تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی، هنگامی که نشانه هایی از خرابی و اختلال در عملکرد دستگاه می بینید، اولین کاری است که باید انجام دهید. این شرایط زمانی قابل درک است که بعد از یک مهمانی، کوهی از ظرف های کثیف در آشپزخانه داشته باشید و ماشین ظرفشویی شما به علت مشکل داشتن درب آن، عملا کار نکند. در این شرایط باید برای عیب یابی و تعمیرات درب ماشین ظرفشویی LG خود اقدام کنید. مهم نیست در طول روز یا هفته چند بار از ماشین ظرفشویی استفاده می ‌کنید، اما باید توجه کنید که با گذشت زمان، اجزای این دستگاه ساییده و فرسوده می شوند. ما هم در این مقاله، درباره رایج ترین مشکلات و تعمیر ماشین ظرفشویی  شرح داده ایم تا با آنها بیشتر آشنا شوید.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، درب ماشین ظرفشویی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

نحوه تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

بسته شدن درب ماشین ظرفشویی، اولین مرحله در شروع به کار این دستگاه است. به همین دلیل خراب شدن و بسته نشدن درست درب این دستگاه، باعث می شود ماشین ظرفشویی شروع به کار نکند و از کار بیفتد. خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی، چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی، فرسوده بودن چفت درب ماشین ظرفشویی، خراب شدن بازوهای درب ماشین ظرفشویی، خرابی مفصل تنظیم درب ماشین ظرفشویی، خراب شدن دستگیره درب ماشین ظرفشویی، خراب بودن لولای درب ماشین ظرفشویی، خراب شدن فنر درب ماشین ظرفشویی، خرابی واشر یا لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی، آسیب دیدن بست درب ماشین ظرفشویی از جمله مشکلاتی هستند که منجر به تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی می شود که در این مقاله آنها را بررسی کرده ایم.

 

تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی، هنگامی که نشانه هایی از خرابی و اختلال در عملکرد دستگاه می بینید، اولین کاری است که باید انجام دهید.


خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی

با توجه به اینکه قفل درب ماشین ظرفشویی مهم ترین نقش را در بسته شدن و قفل شدن درب دستگاه دارد، به همین دلیل، خراب شدن آن، باعث بسته نشدن درب می شود. برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی در این مورد، باید قفل درب را با قطعه ای مرغوب و اصل جایگزین یا تعویض کنید.

 

خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی

چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی

چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی، ممکن است در اثر خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی باشد. میکروسوئیچ درب مسئول کنترل درست بسته شدن درب و اجازه دادن به ماشین برای روشن شدن است. بنابراین، در صورت خراب شدن این قطعه باید برای تعمیرات درب ماشین ظرفشویی LG، به یک متخصص یا مرکز معتبر تعمیر ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

فرسوده بودن چفت درب ماشین ظرفشویی

یکی از موارد تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی، فرسوده شدن چفت درب دستگاه است و در شرایطی که درب دستگاه خراب باشد، ماشین ظرفشویی کار نمی کند. بنابراین، وجود چفتی سالم برای بسته شدن درب ماشین ظرفشویی ضروری است. چون درب را محکم در جای خود می‌چسباند و اجازه نشت آب به بیرون را نمی ‌دهد. همچنین درب دستگاه، برای روشن شدن دستگاه، با میکرو‌سوئیچ در ارتباط است.

 

فرسوده بودن چفت درب ماشین ظرفشویی

خراب شدن بازوهای درب ماشین ظرفشویی

اگر مدل ماشین ظرفشویی ال جی شما‌ به گونه ای است که بازو دارد و با استفاده از آنها، از افتادن درب جلوگیری می‌کند، امکان آسیب دیدگی یا پوسیدگی آن بر اثر گذشت زمان وجود دارد. این بازوها هم مانند اغلب قطعات در نهایت پوسیده یا خراب می‌شوند. در صورت خراب شدن بازوهای درب این دستگاه، باید برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی خود مراجعه کنید.

خرابی مفصل تنظیم درب ماشین ظرفشویی

یکی از دلایل چفت نشدن درب ماشین ظرفشویی، مفصل تنظیم درب است. برای جلوگیری از بروز مشکل، باید آن را با قاب درب هم‌ راستا کنید. اگر مفصل تنظیم درب به درستی تنظیم و هم‌ راستا نشده باشد یا شکسته باشد، باید برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی خود اقدام کنید.

خراب شدن دستگیره درب ماشین ظرفشویی

تنها با نگاه کردن به درب ماشین ظرفشویی نمی ‌توانید خراب بودن آن تشخیص دهید. به همین دلیل باید ابتدا دستگیره درب را بررسی کنید. دستگیره در داخل درب ماشین ظرفشویی قرار دارد. با دست کشیدن داخل دستگاه می توانید بفهمید که دستگیره ایراد دارد یا نه. اگر می توانید دستگیره را حرکت دهید یا مقاومت کمی دارد، باید برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی و تعویض این قطعه اقدام کنید. چون اگر گیره به درستی تنظیم نشده باشد چفت درب فعال نمی شود و ماشین ظرفشویی هم روشن نمی شود.

 

خراب شدن دستگیره درب ماشین ظرفشویی

خراب بودن لولای درب ماشین ظرفشویی

وجود لولاهای سالم برای فعالیت ماشین ظرفشویی لازم است. در صورتی که درب دستگاه به‌ دلیل خراب بودن لولا درست باز و بسته نشود، باید برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی خود اقدام کنید. برای شناسایی ایراد لولاهای درب، تا جایی که امکان دارد آن را باز کنید. به این صورت می توانید لولا‌ها را برای شناسایی هرگونه آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر آسیب دیگری وجود داشت، باید لولای درب ها را تعویض کنید.

 سرویس ماشین ظرفشویی ال جی  در محل. زودکمک فوری مشل و حل می کنه 😎

خراب شدن فنر درب ماشین ظرفشویی

فنر درب ماشین ظرفشویی، برای باز و بسته کردن درب، نقش کمکی دارد. اگر این قطعه دچار ایراد شده باشد، باعث می شود درب ماشین ظرفشویی بسته نشود. تعویض یا تعمیر فنر، یکی از موارد تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی است در این شرایط برای حل مشکل محکم نشدن درب ظرفشویی انجام می شود.

 

خراب شدن فنر درب ماشین ظرفشویی

خرابی واشر یا لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی

خرابی واشر یا لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی، از موارد دیگر تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی است. واشر دور درب ماشین ظرفشویی نقش درزگیر را دارد و باعث می شود تا آب به بیرون نشت نکند. در صورتی که درزگیر فرسوده باشد، یا از جای خود خارج شده باشد، درب ماشین ظرفشویی به خوبی بسته نمی شود. در این وضعیت، تعویض واشر یا درزگیر برای رفع مشکل چفت نشدن درب ظرفشویی باید انجام شود.

آسیب دیدن بست درب ماشین ظرفشویی

بست درب ماشین ظرفشویی بر روی چهارچوب دستگاه قرار دارد. وقتی درب ماشین ظرفشویی بسته می شود، چفت قفل درب دستگاه در این قطعه از درب چفت می شود. بنابراین، ابتدا باید مطمئن شوید که بست درب هماهنگی لازم را داشته باشد. اگر این قطعه از درب هماهنگ نیست، چفت درب ماشین ظرفشویی نمی تواند در آن چفت شود و باعث می شود درب دستگاه بسته نشود. اگر بست درب صدمه دیده یا شکسته شده باشد، تنها راه تعمیر درب ماشین ظرفشویی ال جی شما، تعویض این قطعه است.

 

آسیب دیدن بست درب ماشین ظرفشویی

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران