سیاه شدن کاغذ هنگام کپی، مخصوصا اگر پرینت شما دارای نمودار و عکس باشد، بسیار آزار دهنده است چون محتوای آن کاملا به صورت سیاه چاپ می شود. سیاه شدن کاغذ دستگاه فتوکپی، مشکلی است که در همه پرینترهای لیزری و جوهر افشان اتفاق می افتد و ناشی از عواملی است که باید پس از عیب یابی دستگاه، برطرف شوند. در صورتی که هرکدام از قطعات داخلی چاپگر، درست عمل نکنند، کاغذهای چاپ شده بسیار بی کیفیت می شوند و احتمالا با مشکل سیاه شدن کاغذ نیز، رو به رو می شوید. اما اگر با مشکلات دستگاه چاپگر آشنایی بیشتری داشته باشید، می توانید علت مشکل را پیدا کنید. به همین دلیل ما در این مقاله، به مشکل سیاه شدن کاغذ هنگام کپی پرداخته ایم و علت های آن را بررسی کرده ایم تا در مواقع ضروری، بتوانید مشکل را عیب یابی کنید.

مشاوران آنلاین زودکمک

مشکل سیاه شدن کاغذ هنگام کپی

مشکل سیاه شدن برگه هنگام پرینت، به صورتی است که شما وقتی یک متن یا عکس را پرینت می گیرید، نتیجه به صورت یک کاغذ سیاه، از چاپگر خارج می شود. مهم ترین دلایل مؤثر بر سایه انداختن و سیاه شدن کاغذ دستگاه فتوکپی، خرابی کارتریج، تراکم زیاد رنگ تیره در تنظیمات دستگاه، کثیف شدن هد دستگاه، تونر و درام، پر شدن سطل زباله دستگاه کپی و مشکل در اتصالات قطعات داخلی دستگاه هستند.

خدمتی ویژه از زودکمک

بنابراین، ما در ادامه به بررسی این مشکلات و برطرف کردن آنها می پردازیم تا شما بیشتر با آنها آشنا شوید. اما در صورت بروز هر کدام از این مشکلات، بهتر است قبل از اینکه خود دست به کار شوید، از یک متخصص کمک بگیرید.

 

سیاه شدن کاغذ هنگام کپی

اگر با مشکلات دستگاه چاپگر آشنایی بیشتری داشته باشید، می توانید علت مشکل سیاه شدن کاغذ هنگام کپی را پیدا کنید.


خرابی کارتریج

در مواقع سیاه شدن کاغذ دستگاه فتوکپی، اولین علتی که باید آن را بررسی کنید، کارتریج است! چون معمولا وقتی این مشکلات رخ می دهند، نشانه آن است که کارتریج نیاز به شارژ و تعمیر دارد. برای برطرف کردن مشکلات کارتریج نیز، باید بسیار با دقت و احتیاط وارد عمل شوید تا اجزای دستگاه کپی کثیف نشوند. البته اگر کار را به یک متخصص بسپارید، بدون نگرانی از خسارت به دستگاه، مشکل شما حل می شود.

 

خرابی کارتریج

تراکم زیاد رنگ تیره در تنظیمات دستگاه کپی

اشتباه در تنظیم تراکم رنگ چاپگر، از مهم ترین دلایل سیاه شدن کاغذ در دستگاه کپی است. وقتی تراکم رنگ پرینتر، بر روی بسیار تیره تنظیم شده باشد، این اتفاق رخ می دهد. بنابراین، کاربران می توانند برای کم کردن تراکم رنگ چاپگر، به روش دستی اقدام کنند یا حالت تراکم خودکار را امتحان کنند. در این مواقع، بهترین راه مراجعه به مرکز تعمیر دستگاه کپی و کمک گرفتن از تعمیرکار و متخصص حرفه ای است.

 

تراکم زیاد رنگ تیره در تنظیمات دستگاه کپی

 

کثیف شدن هد دستگاه کپی

از عوامل سیاه شدن کاغذ هنگام کپی، کثیف بودن هد دستگاه است. در این صورت، برای اینکه کیفیت چاپ شما به کیفیت سابق خود برگردد، هد دستگاه، حتما نیاز به تمیز شدن دارد.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن هد چاپگر اچ پی

 

کثیف شدن هد دستگاه کپی

تونر و درام دستگاه کپی

با توجه به این که رنگ و کیفیت چاپ، به شدت تحت تاثیر کیفیت تونر، کارتریج و نحوه کار درام هستند، پس دلایل سیاه شدن کاغذ هنگام کپی نیز می تواند مربوط به همین عوامل باشد. اگر درام درست کار نکند، فرایند پخش و تثبیت جوهر روی برگه هم درست انجام نمی شود و به احتمال زیاد، برگه به صورت کاملا سیاه از دستگاه چاپگر خارج می شود. پاک کن درام هم یکی از قطعاتی هست که از دید تکنسین های تعمیرات، در کیفیت چاپ تاثیر دارد.

تونر و درام دستگاه کپی

پر شدن سطل زباله دستگاه کپی

یکی از علت های دیگری که می تواند باعث بروز مشکل سیاه شدن کاغذ در دستگاه کپی شود، پر شدن سطل زباله ی دستگاه کپی است. این مشکل، باعث ایجاد لایه های سیاهی بر روی کاغذهای چاپ می شود که از بالا به پایین کاملا قابل مشاهده است. برای رفع این مشکل، باید سطل آشغال کارتریج خود را خالی کنید.

پر شدن سطل زباله دستگاه کپی

مشکل در اتصالات قطعات داخلی

اتصالات داخلی دستگاه کپی، یکی از مشکلات رایج دیگری است که دامن دستگاه های کپی را می گیرد و کاربران را به دردسر می اندازد. بعد از پرینت گرفتن و سیاه شدن کاغذ دستگاه فتوکپی باید این احتمال را در نظر بگیرید و آن را بررسی کنید. این ایراد، ممکن است به دلیل اختلال در واشرهای سر سیلندر دستگاه کپی باشد که برطرف کردن آن، نیاز به مراجعه به تعمیرکار و متخصص با تجربه دستگاه کپی دارد.

مشکل در اتصالات قطعات داخلی

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران