تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite، زمانی انجام می شود که علی رغم شارژ مداوم باتری، کارهای سنگینی مانند فیلم دیدن یا بازی کردن نیز با آن انجام نمی شود. در این شرایط، عملا نمی توان از گوشی استفاده چندانی کرد، بنابراین، زمان تعویض باتری گوشی موبایل Huawei P8 Lite فرا رسیده است. با این کار دیگر نیازی نیست گوشی خود را به مدت طولانی به شارژر متصل کنید یا مدام در جستجوی پریز برق برای شارژ کردن گوشی خود باشید. اما عوض کردن باتری گوشی به این سادگی هم نیست چون برای تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite به ابزار مخصوص و مهارت زیاد نیاز است. به همین دلیل باید این کار را به یک تعمیرکار متخصص یا یک مرکز معتبر تعمیر موبایل بسپارید.

ثبت درخواست تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite

برای تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل موبایل هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، باتری گوشی هواوی p8 lite خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات موبایل، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite

زمان مناسب تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite

باتری گوشی هواوی p8 lite ، از لحاظ کیفیت و کارایی با داشتن سیکل های شارژ طولانی، باتری نیرومند و ماندگاری است. به همین دلیل کار این قطعه، به راحتی به تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite  نمی کشد. همچنین باتری این گوشی، در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار، محافظت خوبی دارد. همچنین، در ساخت این باتری، از هیچ گونه ماده مضری استفاده نشده است و به نوعی دوستدار محیط زیست است. اما اگر گوشی موبایل هواوی p8 lite شما خیلی زود و به سرعت شارژ خالی می کند، اگر گوشی هواوی p8 lite شما فقط وقتی که به شارژر متصل است روشن می ماند، اگر بدنه گوشی یا باتری آن در هنگام شارژ بیش از حد داغ می شود و اگر باتری گوشی شما بسیار بزرگ و متورم شده است، زمان تعویض باتری گوشی موبایل Huawei P8 Lite شما فرا رسیده است.

 

تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite

تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite، زمانی انجام می شود که علی رغم شارژ مداوم باتری، کارهای سنگینی مانند فیلم دیدن یا بازی کردن نیز با آن انجام نمی شود.

مراحل تعویض باتری گوشی Huawei P8 Lite

کار تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite، فقط باید به دست متخصصان و تکنسین های تعمیر گوشی انجام شود. این فرایند معمولا 30 دقیقه طول می کشد و برای انجام آن، از ابزارهایی مانند پنس، ابزارهای قاب باز کن، پیچ گوشتی T5 Torx، پیچ گوشتی چهارسو و اسپاتول استفاده می کنند. سپس گوشی خاموش می شود و طبق مراحل زیر، باتری هواوی از گوشی خارج می شود و جایگزین شدن باتری جدید، انجام می گیرد.

1- قبل از شروع مراحل تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite ، شارژ باتری گوشی را تا حد امکان خالی کنید یا به کمتر از 25 درصد برسانید. چون هر چقدر شارژ باتری لیتیوم یونی گوشی کمتر باشد، احتمال بروز خطراتی مانند آتش گرفتن یا انفجار باتری هم کاهش پیدا می‌کند.سپس، گوشی را خاموش کنید و مطمئن شوید به هیچ جا متصل نباشد.

2- با استفاده از ابزار قاب باز کن، درب پشت گوشی را شل کنید. ابزار قاب باز کن را از پایین به زیر قاب پشت گوشی وارد کنید و به آرامی به سمت بالا بکشید تا قاب پشت شل شود.

3- گیره های دور تا دور گوشی که قاب پشت را نگه داشته اند آزاد کنید. وقتی تمام گیره ها را آزاد کردید، قاب پشت را با دست بگیرید و به صورت کتابی، آن را از کنار باز کنید.

4- با استفاده از پنس، برچسب روی پیچ را که در سمت راست پایین گوشی قرار دارد، بردارید.

5- با استفاده از پیچ گوشتی Torx T5، چهار پیچی که بخش پایینی کپسول زنگ گوشی را نگه داشته اند باز کنید. سپس با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو، سه پیچ نقره ای که در بخش بالایی، کپسول زنگ گوشی را در جای خود نگه داشته اند باز کنید.

 

مراحل تعویض باتری گوشی Huawei P8 Lite

 

6- با استفاده از پنس سر کج، لبه کپسول زنگ گوشی را بگیرید و با دقت از جای خود بردارید.

7- در این مرحله از باتری گوشی هواوی p8 lite، با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو، سه پیچی که محافظ فلزی مادربرد را در جای خود نگه داشته اند باز کنید. بعد از باز کردن پیچ ها، با استفاده از پنس سرکج، محافظ فلزی را خیلی آرام و با دقت بردارید. نوک اسپاتول سر تخت را زیر کانکتور باتری قرار دهید به آرامی به سمت بالا بکشید و آن را از سوکت خود خارج کنید.

8- برای محافظت از مادربرد گوشی در هنگام تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite، می توانید محافظ فلزی را دوباره سر جای خود بگذارید و پیچ های آن را ببندید تا در مراحل بعدی مشکلی برای مادربرد و اجزای دیگر پیش نیاید. بعد از جدا کردن قاب پشت گوشی، آن را به صورت کتابی تا نیمه بلند کنید، به طوری که بتوانید به کانکتورهای منعطف دسترسی داشته باشید.

 

 

9- در کنار کانکتور باتری، نوار چسبی نگهدارنده ای وجود دارد که در زیر باتری نصب شده است. با استفاده از پنس سرکج، لبه این نوار چسبی را بگیرید و به آرامی به سمت عقب بکشید تا فضای کافی برای گرفتن لبه چسب با انگشت دست فراهم شود.

10- لبه باتری را شل کنید. با کمک پنس سرکج، کاور پلاستیکی گوشه سمت چپ قاب میانی را بگیرید و از جای خود بردارید. زبانه آنتن NFC را با انگشتان خود بگیرید و به آرامی به سمت بالا بکشید تا جدا شود. هنگام تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite مطمئن شوید که آنتن NFC را از روی باتری قدیمی جدا کرده اید و آن را روی باتری جدید قرار داده اید.

 

مراحل تعویض باتری گوشی Huawei P8 Lite

 

11- با استفاده از اسپاتول، زبانه های نوار چسب زیر باتری را با انگشت بگیرید و آنها را آرام بکشید.

12- لبه باتری را با انگشت بگیرید و باتری را از جای خود بردارید. محافظ فلزی مادربرد را باز کنید تا باتری در جای خود قرار بگیرد. دقت کنید که هنگام برداشتن باتری، این قطعه خم نشود، با اشیاء نوک تیز برخورد نکند و کابل های زیر آن آسیب نبینند. هنگام سرهم کردن دوباره گوشی و بستن قطعات موبایل، ابتدا چسب قدیمی را از روی گوشی بردارید و سپس چسب جدید را اضافه کنید.

 

 

13- با استفاده از چسب های مخصوص یا نوار چسب دو طرفه، باتری جدید را در جای خود محکم کنید. اکنون باتری جدید را با انگشتان خود کمی فشار دهید تا به خوبی بچسبند. به این صورت، کار تعویض باتری گوشی هواوی p8 lite انجام می شود.

14- برای نصب دوباره دستگاه، مراحل گفته شده را به ترتیب از آخر به اول انجام دهید. همچنین جای چسب های قدیمی را با الکل ایزوپروپیل و پارچه تمیز، کاملاً تمیز کنید و چسب های جدید به کار ببرید.

15- برای اینکه باتری جدید به عملکرد مطلوب و بهینه برسد، باید آن را کالیبره کنید. به این صورت که باتری را تا 100 درصد شارژ کنید و کابل شارژ را همچنان به مدت 2 ساعت متصل نگه دارید. سپس از گوشی و باتری تا هنگام خاموش شدن آن استفاده کنید. در آخر، باتری را بدون وفقه با شارژر موبایل، شارژ کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران