تا به حال،  به این فکر کرده اید که تعمیرکار چگونه موبایلی را تعمیر می کند که حتی قدرت روشن شدن هم ندارد؟ در چنین شرایطی ممکن است احساس کنید که موبایل مورد نظر درگیر اختلالات ساختاری شدیدی است و احتمالا غیرقابل تعمیر خواهد بود. اما این موضوع به طور کلی صحت ندارد. ممکن است یک اختلال نسبتا جزیی کارایی گوشی شما را مختل کرده باشد. به هر حال مشکل هر چه که باشد با جریان کشی در گوشی خاموش برطرف می شود. در ادامه ی مقاله ی پیشرو شما را با این روش تعمیر موبایل آشنا می سازیم.

 

مشاوران آنلاین زودکمک

 

کاربرد اصلی جریان کشی در گوشی خاموش

همان طور که اشاره شد، جریان کشی در گوشی خاموش یک پروسه ی تعمیراتی است که برای بازیابی کارایی گوشی های امروزی کاربرد دارد. از طریق جریان کشی موبایل می توانید خرابی قطعه را تشخیص دهید. با استفاده از تست جریان کشی موبایل خاموش متوجه وضعیت کلی دستگاه می شوید. اگر جریان گوشی نرمال باشد، یعنی گوشی مشکل خاصی ندارد. اما ناهنجاری در جریان گوشی دلیلی برای خرابی قطعات آن است. تشخیص خرابی قطعات گوشی از طریق جریان کشی یکی از فعالیت های تخصصی در حوزه تعمیرات الکترونیک و تعمیرات موبایل به شمار می رود.

چه زمانی از پروسه ی جریان کشی گوشی خاموش استفاده می شود؟

معمولا زمانی از پروسه ی جریان کشی در گوشی خاموش استفاده خواهد شد که اختلالات نرم افزاری با خرابی باتری و مدارهای مرتبط با آن تلفیق شود. به عبارتی تعمیرکار برای آنکه خرابی باتری و مدارهای ارتباطی منبع تغذیه را از خرابی های نرم افزاری و سیستم عامل گوشی تشخیص دهد، از جریان کشی استفاده می کند. چراکه خرابی سیستم عامل گوشی مانند مسئله ی از کار افتادگی گوشی منجر به خاموشی کامل دستگاه می شود.


آموزش جریان کشی موبایل خاموش

فقط تعمیرکاران موبایل این عملیات را انجام دهند.

 

 

مرحله ی اول :

برای جریان کشی گوشی خاموش ابتدا منبع تغذیه تنظیم می شود. ولتاژ انتخابی  و جریان منبع تغذیه باید کاملا متناسب با باتری گوشی تنظیم شود. معمولا این ولتاژ در حدود 3.7 تا 4 ولت و جریان در حدود 1 تا 2 آمپر می باشد. البته هر تعمیرکارموبایل براساس روش کار خود از ولتاژ و جریان های مختلف استفاده می کند. این میزان می تواند به نسبت مدل گوشی نیز تغییر کند.

 

 

مرحله ی دوم:

بعد از تنظیم منبع تغذیه، باتری گوشی را خارج کنید. پروب قرمز منبع تغذیه را به پین مثبت و پروب مشکی را به پین منفی سوکت باتری گوشی متصل کنید. در صورتی که باتری بیش از دو پایه داشته باشد و از آن دسته باتری هایی باشد که پایه BSi دارند، پروب منفی منبع تغذیه را باید علاوه بر پایه منفی به BSi هم وصل شود. پایه BSi عموما کنار پایه منفی باتری است.

مرحله ی سوم:

در مرحله ی سوم جریان کشی موبایل خاموش وضعیت ساختاری دستگاه بررسی می شود. جریان گوشی در حالت خاموش باید صفر باشد. اگر جریان چیزی غیر از این باشد، تعمیر موبایل ضروری است. پس از روشن کردن گوشی جریان پله پله افزایش می یابد و به 0.25 تا 0.85 آمپر می رسد. اگر جریان گوشی مغایرت زیادی با این محدوده ها داشته باشد، گوشی معیوب است.

نظر خود را بنویسید