تعمیر برد ظرفشویی ال جی، وقتی اختلال در عملکرد آن کاملا قابل مشاهده است، یکی از روش های اصلی برطرف کردن مشکل دستگاه محسوب می شود. چون برد یا همان مین برد دستگاه، وظیفه مدیریت و پردازش عملکرد کلی دستگاه را دارد. در صورت بروز ایراد در این قطعه، دستگاه با مشکل مواجه می شود و شما می مانید و تعداد زیادی ظرف نشسته! چون در این شرایط، ماشین ظرفشویی عملا بی مصرف می شود و برای کارکرد دوباره آن باید به سراغ تعمیرات برد ماشین ظرفشویی LG بروید. تشخیص به موقع قطعه خراب یا سوخته، از بروز آسیب های جدی به دستگاه، جلوگیری می کند. بنابراین هنگام مشاهده ایراد در عملکرد ماشین ظرفشویی یا عدم عملکرد آن، باید پس از عیب یابی، برای تعمیر برد ظرفشویی ال جی خود اقدام کنید.

ثبت درخواست تعمیر برد ظرفشویی ال جی

برای تعمیر برد ظرفشویی ال جی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر برد ظرفشویی ال جی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل لوازم خانگی هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، برد ظرفشویی ال جی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمير برد ظرفشویی ال جی

نحوه تعمیر برد ظرفشویی ال جی

در صورتی که عملکرد برد دستگاه با مشکل جدی مواجه شود، نمی ‌توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. چون خراب شدن برد الکترونیکی ظرفشویی، باعث می شود دستگاه کاملاً از کار بیفتد و روشن نشود. در این شرایط باید فورا برای تعمیر برد ظرفشویی ال جی خود اقدام کنید، در غیر این صورت، تاخیر و بی توجهی شما به این مشکل، ممکن است آسیب های جدی تری به دستگاه وارد کند. ما در این مقاله به دلایل خراب شدن برد ظرفشویی ال جی، نشانه های خراب شدن برد ظرفشویی و تعمیر برد ظرفشویی ال جی می پردازیم.

 

 تعمیر برد ظرفشویی ال جی

تعمیر برد ظرفشویی ال جی، وقتی اختلال در عملکرد آن کاملا قابل مشاهده است، یکی از روش های اصلی برطرف کردن مشکل دستگاه محسوب می شود.

دلایل خراب شدن برد ظرفشویی ال جی

مهم ترین مرحله در تعمیر برد ظرفشویی ال جی، عیب یابی صحیح و تشخیص نوع خرابی دستگاه است. دلایلی که ممکن است منجر به تعمیر برد ظرفشویی ال جی شود، شامل موارد زیر هستند:

 

دلایل خراب شدن برد ظرفشویی ال جی

 

- آسیب دیدن یا سوختن خازن ها و فیوزها:  برد ماشین ظرفشویی ال جی از قطعات الکترونیکی زیادی مانند خازن ‌ها و فیوزهای حساس تشکیل شده است. اگر هر کدام از این قطعات در اثر نوسان برق دچار اتصالی شوند، برد دستگاه نیز دچار سوختگی یا آسیب های جدی می شود و در نهایت، کار به تعمیر برد ظرفشویی ال جی می کشد.

- نفوذ آب به درون دستگاه:  این مورد که یکی از اصلی ترین موارد تعمیر برد ظرفشویی ال جی است را باید جدی بگیرید و دستگاه خود را در شرایط مناسب نگهداری کنید. چون در صورتی که قطعات درونی دستگاه عملکرد مناسبی نداشته نباشند، ممکن است آب به داخل ماشین ظرفشویی نفوذ کند، باعث اتصالی سیم پیچی داخلی شود و برد را بسوزاند. در این وضعیت، دیگر تعمیر برد ظرفشویی ال جی کارساز نیست و باید برد را تعویض کنید.

- از کار افتادن دستورالعمل های تایمر ماشین ظرفشویی ال جی

- فرسوده شدن برد

 

 


نشانه های خراب شدن برد ظرفشویی

 

نشانه های خراب شدن برد ظرفشویی

 

علائمی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا خراب شدن برد ماشین ظرفشویی را تشخیص دهید. هنگامی که ماشین ظرفشویی شما کاملا از کار افتاده است و روشن نمی شود یا روشن می شود اما کمی بعد خاموش می شود، مشکل از برد دستگاه است.

 

 

همچنین قطع و وصل شدن مداوم ماشین ظرفشویی، از کار افتادن آبگیر ماشین ظرفشویی و نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی، از نشانه های دیگر خراب شدن برد هستند که منجر به تعمیر برد ظرفشویی ال جی می شوند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران