گوشی سامسونگ Samsung galaxy s10 plus یکی از مدل های نسل جدید برند سامسونگ است که با یک طراحی جذاب و بهره مندی از بهترین فناوری ها، به عنوان یکی از مدل های سامسونگ از دید کاربران در نظر گرفته می شود. اما درخواست تعمیرات این دستگاه ها نیز به همان اندازه که خریدار برای گوشی وجود دارد، جز موارد پر متقاضی در مراکز تعمیراتی است. تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس را می توان در دو دسته تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری دسته بندی کرد. بخشی از مشکلات این دستگاه ها نیز مربوط به خرابی قطعات مهمی همچون دکمه های ولوم و پاور گوشی می شود. در این جا می خواهیم در خصوص تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی گلکسی اس 10 سامسونگ و دلایل خرابی آن صحبت کنیم. گاهی تعمیرات دکمه ولوم و پاور موبایل به دنبال کردن یک سری راه کار های ساده ختم می شود و در مواردی نیز باید به منظور تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی و رفع مشکل آن تعمیراتی تخصصی تر یا تعویض این دکمه ها را انجام داد.

تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی

ثبت سفارش آنلاین تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی سامسونگ s10 plus

برای تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی سامسونگ s10 plus به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی سامسونگ s10 plus را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، دکمه ولوم و پاور گوشی سامسونگ s10 plus خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

در صورت خرابی دکمه ولوم و پاور چه مشکلاتی ایجاد می شود؟

بر خلاف این که به نظر می رسد تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی کار چندان پیچیده ای نیست، اما این کار علاوه بر مهارت و دقت، اهمیت بسیار زیادی نیز دارد. در صورت از کار افتادن این دکمه ها کارایی های مختلفی در گوشی از دسترس کاربران خارج می شود. خرابی دکمه پاور به معنی عدم امکان روشن کردن گوشی است و به این ترتیب نمی توان به هیچ قابلیتی در دستگاه دسترسی پیدا کرد. علاوه بر این دکمه های ولوم علاوه بر کم و زیاد کردن صدای گوشی برای اهداف دیگری هم کاربرد دارند. این دکمه ها را در زمان تعمیرات نرم افزاری دستگاه، برای وارد شدن به تنظیمات مختلف گوشی یا ریستارت کردن دستگاه و ... مورد استفاده قرار می دهند. به این ترتیب خرابی این دکمه ها در گوشی می تواند بسیار دردسر ساز شود و تعمیرات دکمه ولوم و پاور موبایل را به یک موضوع بسیار حائز اهمیت تبدیل کند.

دلایل خرابی دکمه ولوم و پاور گوشی گلکسی اس 10 پلاس

دلایل خرابی دکمه ولوم و پاور در گوشی های مختلف از جمله گوشی گلکسی اس 10 پلاس سامسونگ می تواند به دلایل مختلفی باشد. در برخی مواقع این دکمه ها فقط گیر کرده اند و به همین دلیل کار نمی کنند. ممکن است دکمه سفت شده باشد یا این که یک شی ء خارجی در آن گیر کرده باشد. علاوه بر این هر گونه آسیب فیزیکی و ضربه ای نیز می تواند موجب خرابی دکمه پاور و ولوم شود. تکان های شدید و پرت شدن گوشی می تواند از داخل به دکمه پاور و ولوم آسیب برساند و اهرم داخلی آن ها را بشکند. به این ترتیب دیگر این دکمه ها کار نمی کنند. آب و رطوبت عامل مهم دیگری هستند که می توانند موجب از کار افتادن دکمه پاور و ولوم گوشی شوند. به هر دلیلی که این دکمه ها خراب شوند و از کار بیفتند، تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی از موارد مهمی است که باید در سریع ترین زمان و در یک مرکز تعمیرات تخصصی انجام شود. زود کمک به عنوان یک سامانه جامع آنلاین تعمیر موبایل می تواند در این زمینه خدماتی سریع و در محل را ارائه دهد. اما پیش از آن بهتر است مطمئن شوید دکمه ها خراب شده اند و به تعمیرات دکمه ولوم و پاور موبایل نیاز دارید.

