دوربین های به کار رفته در گوشی های تولید شده توسط کمپانی سامسونگ همگام با پیشرفت تکنولوژی به مرور زمان چه از نظر کیفیت و چه از نظر پیچیدگی و فشردگی طراحی دستخوش تغییرات عمده ای شده اند و به تناسب این پیشرفت تعمیر دوربین موبایل سامسونگ هم در طی این سال ها دشوارتر شده است. تعمیر دوربین موبایل سامسونگ هم به صورت نرم افزاری و در مواردی به صورت سخت افزاری قابل انجام است ، اگرچه عمده آسیب های متداول به دوربین گوشی منجر به تعویض آن می شود اما می توان امیدوار بود که با انجام پاره ای از تعمیرات نرم افزاری بتوان کارکرد دوربین گوشی را احیا کرد. نا گفته نماند که کاربران نیز با انجام بعضی از راه حل های نرم افزاری در مواردی توانایی تعمیر دوربین گوشی سامسونگ را خواهند داشت که در این مطالب آنها را عنوان خواهیم کرد.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

برای تعمیر دوربین موبایل سامسونگ به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر دوربین موبایل سامسونگ را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، دوربین موبایل سامسونگ خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

علائم خرابی و مشکلات دوربین موبایل سامسونگ

برخی از علائم که حاکی از وجود مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مختلف در دوربین گوشی می باشند:

 • دوربین به درستی فوکوس نمی کند
 • دوربین به درستی زوم نمی کند و یا از حالت زوم خارج می شود
 • دوربین جلو کار نمی کند
 • دوربین توانایی فیلمبرداری ندارد
 • دوربین نمی تواند لبخند را شناسایی کند
 • عدم توانایی ضبط صدا در هنگام فیلمبرداری
 • برنامه دوربین باز نمی شود و یا به سرعت بسته می شود
 • خط و خش روی لنز دوربین
 • مشاهده پیغام پر بودن حافظه از طرف دوربین حتی درصورت وجود فضای کافی در حافظه
 • شنیده شدن صدای وز وز از دوربین
 • سیاه بودن تصویر دوربین

تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

دلایل خرابی و راه حل های تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

طبق آمار وبسایت MobileCode از میان متداولترین مشکلات مربوط به تلفن های همراه ، جایگاه دوم به دوربین گوشی می رسد . این قطعه همواره چه از نظر سخت افزاری چه نرم افزاری در معرض آسیب قرار دارد. در بحث تعمیرات دوربین موبایل سامسونگ نیز این موارد با انجام تعمیرات قابل رفع است، در غیر این صورت باید نسبت به تعویض دوربین اقدام کرد :

آسیب فیزیکی دوربین موبایل سامسونگ

دوربین گوشی سامسونگ یکی از قطعاتی است که به علت قرار گرفتن در قسمت خارجی دستگاه همواره در معرض آسیب قرار دارد ، در صورت وارد آمدن آسیب فیزیکی به دوربین گوشی، اگر این آسیب محدود باشد  ایراد آن توسط تعمیرکار و با انجام تعمیرات و تعویض بعضی از قسمت های آسیب دیده قابل رفع خواهد بود.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل سامسونگ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نفوذ مایعات به داخل دوربین موبایل سامسونگ  

 یکی از آسیب های که هر دستگاه الکترونیکی را تهدید میکند نفوذ مایعات به داخل آن است. دوربین گوشی موبایل نیز در برابر آب حساس است و در صورت نفوذ مایعات به داخل آن دچار خرابی خواهد شد. رفع این مشکل نیز توسط تعمیرکار قابل رفع می باشد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کثیفی لنز دوربین گوشی samsung

 وجود هرگونه لکه ، گرد و غبار و کثیفی بر روی لنز گوشی تاثیر چشمگیری روی کاهش کیفیت آن دارد ، پس توصیه می شود همیشه لنز دوربین موبایل سامسونگ خود را همیشه از هر نوع کثیفی دور نگهدارید و در بازه های زمانی مشخص نسبت به پاکسازی آن اقدام کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشکلات پس از فلش گوشی سامسونگ

 درصورتی که پروسه فلش کردن دستگاه به درستی صورت نگیرد و یا هنگام انجام فلش رام نا متناسب با دستگاه انتخاب و نصب شود یکی از اولین قطعاتی که مشکل در آن نمایان میشود دوربین گوشی می باشد که یا به طور کلی کار نمیکند و یا دچار اختلالاتی در عملکرد می شود. در این صورت یا به دنبال رام مناسب باشید یا به تعمیرگاه تخصصی موبایل مراجعه کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تنظیمات گوشی سامسونگ

دوربین های گوشی خصوصا در مدل های پیشرفته تر دارای تنظیمات مختلف و در مواردی پیشرفته و پیچیده ای میباشند ، درصورتی که این تنظیمات به درستی انجام نشوند نتیجه آن کارکرد ناصحیح دوربین موبایل سامسونگ خواهد بود.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کمبود باتری موبایل سامسونگ

نکته جالب در تعمیر دوربین موبایل سامسونگ می تواند این موضوع باشد که در تلفن های اندرویدی اگر میزان شارژ باقی مانده در باتری گوشی شما از حدی پایینتر باشد اپلیکیشن دوربین گوشی شما از کار خواهد افتاد و پیغامی مبنی بر پیشنهاد شارژ به باتری به کاربر نمایش داده خواهد شد. در صورت بروز چنین خطایی کافیست تا گوشی موبایل سامسونگ خور را شارژ کنید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

باگ نرم افزاری گوشی سامسونگ  

سخت افزار دوربین گوشی توسط نرم افزار کنترل می شود و در صورت بروز خطا و باک در این نرم افزار عملکرد دوربین نیز دچار اختلال می شود ، اگر پیغام هایی نظیر “camera not working” را به محض باز کردن اپلیکیشن دوربین مشاهده می کنید احتمالا دوربین گوشی موبایل سامسونگ شما دچار باک نرم افزاری شده است . اولین اقدام برای رفع باگ های موقتی ریبوت گوشی است که کمتر از 2 دقیقه زمان می برد ، این راه حل ساده و سریع بیش از آنچه که تصور کنید می تواند کارساز باشد زیرا در کنار دادن فرصت شروع مجدد به دستگاه ، حافظه رم دستگاه را نیز برای بارگذاری اطلاعات جدید و بدون باگ پاکسازی می کند.


رفع باگ نرم افزاری برای تعمیر دوربین موبایل سامسونگ

راه حل بعدی برای رفع باگ های نرم افزاری قویتر پاک کردن دیتای اپلیکیشن گوشی است ، برای انجام اینکار و به منظور تعمیر دوربین موبایل سامسونگ خود از طریق رفع باگ از این مسیر اقدام کنید:

SETTINGS > APPS & NOTIFICATIONS (select، “See all Apps”) > scroll to CAMERA > STORAGE > “Clear Data”

حالا پس از فشردن Clear Data عملکرد دوربین را جهت تایید رفع مشکل بررسی کنید. اگر این راهکار کار ساز نبود مجوزهای دسترسی (permissions) اپلیکیشن گوشی را بررسی کنید. در صورتی که پیغام “camera not working on android” را مشاهده می کنید از طریق این مسیر مجوز استفاده اپلیکیشن از دوربین دستگاه را صادر کنید :

SETTINGS > APPS & NOTIFICATIONS > APP PERMISSIONS > CAMERA

در صورت ادامه مشکل برای بستن اجباری اپلیکیشن دوربین به منظر تعمیر دوربین موبایل سامسونگ بدین شکل اقدام کنید :

SETTINGS > APPS & NOTIFICATIONS (select، “See all Apps”) CAMERA > FORCE STOP

با این کار اپلیکیشن دوربین به صورت اجباری بسته می شود و با اجرا کرده مجدد آن می توان امیدوار بود که باگ دوربین برطرف می شود.

اگر همچنان مشکل خرابی دوربین موبایل سامسونگ پابرجا بود تنها گزینه های باقی مانده انجام آپدیت نرم افزاری سیستم عامل گوشی (در صورت وجود) و در نهایت انجام ریست فکتوری دستگاه خواهد بود (قبل از اینجام اینکار از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه کنید). برای دریافت و نصب آخرین نسخه آپدیت سیستم عامل از این طریق اقدام کنید :

SETTINGS > SYSTEM > RESET OPTIONS > FACTORY DATA RESET > RESET PHONE


درگیر بودن دوربین گوشی سامسونگ

 اگر هنگام باز کردن اپلیکیشن دوربین موبایل سامسونگ خود با پیغام “another app is using the camera” مواجه شدید بدین معنی است که دوربین گوشی شما توسط نرم افزار دیگری در حال استفاده است ، در این حالت برای تعمیر دوربین موبایل سامسونگ خود از به از قسمت برنامه های تازه استفاده شده (Recent Apps) گزینه بستن همه(close all) را انتخاب کنید.


نرم افزارهای ثالث موبایل سامسونگ

 نرم افزارهایی که با عناوین مختلف مثل افکت گذاری روی تصویر و... ، از سخت افزار دوربین گوشی استفاده می کنند در مواردی می توانند منجر به اختلال در عملکرد گوشی نیز بشوند ، برای رفع مشکل دوربین یکی از بهترین راهها حذف اینگونه از نرم افزارها از گوشی می باشد تا دوربین گوشی بتواند عملکرد عادی خود را بازیابی کند. برای اطمینان از وجود برنامه ثالث مخرب طبق آموزش های ارائه شده از طرف سازنده به حالت safe mode  دستگاه وارد شوید ، درا ین حالت اگر دوربین دستگاه به درستی کار کرد می توانید نتیجه بگیرید که یک برنامه ثالث باعث مشکل دوربین شده و برای پیدا کردن و حذف آن اقدام کنید.

درصورتی که دانش فنی کافی برای یافتن و مشکل و تعمیر دوربین موبایل سامسونگ ندارید به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه و برای دریافت مشاوره پیشنهاد می کنیم با کارشناسان مجموعه زود کمک تماس حاصل فرمایید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران