تعمیر دی وی دی پلیر به دلیل حساسیت بالایی که این دستگاه ها دارند، جز یکی از مهم ترین سرویس های تعمیراتی است که باید برای آن ها به مراکز تخصصی و قابل اطمینان مراجعه کرد. زود کمک یکی از این مراکز تعمیرات تخصصی است که به صورت حرفه ای و کاملا مطمئن تعمیر لنز دی وی دی پلیر را انجام می دهد. خرابی و بروز مشکل در لنز، یکی از اصلی ترین گزینه های خرابی انواع دی وی دی پلیر است. گاهی اوقات تعمیر لنز dvd player  را می توان با برخی راه کار های ساده انجام داد و برخی مواقع نیز تعمیرات این قطعه نیاز به تست های تخصصی تر و تعمیرات بیشتر دارد. در این جا می خواهیم به بررسی مشکلات مختلف خرابی لنز در دی وی دی پلیر، روش های تشخیص و تعمیر لنز دی وی دی پلیر بپردازیم. ابتدا بهتر است با عملکرد این قطعه در دستگاه آشنا شویم.

ثبت درخواست تعمیر لنز دی وی دی پلیر

برای تعمیر لنز دی وی دی پلیر به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر لنز دی وی دی پلیر را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، لنز دی وی دی پلیر خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

لنز در دی وی دی پلیر چه عملکردی دارد؟

یک دی وی دی پلیر از قطعات مختلفی تشکیل شده و لنز یکی از مهم ترین آن ها است. این قطعه در واقع یک قطعه اپتیکال است که عملکرد اصلی دستگاه یعنی خواندن دی وی دی به آن بستگی دارد. لنز در دی وی دی پلیر اطلاعات و داده های دی وی دی را دریافت کرده و آن ها را به برد سرور انتقال می دهد تا این برد بتواند داده ها را پردازش کرده و باعث خواندن دی وی دی شود. در نتیجه اگر این قطعه خراب شود مشکلات مختلفی در عملکرد دی وی دی پلیر ایجاد می شود و به این ترتیب تعمیر لنز دی وی دی پلیر را باید با دقیق ترین روش ها و بهترین ابزار ها انجام داد.

 

برای رفع مشکل دی وی دی پلیر از جمله خرابی لنز dvd player  ، در سایت زودکمک ثبت نام کرده و درخواست خود را ثبت نمایید

 

تعمیر لنز دی وی دی پلیر


نشانه های خرابی لنز دی وی دی پلیر

برای تعمیر لنز دی وی دی پلیر، ابتدا باید تشخیص داد که این قطعه خراب است و مشکلات دستگاه ها به دلیل مشکلاتی است که در لنز ایجاد شده است. برای این منظور برخی نشانه های خرابی لنز دی وی دی پلیر می توانند به کار آیند. در اولین مورد با خرابی لنز دیگر سی دی یا دی وی دی در دستگاه خوانده نمی شود و پیغام های خطایی همچون No Disk یا Can not play روی دستگاه نمایش داده می شود. همچنین ممکن است بعد از اجرای دی وی دی و در حین خوانده داده های دیسک، عملکرد دی وی دی پلیر متوقف شده و دی وی دی درون دستگاه گیر کند. باز و بسته شدن خودکار و پشت سر هم درب دی وی دی پلیر و عدم اجرای دیسک ها همگی نشانه های خرابی لنز است. در نتیجه با مشاهده هر یک از این مشکلات باید برای تعمیر لنز DVD پلیر اقدامات لازم را انجام داد.

 

 


مشکل نخواندن دی وی دی در دی وی دی پلیر

زمانی که لنز در دی وی دی پلیر دچار مشکل می شود، می توان ایراد های مختلفی را در آن مشاهده کرد. در برخی مواقع مشکل نخواندن دی وی دی در دستگاه و عمل نکردن آن مربوط به خرابی لنز نیست و تنها کثیفی آن موجب شده تا این ایراد به وجود بیاید. گاهی هم استفاده از دی وی دی های خش دار موجب می شود لنز درست داده ها را دریافت نکرده و نتواند دیسک را اجرا کند. از طرفی هم استفاده دائمی از دیسک های معیوب و خش دار خود می تواند به لنز آسیب برساند. در نهایت نیز سوختن لنز دی وی دی پلیر و خرابی آن می تواند مهم ترین دلیل نخواندن دی وی دی در دستگاه باشد که در این صورت حتما به تعمیر لنز دی وی دی پلیر نیاز است. اما پیش از آن باید تشخیص داد که لنز سوخته و مشکل اصلی از این قطعه است.


راه حل های ساده شرفع مشکل لنز dvd player

زمانی که لنز عملکرد درستی ندارد، باید با روش های مختلف این ایراد را برطرف کرد. ابتدا در اولین توصیه باید لنز را تمیز کرد. اگر لنز کثیف باشد معمولا قادر به دریافت داده های دیسک نیست و در اجرای آن دچار مشکل می شود. از طرفی نیز بهتر است از دیسک های بدون خش استفاده شود. معمولا اگر دیسکی اجرا نمی شود، با تعویض آن با یک دی وی دی سالم و بدون خش مشکل ایجاد شده در لنز برطرف خواهد شد. نکته مهم دیگر صدا هایی است که از دستگاه شنیده می شود. در هنگام اجرای دیسک صدا های تق تق از دی وی دی پلیر شنیده می شود معمولا لنز مشکلی ندارد و ایراد در جای دیگری است. در راه کار دیگر توصیه می شود برای رفع مشکل لنز و تعمیر لنز دی وی دی پلیر در اولین اقدام از یک دیسک تمیز کننده این دستگاه ها استفاده کنید. به این ترتیب معمولا مشکل ایجاد شده در لنز برطرف می شود. همچنین می توان با باز کردن پنل پشتی دستگاه به آرامی با یک پنبه و الکل، لنز را از آلودگی های احتمالی پاک کرد. در نهایت اگر مشکل لنز ادامه دار باشد، باید برای تعمیر یا تعویض این قطعه از مراکز تعمیرات تخصصی کمک گرفت.


روش های تشخیص و تست لنز دی وی دی پلیر

در قدم بعدی و بعد از مشاهده هر یک از نشانه های خرابی لنز، باید از روش هایی جهت تست لنز دی وی دی پلیر استفاده کرد و به این طریق مشکل دقیق آن را تشخیص داد. این مرحله برای تعمیر لنز دی وی دی پلیر اهمیت زیادی دارد. در کل این روش ها شامل موارد زیر می شود:

  • تست سلامت مکانیزم دیسک که مسئول باز و بسته کردن درب دی وی دی پلیر است
  • تمیز بودن لنز را بررسی کنید
  • صدا هایی که از دستگاه می شنوید را بررسی کنید
  • تست لنز با دستگاه های عیب یابی
  • تست ظاهر لنز و اطمینان از سلامت آن از طریق مقایسه با یک قطعه تست شده و سالم
  • تست و تنظیم پتانسیومتر در لنز دی وی دی پلیر

هر یک از این روش های می تواند برای بررسی های بعدی جهت تعمیر لنز DVD پلیر مورد استفاده قرار بگیرند.


روش های تعمیر لنز دی وی دی پلیر

زمانی که مشکلات و نشانه های مختلف خرابی لنز در دستگاه مشاهده شد، نوبت به تعمیر لنز DVD پلیر می رسد. در اولین اقدام تعمیرکار روش های تست لنز دی وی دی پلیر را امتحان می کند تا دقیقا مشکل آن را ریشه یابی کند. روش تنظیم پتاسیومتر می تواند یکی از روش های تعمیر لنز دی وی دی پلیر باشد. در این روش با تغییر پتانسیومتر و تنظیم آن مشکل را برطرف می کنند. این کار حتما باید توسط مراکز تعمیراتی انجام شود. استفاده از دستگاه های عیب یابی یا استفاده از قطعات سالم هم می تواند در تشخیص و تعمیر این قطعه کارایی داشته باشد. اما در نهایت اگر با هیچ روشی مشکلات دی وی دی پلیر برطرف نشود و در صورت سوختن لنز دی وی دی پلیر، تنها با تعویض آن می توان مشکل دستگاه را برطرف کرد. این قطعه باید با یک نمونه سالم، اورجینال و با مهارت و دقت بالا تعویض شود تا به این ترتیب مشکل نخواندن دیسک یا اختلال در اجرای دیسک های مختلف دستگاه برطرف شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران