وقتی منتظر چاپ برگه تان هستید و انتظار تان طولانی می شود اما خبری از چاپ شدن نیست و فقط چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp را می بینید، یعنی یک جای کار می لنگد! چون چراغ های روی کنترل پنل پرینتر، وضعیت آن را نشان می دهند و نسبت به آن می توانند روشن، خاموش یا در حال چشمک زدن باشند. چشمک زدن چراغ هشدار در پرینتر اچ پی، هم احتمال بروز خطا را به شما نشان می دهد و به شما هشدار می دهد که آن را جدی بگیرید. اما الگوهای متفاوتی  برای چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp وجود دارد که هر کدام از آنها پیام هشدار خاصی را به کاربر می دهند. پس اگر با پرینتر اچ پی کار می کنید و می خواهید دلایل چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر اچ پی را بدانید و مشکلش را حل کنید، این مقاله را بخوانید.

مشاوره آنلاین زودکمک

چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp در چه شرایطی اتفاق می افتد؟

چشمک زدن Attention Light یا چشمک زدن چراغ هشدار در پرینتر اچ پی، نشانه این است که پرینتر در حال خطا است که این خطا ها ممکن است دلایلی مانند تمام شدن کارتریج، گیر کردن کاغذ در پرینتر، نبود کاغذ در پرینتر و یا خطا هنگام ارسال اطلاعات و درخواست چاپ از کامپیوتر به پرینتر اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیر پرینتر اچ پی

چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp

دلایل چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp

الگوهای متفاوتی برای چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp وجود دارد.

نبودن کاغذ در پرینتر اچ پی

در زمان تمام شدن کاغذ در مخزن ورودی پرینتر، چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp شروع می شود پس حتما این موضوع را جدی بگیرید و سعی کنید همیشه مخزن ورودی کاغذ پرینتر تان پر از کاغذ باشد.

 

چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp نبودن کاغذ در پرینتر اچ پی

خالی بودن کارتریج اچ پی

در صورتی که کارتریج تونر خالی باشد یا درست نصب نشده باشد، باید آن را دوباره نصب کنید. در صورتی که علت چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp، همین بود، باید کارتریج را خارج کرده  آن را دوباره نصب کنید.

چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر اچ پی خالی بودن کارتریج اچ پی

باز بودن درب بالایی پرینتر اچ پی

ممکن است درب پرینتر باز باشد یا خوب بسته نشده باشد. بنابر این، مطمئن شوید که درب پرینتر بسته باشد.

چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp باز بودن درب بالایی پرینتر اچ پی

درست قرار نگرفتن کاغذ در پرینتر

در شرایطی که سینی ورودی بالایی یا محفظه اولویت پرینت، خالی باشد، چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp شروع می شود. برای حل این مشکل، کاغذ های سفید را درست در سینی قرار دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیر پرینتر

علت چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp

مسدود شدن کاغذ در داخل چاپگر اچ پی

یکی از مواقعی که چشمک زدن چراغ زرد در چاپگر hp را می بینید، موقعی است که کاغذ در داخل پرینتر گیر کرده است. بنابر این، اگر می توانید، کاغذی که پرینتر را مسدود کرده پیدا کنید و در صورتی که پرینتر، کاغذ مسدود شده‌ای نداشت، آن را Reset کنید.

دلیل چشمک زدن چراغ زرد در پرینتر اچ پی

خطای ارسال اطلاعات و درخواست چاپ به پرینتر hp

وقتی از کامپیوتر یا دستگاه‌های دیگر مانند موبایل یا تبلت برای پرینتر اچ پی فایل و یا سندی را برای چاپ ارسال می‌کنید، در تمام مدت زمان ارسال اطلاعات تا پیش از لحظه چاپ، چشمک زدن چراغ زرد در پرینتر hp شروع می شود. این، نشان دهنده آن است که ارتباط میان کامپیوتر و پرینتر به درستی برقرار شده و درخواست چاپ توسط پرینتر دریافت شده است. این فرایند بسته به نوع فایل و حجم آن می تواند مدت زمان چشمک زدن چراغ هشدار در پرینتر اچ پی را بیشتر یا کمتر کند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران