ارورهای پرینتر hp ، زمانی ظاهر می شوند که دستگاه، در یکی از قسمت ها دچار مشکل شده باشد و فرایند چاپ آن، مختل شود. در این مواقع، خطاهای پرینتر اچ پی ، به صورت کدهای مختلف، روی نمایشگر پرینتر ظاهر می شوند که کمک زیادی به تعمیر و سرویس پرینتر می کنند. اگر شما، معنی این کدها را بدانید، به راحتی می توانید عامل خرابی پرینتر را شناسایی کنید. در این مقاله، به تعدادی از ارورهای پرینتر hp و روش های رفع آنها می پردازیم.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

بررسی ارورهای پرینتر hp

وقتی پرینتر شما در عملکرد خود دچار خطا می شود، ظاهر شدن کدهای خطا و اختلال در عملکرد دستگاه، طبیعی است. نمایش کدها، برای جلوگیری از جدی شدن مشکل پرینتر و کمک به کاربر برای یافتن منشا بروز مشکل است. ما در این مطلب، تلاش کرده ایم تا رایج ترین خطاهای چاپگر اچ پی را به شما معرفی کنیم. موجود نبودن کارتریج  EP، پر شدن حافظه، خطای گرم شدن، خطای حافظه و پیکربندی I / O و تعدادی از کدهای خطای دستگاه، از جمله ارورهای پرینتر hp هستند که در ادامه، آنها را به شما معرفی می کنیم.

 

ارورهای پرینتر hp

ارورهای پرینتر hp ، زمانی ظاهر می شوند که دستگاه، در یکی از قسمت ها دچار مشکل شده باشد و فرایند چاپ آن، مختل شود.

 


رایج ترین ارورهای پرینتر hp

موارد زیر، از رایج ترین ارورهای چاپگر اچ پی هستند:

موجود نبودن کارتریج EP

یکی از ارورهای پرینتر hp ، موجود نبودن کارتریج  EP است که نشان می دهد کارتریج به درستی نصب نشده است یا شناسایی نمی شود. با نصب دوباره ی کارتریج، می توانید این خطا را برطرف کنید. ممکن است گاهی برای رفع این خطا، نیاز به انجام برخی تنظیمات یا حتی تعویض کارتریج داشته باشید.

 

موجود نبودن کارتریج EP

 

پر شدن حافظه

این ارور از خطاهای چاپگر اچ پی است و زمانی به نمایش در می آید که حجم کار دستگاه، بیشتر از حد مشخص باشد. این ارور را می توانید با کاهش حجم کاری، از بین ببرید. برای این کار، DPI  را کاهش دهید یا گزینه collate را غیر فعال کنید.

 

 

خطای گرم شدن

در بیشتر موارد، خطای گرم شدن، نشان دهنده آسیب دیدگی کابل یا مشکلات درایور پرینتر است. این خطا با خاموش و روشن کردن دستگاه برطرف می شود.

خطای حافظه

خطای حافظه، یکی از ارورهای پرینتر hp  است که اگر تراشه کارتریج ایراد داشته باشد، نمایش داده می شود. البته نصب نادرست پرینتر هم می تواند باعث ظاهر شدن این ارور شود. برای از بین بردن این خطا، بهتر است دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید. اگر مشکل دستگاه حل نشد، چاپگر را دوباره در سیستم نصب کنید. اما اگر این خطا همچنان ادامه پیدا کرد، باید پرینتر خود را، به یک مرکز  مجاز و معتبر بسپارید.

 

خطای حافظه

 

پیکربندی  I / O

خطای مربوط به پیکربندی، یکی از ارورهای رایج پرینترهای اچ پی است که معمولا با کد 22 نمایش داده می شود. این خطا، نشان دهنده وجود مشکل بین کامپیوتر و پرینتر است. برای حل این مشکل، کابل رابط بین کامپیوتر و پرینتر را تعویض کنید و اگر مشکل حل نشد، به یک مرکز معتبر تعمیر پرینتر، مراجعه کنید.


رایج ترین کدهای خطای چاپگر اچ پی

موارد زیر، برخی از کدهای ارور پرینتر hp و روش های رفع آنها هستند:

ارور 13.XX PAPER JAM [LOCATION]

گیر کردن کاغذ در پرینتر، از ارورهای پرینتر hp  است که با این کد نشان داده می شود. اگر هیچ برگه ای در دستگاه نبود، احتمالا سنسور ها خراب شده اند یا شکسته اند. به جای عبارت  LOCATION، قسمتی که دچار خرابی شده است، نشان داده می شود.

 

 

ارور 21 PAGE TOO COMPLEX

این کد نشان می دهد که فایل ارسال شده به دستگاه، بسیار سنگین است. اگر فایل مورد نظر شما، حاوی تعداد زیادی گرافیک، عکس، فیلم یا موارد مشابه باشد، در این صورت احتمال نمایش این ارور از خطاهای چاپگر اچ پی، بسیار زیاد است.

ارور 49XX PRINTER ERROR

یکی دیگر از ارور های پرینتر hp، ارور 49 XX PRINTER ERROR است. وقتی یک مشکل یا نقص نرم افزاری در دستگاه و یا سیستم عامل مورد استفاده وجود داشته باشد، این کد خطا، نمایش داده می شود.

ارور 40 EIO x BAD TRANSMISSION

این مورد از ارورهای پرینتر hp، زمانی در صفحه نمایش چاپگر مشاهده می شود که ارتباط بین دستگاه پرینتر و  EIO، برقرار نباشد.EIO  ماژولی است که به چاپگر اضافه شده است و اتصال آن را به شبکه، راحت تر می کند.

 

ارور 40 EIO x BAD TRANSMISSION

 

ارور 41.5 PRINTER ERROR

گاهی به دلایل مختلف، کاغذ به موقع به سنسورهای PS102 و PS103 نمی رسد و در عملکرد چاپ مشکل ایجاد می شود. در این صورت، کد خطای 41.5 PRINTER ERROR در پرینتر اچ پی، مشاهده می شود.

 

ارور 41.5 PRINTER ERROR

 

ارور 41x PRINTER ERROR

یکی دیگر از ارور های پرینتر hp که معمولا کاربران با آن مواجه می شوند، 41x PRINTER ERROR  است. این کد نشان دهنده خطا در روند چاپ است. این خطا، معمولا ناشی از خرابی برد کنترلر است.

ارور 20 INSUFFICIENT MEMORY

کد 20  INSUFFICIENT MEMORY، از مهم ترین ارورهای پرینتر hp است که اگر میزان داده بیشتر از حافظه باشد و دستگاه ظرفیت آن را نداشته باشد، روی نمایشگر آن، ظاهر می شود.

 

ارور 20 INSUFFICIENT MEMORY

 

ارور 13.1 PAPER JAM OPEN INPUT TRAYS

اگر ارور 13.1 PAPER JAM OPEN INPUT TRAYSرا در پرینتر hp خود مشاهده کردید، بدانید که برگه، در سینی کاغذ گیر کرده است. بنابراین، بعد از دیدن این کد در نمایشگر، سینی کاغذ دستگاه را چک کنید.

ارور 41.3 UNEXPECTED PAPER SIZE

ارور 41.3 UNEXPECTED PAPER SIZE یکی از ارورهای پرینتر hp است که در بعضی مواقع، صادر می شود. این کد بیانگر این است که دستگاه، سایز کاغذ برای پرینت گرفتن را تشخیص نمی دهد. اگر دو یا چند کاغذ به یکدیگر چسبیده باشند یا نگهدارنده کاغذ خراب باشد، باز هم این کد به نمایش در می آید.

نظر خود را بنویسید