بوت لپ تاپ ایسوس، اولین مرحله راه اندازی این دستگاه است. یعنی وقتی دکمه پاور را فشار می دهید، سیستم عامل و هارد، راه اندازی می شوند. حالا اگر بخواهید ویندوز جدید نصب کرده و یا آن را به روز رسانی کنید، باید خودتان سیستم را بوت کرده و نحوه فراخوانی سیستم عامل را مشخص کنید. یعنی با ایجاد تغییراتی در بایوس و اولویت بندی بوت، مشخص کنید که سیستم عامل از روی دیسک بوت شود یا از فلش و حافظه های جانبی. بوت لپ تاپ asus و دیگر دستگاه های ویندوزی، تقریبا به شکل مشابه انجام می شود. با این حال ممکن است نام برخی گزینه ها متفاوت باشد که این مسئله هم مشکل ساز نخواهد بود. در ادامه، نحوه بوت لپ تاپ ایسوس را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت خدمات تخصصی تر، از طریق سامانه یا وب سایت زودکمک، با تیم تعمیر لپ تاپ در ارتباط باشید.

مشاوره آنلاین زودکمک

بوت لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، برای نصب ویندوز باید تنظیمات بوت لپ تاپ را تغییر دهید. بر اساس تنظیمات پیش فرض سیستم های کامپیوتری، هارد اولین بخش برای بوت شدن است. در این شرایط اگر نسخه ویندوز مورد نظر شما روی دیسک یا فلش یا هارد اکسترنال ذخیره شده باشد، سیستم بوت نمی شود. بنابراین باید تنظیمات بوت لپ تاپ ایسوس را تغییر دهید تا امکان نصب ویندوز از روی حافظه های جانبی هم وجود داشته باشد.

خدمتی ویژه از زودکمک

 

مراحل بوت کردن لپ تاپ asus

1. پیدا کردن منوی بوت

برای تغییر دادن تنظیمات بوت لپ تاپ، باید اول منوی بوت را پیدا کنید. دیسک ویندوز را داخل دستگاه گذاشته و یا فلش یا هارد اکسترنال را به آن وصل کنید. سپس سیستم را روشن یا ریست کنید و پس از نمایش اولین صفحه، دکمه  F12 را فشار داده و وارد بخش تنظیمات شوید. حالا باید در منوی بوت ظاهر شده، یکی از گزینه های CD یا USB را بسته به نیاز خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر لپ تاپ ایسوس

بوت لپ تاپ ایسوس

بوت لپ تاپ ایسوس، اولین مرحله راه اندازی این دستگاه است. یعنی وقتی دکمه پاور را فشار می دهید، سیستم عامل و هارد، راه اندازی می شوند.


2- تغییر تنظیمات بوت شدن لپ تاپ

حالا که منوی بوت لپ تاپ ایسوس را پیدا کردید، باید تنظیمات را تغییر دهید. اما کدام تنظیمات؟ اگر قصد تغییر کلی بوت لپ تاپ را دارید، پس از روشن شدن لپ تاپ، دکمه DEL یا  F2 را فشار دهید. بعد از این که تنظیمات بایوس نمایش داده شد، گزینه Boot Device  یا Boot را انتخاب کنید.

3- اولویت بندی بوت

پس از طی مراحل تغییر تنظیمات بوت لپ تاپ asus، باید اولویت بندی آن را مشخص کنید. لیست درایوهای موجود به ترتیب اولویت نشان داده می شود و کافی است گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. در صورت استفاده از فلش، باید گزینه (USB-HDD یاRemovable Devices) را انتخاب نمایید. برای بوت کردن از روی سی دی هم CD-ROM Drivers را علامت بزنید. در این مرحله شما انتخاب می کنید که فرایند بوت روی هارد، سی دی و یا فلش انجام شود.

4- خارج شدن از تنظیمات

حالا وقت آن رسیده است که از تنظیمات بوت لپ تاپ ایسوس خارج شوید. وارد بخش Exit شده و Save & Reset یا Exit Saving Changes  را انتخاب کنید. البته با استفاده از میانبر نشان داده شده در صفحه (F10) هم می توانید این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیر تخصصی قاب و لولای لپ تاپ

5- ریستارت شدن سیستم

در آخرین مرحله بوت کردن لپ تاپ Asus، سیستم ریستارت می شود. پس از آن می توانید فلش را وصل کرده و یا سی دی را در لپ تاپ بگذارید و در صورت نمایش پیام برای تایید بوت شدن، آن را انجام دهید.  البته شما می توانید تنظیمات نصب ویندوز را به حالت پیش فرض بازگردانید.

 

مراحل بوت کردن لپ تاپ asus

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

شمارم09106834398
1401/12/13-17:42

عالی