یکی از برندهای محبوب صنعت چاپ، ریکو است. دستگاه های فتوکپی این برند بسیار پر فروش و کارآمد هستند. اما به هر حال نیاز به تعمیرات تخصصی نیازی غیرقابل انکار برای استفاده ی چندین ساله از یک دستگاه فتوکپی می باشد. تعمیر دستگاه کپی ریکو باید براساس پارامترها و نکات اصولی مشخصی باشد که در این مقاله سعی داریم به شرح آن ها بپردازیم. لازم به ذکر است که با استفاده از سرویس ثبت درخواست آنلاین تعمیرات دستگاه کپی در زود کمک می توانید طی مدت زمان کوتاهی شاهد تعمیر دستگاه فتوکپی ricoh به بهترین شکل ممکن باشید. 

تعمیر دستگاه کپی ریکو

ثبت سفارش آنلاین تعمیر دستگاه کپی ریکو

برای تعمیر دستگاه کپی ریکو به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر دستگاه کپی ریکو را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، دستگاه کپی ریکو خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشیت ها اداری، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

هزینه ی تعمیرات دستگاه فتوکپی ریکو

هزینه ی تعمیر دستگاه کپی ریکو بسته به نوع اختلال موجود در چاپگر متغیر است. فراموش نکنید که بی توجهی به اختلالات به ظاهر کوچکی چون صدا دادن چاپگر هنگام فعالیت، چاپ لکه های زائد در برخی از صفحات خروجی و...می تواند به سرایت خرابی از قطعه ای به قطعه ی دیگر ختم شود.

در نتیجه هزینه های تعمیراتی نیز افزایش می یابد. زود کمک طی مدت زمان کوتاهی چاپگرهای ریکو را تعمیر می کند. لازم به ذکر است که هزینه ی تعمیر دستگاه های کپی قدیمی و جدید ریکو در این دپارتمان تخصصی در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ممکن قرار می گیرد.

آموزش تعمیر و رفع مشکلات دستگاه فتوکپی ریکو

تعمیر مشکل روشن نشدن دستگاه کپی ریکو

از دیدگاه بسیاری از کاربران عادی، بزرگ ترین مشکلی که ممکن است در طول عمر دستگاه فتوکپی ریکو و البته سایر سیستم های چاپ موجود در بازار رخ دهد، مشکل روشن نشدن دستگاه می باشد. این مشکل دارای علل متعددی است.

برای تعمیر دستگاه کپی ریکو در راستای روشن شدن دوباره ی آن می بایست مراحل عیب یابی به طور کامل طی شود. خرابی برد پاور فتوکپی ریکو، قطعی سیم برق چاپگر، اختلالات برد اصلی دستگاه کپی، اصابت ضربه به بدنه ی دستگاه، ابخوردگی چاپگر و اختلالات برق ساختمان برخی از عمده ترین دلایل ظهور مشکل روشن نشدن دستگاه کپی ریکو هستند. با استفاده از سرویس های تعمیر دستگاه کپی ریکو در محل خیلی ساده می توانید هر یک از این اختلالات فنی را برطرف سازید.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در فتوکپی ریکو

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه های فتوکپی، گیر کردن کاغذ است. اگر از کاربران همیشگی دستگاه های کپی باشید، حتما تاکنون با این مشکل رو به رو شده اید. این مشکل می تواند تنها به نوع کاغذ مصرفی شما ارتباط داشته باشد. برای جلوگیری از معضل گیر کردن کاغذ در چاپگر میزان رطوبت کاغذهای مصرفی خود را بسنجید.

کاغذهای مرطوب و یا زیادی خشک و شکننده، از درون دستگاه کپی به راحتی بیرون نیامده و مشکل ساز می شوند. البته استهلاک کاغذکش نیز در ظهور مشکل گیر کردن کاغذ دخیل است. اگر با وجود استفاده از کاغذهای استاندارد و با کیفیت شاهد گیر کردن کاغذ درون دستگاه فتوکپی ریکو هستید، درخواست خود را مبنی بر دریافت سرویس های تعمیراتی زود کمک ثبت کنید.

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی ریکو

شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی ریکو

افت کیفیت چاپ اسناد و خروج برگه های چاپ شده ی کم رنگ و روشن، اصلی ترین نشانه ی فرا رسیدن زمان شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی ریکو است. شارژ کارتریج باید با دقت فراوان توسط تونر و یا جوهر مرغوب انجام شود. در غیر این صورت پیدایش ارورهای مختلف و خرابی انواع و اقسام قطعات چاپگر دور از تصور نیست. ریسک دستکاری ناشیانه ی کارتریج برای شارژ آن را جدی بگیرید و این پروسه ی فنی را به ما بسپارید.

تعویض قطعات معیوب دستگاه کپی ریکو

گاهی اوقات تعمیر دستگاه کپی ریکو با تعویض قطعه ی معیوب خاصی از سیستم همراه می شود. این تعویض تنها زمانی می تواند استفاده ی دوباره از دستگاه فتوکپی را ممکن سازد که به طور حتم از نمونه های اورجینال مشابه استفاده شود.

بهره گیری از قطعات تقلبی نه تنها باعث خرابی دوباره ی چاپگر خواهد شد، بلکه بر حجم اختلالات موجود در سیستم نیز می افزاید. این افزایش خرابی ممکن است تا جایی پیشروی داشته باشد که دیگر نتوان فتوکپی ریکو را تعمیر کرد.

بیشتر بخوانیم : گیر کردن برگه در دستگاه کپی

رفع مشکل مصرف بالای جوهر در دستگاه کپی ریکو

یکی از مشکلاتی که ممکن است در حین کار با دستگاه های کپی با آن مواجه شوید مشکل مصرف بالای جوهر توسط این دستگاه هاست. در این شرایط می توانید با رعایت چند نکته تا حدی این مشکل را برطرف کنید. نکته نخست اینکه در صورت امکان، کیفیت چاپ پایین را برای کار خود انتخاب کنید.

این کار مصرف جوهر شما را کاهش می دهد. مورد دیگری که کارشناسان تعمیر دستگاه کپی ریکو توصیه می کنند استفاده از جوهری است که توسط خود شرکت سازنده برای دستگاه پیشنهاد داده شده است.

استفاده از برندهای نامعتبر جوهر می تواند ضمن ضرر اقتصادی، به قطعات دستگاه شما نیز آسیب برساند. در صورت جدی بودن مشکل بالای مصرف جوهر توسط دستگاه کپی، بهتر است جهت بررسی های بیشتر دستگاه را به کارشناس تعمیرات کپی نشان دهید.

رفع مشکل چاپ کمرنگ دستگاه کپی ریکو

مشکل چاپ کمرنگ یا چاپ لکه دار هم می تواند در طول کار با دستگاه کپی ریکو برای شما هم ایجاد شود. تجربه نشان داده که مشکلاتی نظیر چاپ کمرنگ یا چاپ لکه دار معمولا به دلیل وجود ایراداتی در هد دستگاه کپی اتفاق می افتند.

برای مثال ممکن است یک تکه جوهر خشک شده بر روی هد قرار گرفته باشد. در این شرایط، طبیعی است که دستگاه نتواند یک خروجی سالم و درست به شما بدهد. بد نیست بدانید که برخی از دستگاه های کپی به صورت خودکار و با ابزاری که دارند می توانند به خودی خود اقدام به تمیز کردن هد کنند.

اگر دستگاه شما نیز جزو این رده دستگاه های کپی است بنابراین بدون نیاز به حضور تکنسین می توانید مشکل پیش آمده را رفع کنید. در صورتی که دستگاه شما چنین قابلیتی را نداشت یا به هر دلیل مشکل پیش آمده همچنان ادامه داشت بهتر است دستگاه توسط تکنسین تعمیر دستگاه کپی ریکو بررسی شود.

رفع مشکل چاپ خیلی آهسته دستگاه کپی ریکو

حتما با ما هم عقیده اید که دستگاه های کپی اگر چاپ کندی داشته باشند میتوانند بسیار کسل کننده باشند. به ویژه اگر اگر کاربر این دستگاه ها اشخاصی باشند که به دلیل شکل و موقعیت کسب و کارشان نیاز دارند که کار چاپ هر چه سریعتر انجام شود.

اگر دستگاه کپی شما نیز دچار چنین ایرادی شده است احتمالا بتوانید با کاهش کیفیت چاپ آن از طریق تنظیمات، مشکل پیش آمده را رفع کنید. به علاوه می توانید این مشکل را با افزایش ظرفیت حافظه یا همان رم دستگاه کپی تان رفع کنید. در صورتی که مهارت و دانش انجام این کار را ندارید توصیه می شود با تکنسین تعمیر دستگاه کپی تان تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

کد خطای دستگاه کپی ریکو

خوشبختانه دستگاه های کپی امروزی این قابلیت را دارند که از طریق نمایش یک یا چند کدخطا، وجود اشکال در عملکردشان را به کاربر خود اطلاع دهند. از همین رو به کاربران دستگاههای کپی اکیدا توصیه می شود که این کد خطاهای نمایش داده شده توسط دستگاه کپی را جدی بگیرند و به آنها بی توجه نباشند.

برای مثال ممکن است یک دستگاه، با نمایش یک کد خطای خاص در پی این باشد که مشکل گیر کردن کاغذ را به کاربر خود اعلام کند. دستگاه های کپی برای هر اشکال، کد خطای خاصی استفاده می کنند. بنابراین بهتر است تا حدی از معنای هر کد خطا اطلاع داشته باشید.

برای اطلاع از معنای هر کد خطا می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه نمایید و یا به وبسایت ریکو رفته و پس از جستجوی نام دستگاه، اطلاعات مرتبط با آن را مشاهده کنید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر در این باره می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ریکو تماس بگیرید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر دستگاه کپی در تهران

کیفیت پایین چاپ با دستگاه کپی ریکو

اگر با کیفیت کلی چاپ مشکل دارید، پیشنهاد ما تمیز کردن دستگاه کپی است. در برخی موارد مشاهده شده که گردوغبار قرار گرفته بر روی شیشه کیفیت چاپ را کاهش دهد. رویه شیشه را با یک پارچه میکروفیبر نرم که با اسپری پاک کننده شیشه مرطوب شده است، تمیز کنید.

برای تمیز کردن شیشه دستگاه کپی، نباید مایع پاک کننده را روی خود شیشه اسپری کنید زیرا ممکن است این مایع به داخل دستگاه نفوذ کند و به قطعات ظریف الکتریکی آسیب برساند.

همچنین می توانید از یک قوطی هوای فشرده برای حذف گرد و غبار و ذرات تونر از اطراف اجزای داخلی مانند قسمت فیوزینگ و واحد درام استفاده کنید. در صورتی که مهارت انجام این کارها را ندارید می توانید از تکنسین تعمیر دستگاه کپی ریکو خود کمک بگیرید.

توجه داشته باشید که وجود گردوغبار در اطراف این قطعات نیز می تواند کیفیت کپی را کاهش دهد ضمن آنکه انباشت این گردوغبار می تواند باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه کپی شوند.

 

چطور می توان از خدمت تعمیرکار سیار لپ تاپ زودکمک استفاده کرد؟

تعمیرکار سیار لپ تاپ زودکمک، خدمات تخصصی تعمیرات لپ تاپ در تهران و کرج را به کاربران ارائه می دهد. برای دریافت این سرویس، درخواست تعمیر لپ تاپ را از طریق سایت و یا اپلیکیشن زودکمک، ثب ت کنید. همکاران ما برای انجام هماهنگی های لازم، با شما تماس می گیرند.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

زودکمک
1401/08/03-15:21

سلام دوست عزیز. خدمات نداریم

محمد خورشیدوند
1401/07/27-10:56

بازیابی حافظه پرینتر ریکو مدل mp2001 L

زودکمک
1401/06/07-16:19

سلام دوست عزیز. جهت دریافت خدمات با شماره 1662 تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سامانه زودکمک ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

سودابه حطیم
1401/06/01-15:29

برای تعمیردستگاه خواستم هماهنگ کنم