گیر نکردن دکمه ها را بررسی کنید

همان طور که گفته شد در بسیاری از مواقع کار نکردن دکمه پاور و ولوم مربوط به خرابی آن ها نیست و تنها به دلیل گیر کردن این دکمه ها، آن ها کار نمی کنند. بنابراین ابتدا بررسی کنید که دکمه ها در جای خود گیر نکرده باشند. از طرفی ممکن است یک شی خارجی در این دکمه ها گیر کرده باشد و به همین دلیل آن ها سفت شده و کار نکنند. خصوصا اگر دکمه به سمت خاصی تورفتگی داشته باشد، احتمال گیر کردن دکمه ها وجود دارد. در صورتی که دکمه ها گیر کرده باشند با آزاد کردن آن ها و بدون نیاز به تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی می توان مشکل را برطرف کرد.

ریستارت کردن گوشی را امتحان کنید

گاهی اوقات تنها با یک ریستارت کردن ساده می توان مشکل کار نکردن دکمه پاور و حتی ولوم گوشی را برطرف کرد. این روش ساده را امتحان کنید و ببینید که آیا مشکل ایجاد شده برطرف می شود یا نه. ممکن است تنها به دلایل نرم افزاری موقتا این دکمه ها از کار افتاده باشند و به این ترتیب بدون نیاز به تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی بتوان ایراد ایجاد شده در کلید های دستگاه را برطرف کرد.

رفع مشکل دکمه ولوم گوشی با ریستارت کردن

در صورت خرابی دکمه پاور و ولوم چه کاری می توان انجام داد؟

اگر این دکمه ها خراب شوند، بهترین راه حل این است که در سریع ترین زمان ممکن برای تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی به نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید. اما قبل از آن می توان از برخی روش ها برای استفاده کردن از دستگاه و روشن کردن آن کمک گرفت. برای مثال می توان روش های زیر را دنبال کرد:

  • می توان برای دسترسی به گوشی از دکمه هوم آن کمک گرفت
  • می توان برای خاموش و روشن کردن گوشی در صورتی که تنها دکمه پاور از کار افتاده است از نرم افزار های مرتبط کمک گرفت. این نرم افزار ها برای خاموش و روشن کردن گوشی در صورت از کار افتادن دکمه پاور کارایی دارند
  • اگر تنها دکمه پاور خراب است و دکمه های ولوم سالم اند، می توان از نرم افزار هایی که دکمه ولوم را به دکمه پاور تبدیل می کنند استفاده کرد و مشکل را موقتا برطرف کرد

تعمیر و تعویض دکمه پاور و ولوم گوشی Samsung galaxy s10 plus

تمام روش های بالا، روش هایی موقتی هستند. در صورتی که گوشی خاموش شود یا هنگ کند، خرابی این دکمه ها کاملا دردسر ساز است و نمی توان از دستگاه استفاده کرد. به این ترتیب بهترین راه حل تعمیر دکمه ولوم و پاور گوشی است. خصوصا این که نرم افزار هایی که برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می شوند در دراز مدت می توانند روی گوشی و باتری آن تاثیر منفی بگذارند. بنابراین بهترین توصیه انجام تعمیرات دکمه ولوم و پاور موبایل سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس است. در نهایت نیز می توان با تعویض دکمه های ولوم و پاور با دکمه های اصلی و جدید، به راحتی مشکل دستگاه را برطرف کرد. تنها موضوع مهم این است که این کار باید حتما در یک مرکز تعمیراتی بسیار معتبر انجام شود، چرا که به دقت زیادی برای تعویض دکمه ها نیاز است. در صورت نداشتن ابزار های لازم و مهارت کافی، ممکن است حین تعمیر و تعویض دکمه به سایر بخش های حساس گوشی نیز آسیب وارد شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران