علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون را می توان در قطعات تلویزیون و یا برخی از مشکلات نرم افزاری آن جستجو کرد. قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون در تلویزیون های سامسونگ ، سونی ، ال جی ، پاناسونیک و دیگر برندها ممکن است اتفاقل بیفتند. دلیل قطع شدن تصویر تلویزیون هر چه که باشد در نهایت قابل رفع است ، بدین منظور می توانید جهت دریافت مشاوره و خدمات تخصصی با مرکز زود کمک تماس حاصل فرمایید. در ادامه این مطلب به بیان روش های شناسایی علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون خواهیم پرداخت.

تعمیر فوری مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون در زودکمک 

برای یافتن سریع و دقیق علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون خود بهترین راه ثبت نام در سایت زودکمک و دریافت مشاوره آنلاین از کارشناسان مجموعه زود کمک می باشد ، کارشناسان این مجموعه با داشتن تخصص و تجربه در زمینه تعمیر تلویزیون می توانند در سریعترین زمان ممکن مشکل دستگاه تلویزیون شما را پیدا کرده و در صورت تمایل شما برای رفع آن اقدام کنند.

 

 

علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

 


علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ ، سونی ، ال جی

  • مشکلات پنل تلویزیون

ضعیف شدن و یا قطع اتصالات آن در مواردی می تواند علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد. اگرچه این موضوع ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد اما عواملی مانند کار کردن بیش از حد دستگاه، ضربه خوردن و آب زدگی پنل می توانند باعث ایجاد اختلال در عملکرد پنل تلویزیون شوند. این اختلال در مواردی خود را به صورت قطع وصل شدن تصویر تلویزیون نمایان می کند.

  • خرابی برد پاور تلویزیون

در موارد دیگری خرابی برد پاور ممکن است علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد . این قطعه با توزیع جریان الکتریسیته بین قطعات مختلف تلویزیون ، انرژی مورد نیاز برای فعالیت این قطعات را تأمین می کند. در صورت خرابی و یا ضعیف شدن برد پاور ، یکی از قسمت هایی که معمولا تحت تأثیر قرار می گیرد، مربوط به تصویر تلویزیون می باشد. در صورت خرابی برد پاور معمولاً یا تصویر به طور کلی قطع شده و یا اینکه به شدت تیره می شود.

  • خرابی مین برد و مشکلات تصویر تلویزیون

مین برد یکی از قطعاتی است که با تصویر تلویزیون و قطعاتی که نمایش تصویر را بر عهده دارند ارتباطی مستقیم دارد. اختلال در این قطعه، تأثیر نا مطلوبی بر تصویر دارد و ممکن است علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون باشد . در وضعیتی که عملکرد مین برد تلویزیون دچار اختلال شده باشد ممکن است تلویزیون به صورت خودکار خاموش و روشن شود.

  • خرابی بک لایت دلیل قطع شدن تصویر

 معمولا رایج ترین علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون است. در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، هنگامی که یک یا چند لامپ در قسمت بک لایت دچار مشکل و خرابی شود و از کار بیفتد به تدریج تعداد لامپ های معیوب بیشتر می شود و با سوختن کامل سری لامپ، تصویر تلویزیون کاملاً قطع خواهد شد . این موضوع در تلویزیون هایی که دو سری لامپ دارند کمی متفاوت تر است. هنگام از کار افتادن یک سری از لامپ ها ، وقتی تلویزیون روشن می شود، سری معیوب برای یک لحظه روشن شده و مجدداً خاموش می شود. اگر مشکل تصویر از خرابی بک لایت باشد بعد از تعویض آن مشکل تلویزیون برطرف خواهد شد.


سایر دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

در کنار عوامل و شرایطی که گفته شد در بعضی از موارد علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می تواند بسیار پیش پا افتاده تر از آنچه باشد که تصور می کنید. برای مثال یک کابل HDMI خراب و یا بی کیفیت ، اتصال یک حافظه فلش ویروسی به دستگاه ، فعال شدن حالت صرفه جویی در انرژی تلویزیون و یا مشکلات دریافت سیگنال از طرف آنتن می توانند از علل قطع وصل شدن تصویر باشند.

نظر خود را بنویسید