گوشی هواوی P8 Lite در زمانی که وارد بازار شد، سر و صدای زیادی را به پا کرد. این گوشی به یکی از بهترین نمایشگرهای LCD زمان خود و سیستم عامل اندروید با یک رابط کاربری سفارشی مجهز بود. شاید همین امکانات خوب باعث شده گوشی هواوی پی ۸ لایت هنوز هم طرفداران خودش را داشته باشد. به همین بهانه در اینجا قصد داریم به بررسی ترفندها و نکاتی در مورد گوشی هواوی P8 Lite بپردازیم که می‌تواند استفاده شما از گوشی را بهبود ببخشد.

مشاوره آنلاین زودکمک

ترفندهای هواوی P8 Lite

گوشی هواوی P8 Lite دارای ترفندها و قابلیت‌های مخفی زیادی است که وقتی آن‌ها را بیاموزید، تجربه استفاده از گوشی برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد شد. از مهم‌ترین این ترفندها می‌توان به قطع زنگ با حرکت دست،‌ پیدا کردن گوشی با صدا زدن آن، یک روش متفاوت برای ثبت اسکرین شات و همینطور یک حالت مهمان اشاره کرد.

هواوی P8 Lite

ترفندهای هواوی P8 Lite : قطع تماس با حرکت دست

در صفحه تنظیمات گوشی هواوی P8 Lite و مسیر Motion Control، گزینه‌ای وجود دارد که با فعال کردن آن می‌توانید صدای زنگ‌های هشدار، مکالمات، نوتیفیکیشن‌ها و هر صدایی که از گوشی به گوشتان می‌رسد را خاموش کنید. البته اگر عادت دارید صبح زود با زنگ هشدار گوشی خود از خواب بیدار شوید، از این قابلیت استفاده نکنید،‌ چرا که زنگ‌های هشدار را هم غیرفعال می‌کند.

دو روش جالب دیگر برای قطع تماس و نوتیفیکیشن

باز هم در منوی Motion Control در صفحه تنظیمات گوشی هواوی P8 Lite شما، گزینه‌ای وجود دارد که وقتی آن را فعال می‌کنید، به جای چرخاندن گوشی، فقط کافیست آن را از روی یک سطح بردارید تا صدای آن قطع شود. این شامل هرگونه صدا اعم از زنگ هشدار یا رینگتون می‌شود. اما روش دوم فعال کردن گزینه‌ای است که وقتی فعال باشد به شما اجازه می‌دهد هر زمان گوشی‌تان زنگ خورد، بدون زدن هیچگونه دکمه‌ای آن را جلوی گوش خود بگیرید و به آن تماس پاسخ دهید.

تکان دادن گوشی برای جایگیری درست آیکون‌های صفحه

آیا آیکون‌ها روی صفحه هوم گوشی هواوی P8 Lite شما به هم ریخته است؟ کافیست گوشی خود را تکان بدهید تا آیکون‌ها مجدداً به حالت اولیه خودشان بازگردند. این گزینه هم در بخش Motion Control صفحه تنظیمات اصلی گوشی قرار دارد.

از تلفن خود بپرسید کجاست؟

قطعاً اگر هر زمانی که گوشی خودتان را گم کنید و آن را صدا بزنید، پاسخی دریافت نخواهید کرد. اما با گوشی هواوی P8 Lite این کار ممکن است. فقط کافیست هر زمانی که گوشی‌تان گم می‌شود آن را به انگلیسی عبارت "Hi Buddy, Where are you?" را بگوید. در اینجا فقط باید به جای Buddy  از نامی که برای گوشی خود در تنظیمات آن انتخاب کرده‌اید، استفاده کنید. وقتی گوشی را صدا بزنید، شروع به ویبره زدن،‌ خاموش و روشن کردن چراغ می‌کند و عبارت «من اینجا هستم» را به زبان میاورد تا بتوانید از طریق پخش صدا آن را پیدا کنید.

بیشتر بخوانیم : تعمیر موبایل

یک راه جدید برای ثبت اسکرین شات

اسکرین شات‌ هوشمند یا Smart Screenshots، یکی از امکانات جذاب گوشی هواوی P8 Lite است که برای فعال‌سازی آن باید از طریق صفحه تنظیمات گوشی خود به مسیر Smart Assistance بروید. اگر می‌خواهید یک اسکرین شات از صفحه بگیرید، دو مرتبه آرام انگشت خود را به نمایشگر بزنید. اگر عملیات موفقیت آمیز باشد، گوشی یک ویبره کوچک خواهد زد و اسکرین شات ثبت می‌شود.

استفاده از حالت مهمان

اگر گوشی شما همیشه در معرض فضولی و دخالت اطرافیان قرار دارد و شما نمی‌خواهید این رویه را ادامه دهند، قابلیت Guest Mode گزینه خوبی برای استفاده است. اگر به صفحه تنظیمات گوشی خود و سپس به صفحه Users بروید، شما می‌توانید روی گزینه Guest کلیک کنید و یک اکانت اندرویدی جدید بسازید.

فعال‌سازی قفل هوشمند

قفل هوشمند یا Smart Lock، قابلیتی است که به گوشی شما کمک می‌کند در زمان‌های مناسب فعال شود و در برخی زمان‌ها قفل بماند. برای فعال کردن آن ابتدا وارد صفحه تنظیمات گوشی خود شوید، به بخش Security بروید و گزینه Smart Lock را انتخاب کنید.

مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم: باز کردن قفل برنامه ها در گوشی

انتقال خودکار به حالت مصرف کم انرژی

اگر از قابلیت Battery Saver برای تنظیم پارامترهای مصرف انرژی استفاده می‌کنید، دیگر هیچ نیازی به فعال کردن حالت Power Saving Mode وجود ندارد. در این گزینه که در بخش تنظیمات گوشی هواوی P8 Lite با نام Battery Settings قرار دارد، شما می‌توانید انتخاب کنید باتری بعد از رسیدن به کدام درصد شارژ بین گزینه‌های ۵ درصد، ۱۰ درصد و ۱۵ درصد، وارد حالت ذخیره باتری شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران