پنل صفحه نمایش تلویزیون گران قیمترین قطعه به کار رفته در تلویزیون است که ساختار پیچیده و در عین حال بسیار ظریف و آسیب پذیری دارد . صفحه نمایش تلویزیون به دلیل قرار گرفتن در قسمت بیرونی دستگاه همواره در معرض آسیب های فراوانی قرار دارد و به همین دلیل نیز دچار خرابی ها و مشکلات متعددی می شود. یکی از مشکلاتی که برای تلویزیون پیش می آید آبی شدن صفحه تلویزیون است که دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. علت آبی شدن صفحه تلویزیون هرچه که باشد در بعضی از موارد قابل رفع بوده اما مواردی نیز وجود دارد که تعمیر تلویزیون امکان پذیر نیست و نیاز به تعویض قطعه است. در این مطلب دلایل آبی شدن صفحه تلویزیون را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مشاوره آنلاین زودکمک

همیشه با مراقبت از تلویزیون خود می توانید از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری نمایید. به عنوان مثال بیشترین موارد خرابی تلویزیون مربوط به ضربه ، آب زدگی و در نهایت نوسان برق می باشد که همگی آنها قابل پیش گیری هستند. در صورت مشاهده مشکل آبی شدن صفحه تلویزیون خود جهت دریافت مشاوره و در صورت نیاز دریافت خدمات تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر تلویزیون زود کمک تماس حاصل فرمایید.

مشاوره آنلایناگه میخوای علت تار شدن تلویزیون رو بدونی خوندن این مقاله رو از دست نده.

آبی شدن صفحه تلویزیون

دلایل آبی شدن صفحه تلویزیون سامسونگ ، سونی ، ال جی

آبی شدن صفحه تلویزیون در تمام برندها تقریبا علل مشابهی دارد ، تشخیص دقیق علت آبی شدن صفحه تلویزیون سامسونگ ، سونی ، ال جی نیازمند مهارت و تخصص فرد تعمیرکار است ، اما دلایل کلی و متداول وقوع این مشکل بدین شرح می باشد :

خرابی پنل علت آبی شدن صفحه تلویزیون

پنل تلویزیون در اثر عواملی مانند وارد آمدن ضربه ، آب زدگی ، گرمای زیاد و کارکرد بیش از حد دچار خرابی می شود ، در بعضی از مواقع این خرابی خود را به صورت آبی شدن صفحه تلویزیون نشان می دهد ، معمولا و در اکثر موارد آسیب دیدگی پنل قابل تعمیر نیست و متاسفانه تعویض آن نیز هزینه بالایی در بر خواهد داشت.

خرابی بک لایت عامل آبی شدن صفحه تلویزیون

بک لایت منبع نور لازم برای مشاهده تصویر می باشد و اگر این منبع نور دچار آسیب شود و نتواند نور کافی و لازم را به صفحه پنل بتاباند تصویری برای کاربران نمایش داده نمی شود و یا تصویر نمایش داده شده همراه با وجود رنگ و هاله های غیر طبیعی خواهد بود . در مواردی خرابی بک لایت تلویزیون در اثر عوامل مختلفی مثل روشن بودن زیاد ، ضربه و... باعث آبی شدن صفحه تلویزیون می شود ، خوشبختانه تعمیر و تعویض بک لایت تلویزیون در مقایسه با پنل دستگاه کم هزینه خواهد بود.

مشکلات پیکسل ها و آبی شدن صفحه تلویزیون

پیکسل ها در اثر مرور زمان و عوامل مختلفی مانند ثابت ماندن یک تصویر در صفحه نمایش ، ضربه ، آب زدگی و... دچار خرابی می شوند، همچنین خرابی پیکسل ها در مواردی در اثر مغناطیسی شدن اتفاق می افتد ، بدین معنی که با قرار گرفتن دستگاه در یک میدان مغناطیسی خاصیت پیکسل ها تغییر کرده و دچار آسیب می شوند. در بسیاری از موارد این آسیب به صورت آبی شدن صفحه تلویزیون خود را نشان می دهد. به یاد داشته باشید که در صورت خرابی پیکسل ها امکان تعمیر آنها وجود ندارد.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران