کند شدن موبایل مشکلی است که پس از مدتی گریبان همه گوشی های هوشمند چه با سیستم عامل اندروید و چه IOS، را می گیرد. بسیاری از شما هم بعد از مدتی، متوجه کم شدن سرعت برنامه ها و عملکرد موبایل تان نسبت به روز های اول شده اید و دنبال راه حلی برای حل مشکل کاهش سرعت گوشی می گردید. اگر شما هم دچار مشکل کاهش سرعت گوشی هستید، این مطلب را از دست ندهید چون عمده ترین دلایل کند شدن موبایل و راه حل شان را برایتان گفته ایم.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

بررسی دلایل کند شدن موبایل

مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، هر دو باعث کند شدن موبایل می شوند و سرعت عملکرد آن را کاهش می دهند. مشکلاتی که بعضی از آنها به راحتی حل می شوند و نیازی به تعمیر ندارند.

 

کند شدن موبایل

مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، باعث کند شدن موبایل می شوند و سرعت عملکرد آن را کاهش می دهند.

برنامه های پس زمینه یا بدون استفاده

برنامه ها و ویجت هایی که در پس زمینه گوشی وجود دارند و برنامه های کم کاربرد و کم استفاده، باعث مصرف شدن حجم زیادی از منابع پردازنده و رم می شوند. چون منابع سخت افزاری گوشی محدود است و هر چه برنامه های نصب شده در گوشی بیشتر باشد، سرعت سیستم عامل کم شده و باعث کند شدن موبایل می شود.

برای بستن این برنامه ها و جلوگیری از کند شدن موبایل، به بخش تنظیمات بروید و در بخش  About phone  (درباره دستگاه) بر روی گزینه build number (شماره ساخت)، 7 بار ضربه بزنید تا حالت Developer Options (تهیه کننده) برای تان فعال شود. بعد از ورود به منوی Developer Options ، بر تب Running services ضربه بزنید تا برنامه هایی که در حال مصرف منابع گوشی هستند را ببینید و آنها را غیر فعال کنید.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پُر شدن و فرسودگی حافظه

حجم زیاد پیام ها، عکس ها، ویدیو ها، موزیک ها و اپلیکیشن ها باعث کند شدن موبایل می شود. وقتی حافظه گوشی پر می شود، یک پیام هشدار دریافت می کنید تا سریع تر حافظه را از برنامه ها و فایل های غیر ضروری و اضافی پاک کنید. اما بهتر است قبل از دریافت این هشدار دست به کار شوید! به جز آن، حافظه گوشی هم مانند سایر قطعات طول عمر مفید دارد و بعد از آن به مرور توانش را از دست می دهد و باعث کاهش سرعت گوشی می شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کاهش عمر باتری

باتری هایی که چند سال از عمر شان می گذرد ظرفیت شان کم می شود و در خیلی از مواقع، موبایل ها نمی توانند حتی یک روز کامل شارژ نگه دارند و ولتاژ قطعات را تامین کنند. همین اتفاق، بر عملکرد رم، پردازنده و حافظه داخلی تاثیر می گذارد و شاید باعث شود دستگاه شما مدام ریست شود. کم شدن کارایی باتری یکی از عوامل مهم کند شدن موبایل است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به روز رسانی برنامه ها

برنامه هایی که روی سیستم عامل نصب هستند هر از چند گاهی، خودشان را آپدیت می کنند تا امکانات جدید را به خود اضافه کنند. اگر گوشی تان جدید باشد، این به روز رسانی به نفع شماست چون هم شما می توانید از امکانات بیشتر برنامه ها استفاده کنید و هم به باتری موبایل تان فشار نمی آید. اما این روندِ به روز رسانی در گوشی های قدیمی تر، معمولا باعث اختلال در سیستم و کند شدن موبایل می شود. چون گوشی های قدیمی ممکن است با برنامه ها و بازی های جدید تر، سازگاری نداشته باشند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نرم افزار های ویروسی و مخرب

آلوده شدن سیستم گوشی به ویروس یا بد افزار ها، علاوه بر اختلال در عملکرد، باعث کاهش سرعت گوشی هم می شود. گاهی این مشکل به اندازه ای حاد می شود که گوشی هنگ می کند. بنابراین هم برای جلوگیری از کند شدن موبایل و هم محافظت از سیستم عامل گوشی تان، یک آنتی ویروس خوب بر روی آن نصب کنید.


حل مشکل کند شدن گوشی در زودکمک

اگر به هر دلیلی گوشی شما کند شده و با راهکارهای ساده مشکل حل نشد ، می توانید از خدمات مشاوره آنلاین با کارشناسان زود کمک و درصورت نیاز تعمیر موبایل در زودکمک بهره مند شوید. 

نظر خود را بنویسید