منظور از سایه انداختن دستگاه کپی، وقتی است که در کنار متن و حروف و یا هر شکلی در برگه کپی شده، طرحی مشابه از همان نوشته و یا شکل با رنگی کمرنگ تر چاپ شده و همانند یک سایه عمل میکند. درست مانند اینکه دو بار اما با فاصله ای بسیار کم در برگ، فرایند چاپ در یک برگه تکرار شده است. چاپ سایه در دستگاه کپی دلایل مشخصی دارد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت و برای حل این مشکل نیز راهکارهای ثابتی وجود دارد. پس با ما در بررسی علل سایه انداختن دستگاه کپی و راهکارهای رفع آن همراه باشید.

مشاوره آنلاین زودکمک

دلایل سایه انداختن دستگاه کپی

همانطور که گفته شد، دلایل سایه انداختن دستگاه کپی مشخص است. خرابی کارتریج، درام یا واحد فیوز در بدترین شرایط، و کثیفی شیشه تخت اسکنر در ساده ترین شرایط جزء دلایل اصلی بروز این مشکل هستند. پیش از هر کاری، صفحه شیشه ای اسکنر را تمیز کنید تا مطمئن شوید که هیچ گرد و و غبار یا لکه ای بر روی آن وجود نداشته باشد.

زیرا آلودگی می تواند در انتشار نور تاثیرگذار بوده و تصویر به درستی اسکن نشود. جایگیری و نوع نادرست برگه ها دلیل دیگر چاپ سایه در دستگاه کپی است. جایگیری نادرست کارتریج، خرابی کارتریج، واحد فیوز و خرابی یا کثیفی درام در کنار پودر نامناسب و ناخالص می تواند علت های دیگر بروز این مشکل باشد.

بیشتر بخوانید : ارور خالی بودن کارتریج

دلایل سایه انداختن دستگاه کپی

بررسی علل سایه انداختن دستگاه کپی و راهکارهای رفع آن


راه کار حل مشکل چاپ سایه در دستگاه کپی

اولین اقدام برای رفع مشکل سایه انداختن دستگاه کپی، تمیز کردن شیشه اسکنر است که در بالا توضیح داده شد. اگر بعد از پاک کردن شیشه و بررسی کاغذها مشکل حل نشد، به سراغ کارتریج و درام بروید. در بسیاری از مواقع تمیز کردن کارتریج و درام می تواند مشکل را برطرف کند. اما اگر مشکل برطرف نشد، باید به سراغ بررسی دقیق تر کارتریج و درام بروید.

ممکن است خرابی در یکی از دو دلیل دیگر روز مشکل باشد. در صورتی که دانش و تجهیزات کافی برای تعمیر و یا بررسی کارتریج را ندارید، توصیه می کنیم که به یک تعمیرکار متخصص رجوع کنید. شما می توانید با استفاده از سامانه زودکمک در اسرع وقت به خدمات تعمیر دستگاه کپی در محل دسترسی پیدا کنید.

کارشناسان خبره ما در این سامانه علاوه بر ارائه بهترین خدمات در بالاترین سطح، با ارائه ضمانت نامه تعمیر، کیفیت تعمیر را تضمین می کنند. در صورتی که کارتریج و درام سالم باشند، این احتمال وجود دارد که مشکل در فیوزینگ دستگاه کپی باشد.

این بخش گرمای لازم برای پاچیده شدن تونر را براساس طرح چاپ تامین میکند و تامین گرما در محل سایه ها باعث می شود تا تونر در آن محل به کاغذ بچسبد. در نهایت از از سلامت فیوزینگ دستگاه کپی مطمئن هستید، به سراغ تونر بروید. تعویض تونر می تواند این مشکل را حل کند.

راه کار حل مشکل چاپ سایه در دستگاه کپی

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران