روشن نشدن دوربین عکاسی کانن، یکی از اتفاقاتی است که چه از قبل برای عکاسی برنامه ریزی کرده باشید و چه وسط عکاسی باشید، علاوه بر آزردگی خاطر، ممکن است شما را بسیار نگران کند. علت روشن نشدن دوربین عکاسی Canon ممکن است ناشی از خرابی قطعات داخلی آن باشد یا آسیب های فیزیکی غیر قابل پیش بینی. گاهی با کارهای کوچکی مانند بیرون آوردن باتری یا مدتی کار نکردن با آن، ممکن است مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن برطرف شود. اما بعضی اوقات، این ایراد، به دلیل مشکلات پیچیده تری اتاق می افتد که حتما باید برای تعمیر دوربین به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

دلایل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای دوربین های کانن پیش بیاید، مشکل روشن نشدن آنها است. دوربین های کانن قطعات مختلفی دارند و بروز اشکال در هر کدام از آنها، بر عملکرد کلی آن تاثیر می گذارد. در بعضی مواقع، این مشکلات باعث بروز ایراد روشن نشدن دوربین عکاسی کانن می شوند. عواملی مانند شارژ نداشتن دوربین، خرابی باتری، جاگیری نامناسب باتری، آلودگی اتصالات باتری، خرابی قطعات داخلی و خرابی دکمه پاور، به راحتی می توانند علت روشن نشدن دوربین عکاسی Canon باشند. ما در این مقاله، به بررسی این دلایل و نحوه برطرف کردن آنها می پردازیم.

 

روشن نشدن دوربین عکاسی کانن

گاهی با کارهای کوچکی مانند بیرون آوردن باتری یا مدتی کار نکردن با آن، ممکن است مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن برطرف شود.

شارژ نداشتن دوربین کانن

رایج ترین علت روشن نشدن دوربین عکاسی کانن، شارژ نداشتن آن است و ربطی به سلامت باتری و سایر قطعات ندارد. بنابراین، اگر دوربین شما روشن نشد، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شما شارژ کافی دارد. اگر دوربین یا باتری خود را به شارژ متصل کردید و همچنان روشن نشد، باید آن را به یک مرکز تخصصی تعمیر دوربین بسپارید.

 

شارژ نداشتن دوربین کانن

 

خرابی باتری دوربین کانن

در صورتی که دوربین کانن شما شارژ دارد، اما روشن نمی شود، به احتمال زیاد، باتری دوربین مشکل دارد. شارژ نشدن یا زود تخلیه شدن شارژ نشانه خرابی باتری است. همچنین ممکن است شارژ به قطعات دوربین نرسد و به این ترتیب دستگاه روشن نشود. بنابراین پس از مواجه شدن با مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن خود، ابتدا باتری را چک کنید و مطمئن شوید که سالم باشد.

 

خرابی باتری دوربین کانن

 

جاگیری نامناسب باتری

جا نخوردن باتری یا جاگیری نامناسب آن، یکی از عواملی است که منجر به روشن نشدن دوربین عکاسی کانن می شود. گاهی ممکن است به هر دلیلی، باتری به درستی در دوربین جا نگیرد، برای همین، باید دوربین را باز کنید و اطمینان پیدا کنید که این قطعه به درستی در محفظه خود قرار گرفته است.

 

 

جاگیری نامناسب باتری

 

آلودگی اتصالات باتری کانن

اگر جاگیری باتری درست باشد و کامل شارژ شده باشد، باید به سراغ اتصالات آن بروید و بررسی کنید که تمیز هستند یا نه. چون گاهی آلودگی و خاک گرفتگی اتصالات باتری، باعث روشن نشدن دوربین عکاسی کانن می شود.

 

آلودگی اتصالات باتری کانن

 

خرابی قطعات داخلی کانن

خرابی قطعات داخلی، یکی از مهم ترین عواملی هستند که منجر به روشن نشدن دوربین عکاسی کانن می شود. بنابراین، اگر دوربین شما رطوبت دیده و حالا روشن نمی شود، احتمالا بردهای آن سوخته اند. بهترین کار در این شرایط این است که دوربین و قطعات مختلف آن را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید و بخواهید آن را به شکل تخصصی بررسی کند.

 

خرابی دکمه پاور دوربین canon

 

خرابی دکمه پاور دوربین canon

اگر دکمه پاور دوربین شما از کار افتاده است و دیگر کار نمی کند، طبیعی است که هر چقدر آن را فشار دهید دوربین روشن نمی شود. بنابراین در صورت روشن نشدن دوربین عکاسی کانن خود، پیش از هر چیز مطمئن شوید که کلید پاور یا روشن و خاموش آن سالم باشد و به درستی کار کند.

 

خرابی دکمه پاور دوربین canon

 


برطرف کردن مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن

روشن نشدن دوربین عکاسی کانن، اتفاق نگران کننده ای است، مخصوصا با توجه به هزینه تعویض قطعه و قیمت هر کدام از قطعات آن. اما خبر خوب این است که می توان این مشکل را برطرف کنید. بعد از بعد از شناسایی علت روشن نشدن دوربین عکاسی Canon خود، می توانید اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهید:

  1. اگر دکمه پاور این دستگاه معیوب شده باشد، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
  2. برای اطمینان، یک بار باتری را بیرون بیاورید و دوباره آن را جا بزنید و این بار مطمئن شوید که باتری در جای خود درست جا بگیرد.
  3. شارژ کردن باتری یکی دیگر از راهکارهای برطرف کردن مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن است.
  4. در صورتی که دوربین شارژ نمی شود یا شارژ آن خیلی زود تمام می شود، ممکن است تعویض باتری دوربین بتواند مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن را حل کند.
  5. تمیز کردن باتری و اسلات های آن، کار دیگری است که می توانید هنگام روشن نشدن دوربین عکاسی کانن انجام دهید.
  6. در صورتی که مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن، پیچیده تر باشد، ممکن است تعمیر و تعویض برد بتواند برای رفع این مشکل موثر واقع شود. البته شما باید تعمیر و تعویض قطعات داخلی دوربین خود را تنها به افراد متخصص و ماهر بسپارید. چون در صورتی که تعمیرکار مهارت کافی نداشته باشد، دوربین شما آسیب بیشتری خواهید دید.

 

برطرف کردن مشکل روشن نشدن دوربین عکاسی کانن

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

صلاح الدین ابراهیمی
1402/02/10-01:03

ممنون خیلی عالی