تعمیر خشک کن لباسشویی، زمانی که این دستگاه لباس های شما را پس از شستشو، به صورت خیس تحویل می دهد، بسیار ضروری است. مشکلات ماشین لباسشویی یا خشک کن خبر خوبی نیست و تعمیر یا تعویض بیشتر قطعات این دستگاه ممکن است هزینه در بر داشته باشد. اما بدون تعمیر خشک کن لباسشویی، مدام با لباس‌ ها، حوله‌ ها و ملحفه ‌های کثیف مواجه می شوید. اما قبل از هر چیز، باید با مواردی درباره تشخیص مشکلات خشک کن ماشین لباسشویی آشنا باشید. چون آشنایی با دلایل کار نکردن خشک کن لباسشویی، باعث می شود بدانید با چه نوع مشکلی مواجه هستید.

ثبت درخواست تعمیر خشک کن لباسشویی

برای تعمیر خشک کن لباسشویی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر خشک کن لباسشویی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، خشک کن لباسشویی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

نحوه تعمیر خشک کن لباسشویی

آشنایی با مشکلات خشک کن لباسشویی، باعث می شود محاسبه کنید که آیا می توانید مشکل به وجود آمده را به راحتی برطرف کنید یا نه. بسته به مدت زمان استفاده از دستگاه و جدی بودن مشکل، ممکن است زمان تعویض دستگاه فرا رسیده باشد. اما به هر حال، تعمیر خشک کن لباسشویی، به دستگاه شما فرصت دیگری برای درست کار کردن می دهد. گرم نشدن خشک کن لباسشویی، کار نکردن خشک کن با وجود روشن بودن موتور، روشن نشدن خشک کن، طول کشیدن زیاد فرایند خشک شدن لباس ها و داغ شدن خشک کن، از جمله نشانه های خرابی خشک کن ماشین لباسشویی هستند. قطع شدن جریان برق، سوختن ترانس، انتخاب برنامه نامناسب، بی توجهی به ظرفیت لباسشویی، تخلیه نشدن آب لباسشویی، کار نکردن موتور لباسشویی، خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی، خراب شدن خازن ها، اختلال در فیوز حرارتی، خراب شدن برد الکترونیک، مشکل در المنت گرمایشی، اختلال در رله موتور و نبود جریان هوا در لباسشویی، از دلایل کار نکردن خشک کن لباسشویی هستند که در این مطلب آنها را شرح می دهیم.

 

تعمیر خشک کن لباسشویی

تعمیر خشک کن لباسشویی، زمانی که این دستگاه لباس های شما را پس از شستشو، به صورت خیس تحویل می دهد، بسیار ضروری است.

قطع شدن جریان برق لباسشویی

یکی از دلایل اصلی خرابی خشک کن لباسشویی، قطعی جریان برق و عدم اتصال برق است که باعث می شود دستگاه کار نکند. قطعی جریان برق نیز احتمالا به دلایلی مانند خراب بودن پریز برق، اتصالی یا قطعی سیم ها، نوسانات برق یا از کار افتادن تایمرها اتفاق بیفتد. همه این عوامل ممکن است در نهایت منجر به خراب شدن و تعمیر خشک کن لباسشویی شوند.

 

 


سوختن ترانس لباسشویی

سوختن ترانس، از دیگر دلایل کار نکردن خشک کن لباسشویی است. در صورت بروز این اتفاق، تنها با تعویض این قطعه، می توانید تعمیر خشک کن لباسشویی را انجام دهید.


انتخاب برنامه نامناسب ماشین لباسشویی

عملکرد خوب یک لباسشویی و خشک کن، به انتخاب یک برنامه مناسب، ارتباط مستقیم دارد. چون اگر برنامه خشک کن، متناسب با جنس لباس ها، زمان شستشو و درجه حرارت، تنظیم و انتخاب نشده باشد، در نهایت منجر به کار نکردن و تعمیر خشک کن لباسشویی می شود.

 

انتخاب برنامه نامناسب ماشین لباسشویی

 


بی توجهی به ظرفیت لباسشویی

توجه به حجم لباس های داخل مخزن لباسشویی، اگرچه ساده است اما باید قبل از راه اندازی ماشین لباسشویی، آن را بررسی کنید. ریختن بیش از اندازه لباس ها در مخزن شستشو، علاوه بر کاهش عملکرد خشک کن لباسشویی، روی بخش های دیگر این دستگاه نیز تاثیر می گذارد و در صورت ادامه دار بودن، کار شما را به تعمیر خشک کن لباسشویی می کشاند.

 

 


تخلیه نشدن آب لباسشویی

اگر آبی که حاصل فرایند شستشوی لباس ها است، تخلیه نشود، دوباره به لباس ها برمی گردد و باعث می شود آنها خشک نشوند. در صورت بروز این مشکل، پمپ تخلیه، شلنگ تخلیه و فیلتر تخلیه باید بررسی شوند تا مشخص شود که هیچ یک از آنها مسدود نیستند. اگر هر یک از این قطعات خراب باشند، برای تعمیر خشک کن لباسشویی، باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.


کار نکردن موتور لباسشویی

استفاده طولانی از لباسشویی در طول یک روز، ممکن است باعث داغ شدن و از کار افتادن موتور خشک کن شود. در این مواقع، بهتر است برای خنک شدن موتور دستگاه، کمی صبر کنید. اگر بعد از سرد شدن خشک کن، این دستگاه کار نکرد، از یک کارشناس برای تعمیر خشک کن خود کمک بگیرید.

 

کار نکردن موتور لباسشویی

 


خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی

خرابی میکروسوئیچ درب، یکی دیگر از دلایل خرابی و تعمیر خشک کن لباسشویی است. اگر این قطعه آسیب ببیند، ماشین لباسشویی در هر مرحله ای از فرایند شستشو، با مشکل مواجه می شود. اگر کارکرد میکروسوئیچ درب خشک کن شما با مشکل مواجه شد، برای تعویض این قطعه و تعمیر خشک کن لباسشویی خود، باید از یک کارشناس متخصص کمک بگیرید.


خراب شدن خازن ها در ماشین لباسشویی

خازن های لباسشویی، بنا به هر دلیل که دچار مشکل شوند، باعث از کار افتادن این دستگاه می شوند. در صورت نادیده گرفتن این مشکل، ممکن است قطعات دیگر نیز خراب شوند و کار شما به تعمیر خشک کن لباسشویی بکشد. خراب بودن خازن های لباسشویی، تنها باید توسط یک کارشناس کاربلد شناسایی و تایید شوند.

 

خراب شدن خازن ها در ماشین لباسشویی

 


اختلال در فیوز حرارتی لباسشویی

در صورت خراب شدن فیوز حرارتی در لباسشویی، این دستگاه دچار مشکل می شود و از کار می افتد.

 

 


خراب شدن برد الکترونیک ماشین لباسشویی

اگر اجزای برد کنترل داخلی، سیگنال های سنسور را به درستی تشخیص ندهند، ممکن است خشک کن شروع به کار کند؛ اما در حین کار متوقف شود. در این مواقع برای تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.


مشکل در المنت گرمایشی

المنت های گرمایشی در همه برندهای ماشین های لباسشویی، قطعاتی با حساسیت بالا به شمار می روند. به همین دلیل، خرابی آنها می تواند کار نکردن و در نتیجه، تعمیر خشک کن لباسشویی را در پی داشته باشد.

 

مشکل در المنت گرمایشی

 


اختلال در رله موتور

رله موتور نیز، یکی از قطعاتی است که در صورت خراب شدن، باعث توقف خشک کن ماشین لباسشویی و از کار افتادن آن می شود.


نبود جریان هوا در لباسشویی

شاید جریان هوا در ماشین لباسشویی، ساده به نظر برسد، اما نبود این فاکتور در لباسشویی، باعث کار نکردن دستگاه می شود و به مرور زمان، به تعمیر خشک کن لباسشویی می انجامد. در صورتی که هوای کافی به خشک کن نرسد، گرمای لازم برای خشک کردن لباس ها هم تولید نمی شود و لباس ها همچنان خیس باقی می مانند.

 

نبود جریان هوا در لباسشویی

 

نظر خود را بنویسید