شود و سپس قاب جدید روی آن نصب و جایگزین شود. اگر این تعویض قطعه به درستی انجام نشود، به قطعات داخلی ایکس باکس آسیب جدی وارد می‌شود. همچنین، برای از بین بردن جای ترک و شکستگی ایکس باکس نیز باید در صورت نیاز، ترمیم انجام شود.

 

ترمیم شکستگی بدنه ایکس باکس

 


تعویض هارد ایکس باکس xbox

هارد درایو کنسول بازی ایکس باکس، یکی از مهم ترین بخش های این دستگاه است و اطلاعات در آن ذخیره می‌ شوند. جدیدترین نسخه های ایکس باکس، حافظه زیادی دارند و نیازی به ارتقاء ندارند. اما کاربرانی که درایو 500 گیگابایتی دارند، با مشکل رو به رو می شوند، چون فضای کمتری برای نصب بازی‌ های جدید دارند. همچنین به روزرسانی بازی‌ ها باعث می شود حجم فایل ‌های کاربر، حتی بزرگتر از زمان نصب آنها باشد. آب خوردگی، آسیب فیزیکی و موارد دیگر از جمله عواملی هستند که منجر به تعمیر ایکس باکس و تعویض قطعات آن می شوند.

 

 


تعمیرات قطعات مین برد ایکس باکس

مادر برد یا مین برد، اصلی‌ترین بخش ایکس باکس است و همه قطعات دیگر مانند پردازشگر، رم، پاور، آی سی‌ها ، فن و قطعات دیگر، به آن متصل هستند. همچنین این قطعه ارتباط بین قطعات را برقرار می ‌کنند. بنابراین، خرابی این بخش، تأثیر زیادی بر بخش های دیگر می گذارد و باید فورا عیب ‌یابی شود و برای تعمیر ایکس باکس اقدام شود. آب خوردگی، آسیب فیزیکی، گذر زمان و استهلاک دستگاه، از عوامل اصلی خرابی برد ایکس باکس به شمار می روند. در اثر خرابی این قطعه، کاربران با علائمی مانند روشن نشدن دستگاه، تصویر ندادن، هنگ کردن، کار نکردن پورت و درگاه‌ها، افزایش حرارت دما، عدم داشتن صدا و موارد دیگر رو به رو می شوند.

 

تعمیرات قطعات مین برد ایکس باکس

 


تعویض فن ایکس باکس

افزایش عمر و کارکرد بهتر ایکس باکس، در نتیجه کارکرد خوب فن است، چون فن دستگاه با عملکرد خود گرمای تولید شده توسط پردازشگر و برد را خارج می کند و باعث خنک شدن دستگاه می شود. گرد و غبار، خرابی چیپ، استهلاک، آسیب های فیزیکی و موارد دیگر، از عوامل اصلی خرابی فن هستند. مهم ترین نشانه در صورت خراب شدن فن، داغ کردن و نشیندن صدای آن است. در صورت خراب شدن فن، امکان تعمیر ایکس باکس و تعویض این قطعه وجود دارد.


تعمیر درایو نوری کنسول

اصلی ترین عامل خرابی درایو نوری ایکس باکس، موتور دی وی گردان، فلت لنز، عدم نخواندن بازی از روی دی وی است. خرابی فلت بیشتر بر اثر ضربه و آب خوردگی اتفاق می افتد و هرگونه پارگی و ساییدگی بیش از حد بخش اتصال و فرسودگی، باعث می‌شود تا رشته های این کابل فلت به درستی عمل نکند و در نتیجه لنز دستگاه شما روشن نشود و عمل نکند. اهمیت این قطعه به خاطر انتقال اطلاعات به برد می‌باشد. موتور دی وی دی‌گردان یک قطعه مکانیکی است و بیشتر در اثر استهلاک و آسیب فیزیکی دچار مشکل می‌شود. نچرخیدن و یا غیرعادی چرخیدن دی وی دی، به هم ریختن ارتفاع آرمیچر از حد استاندارد، یا صاف شدن جای پولی، از مشکلاتی است که باعث می شود دی وی دی بازی در دستگاه اجرا نشود. لنز نیز علاوه بر موارد گفته در اثر گرد و غبار و پاک کردن با شوینده‌های غیر استاندارد دچار اختلال می‌شود. مشکلاتی از قبیل کند بودن در اجرای بازی یا عدم اجرای بازی ناشی از ضعف چشمی بوده که با تعویض لنز به کلی برطرف شده و کنسول شما همانند یک کنسول نو به اجرای بازی‌ها می پردازد.

 

تعمیر درایو نوری کنسول

 


تعمیر ایکس باکس xbox بی سیم

کنترل های از راه دور ایکس باکس، واقعا زیبا و عالی طراحی شده‌ اند، اما ممکن است هنگام بازی با مشکل مواجه شوید. کنترل های از راه دور ایکس باکس، محدودیت هایی مانند خارج شدن از محدوده آنتن‌ دهی دارند و حداکثر فاصله‌ پوشش کنترل ایکس باکس 5.7 متر است. اما وجود موانعی مانند دیوار بین دستگاه ایکس باکس و کنترل، این محدوده را به شدت کاهش می دهد. مشکل دیگر باتری کنترل آن است. باتری ضعیف قدرت سیگنال‌ های کنترل بی‌سیم کنسول را کاهش می دهد و باعث قطع و وصل شدن ‌های پی در پی می شود. همچنین، زمانی که عمر باتری شما تمام شده باشد، دکمه کنترلر مرتباً چشمک می‌زند و حتی ممکن است دیگر کار نکند. اما در صورتی که هرگونه مشکل به جز این موارد در دستگاه مشاهده شود، باید برای تعمیر ایکس باکس اقدام کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران