پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده، بیشتر شبیه معجزه است اما زمانی که گوشی خود را گم کرده اید یا دستگاه شما دزدیده شده است، این ویژگی کاربرد بسیار زیادی پیدا می کند. چون تنها اتفاق بدتر از گم شدن گوشی اندرویدی شما، اطلاعات شخصی داخل آن است که ممکن است از آنها سوء استفاده شود. اما شما می توانید با پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده، از این فاجعه جلوگیری کنید. به همین دلیل، ما در این مقاله، انواع ترفندهای حذف اطلاعات گوشی اندروید گمشده را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید از انواع داده های خود حتی از راه دور، محافظت کنید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

نحوه پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده از راه دور

گوشی هوشمند بسیاری از ما حاوی اطلاعات زیاد و شخصی زیادی مانند عکس، فیلم و فایل های محرمانه است و حتی برخی از کاربران، اطلاعات مهم شرکت ها و سازمان های خود را نیز درون گوشی خود نگهداری می کنند. اما آنچه ما را می ترساند، فکر از دست دادن آن گوشی هوشمند یا و سوء استفاده از اطلاعات داخل آن است. پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با استفاده از ویژگی Find My Device، از کار انداختن گوشی با ردیابی آن، محافظت از گوشی و خالی کردن حافظه آن از راه دور، پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با اپلیکیشن Android Lost و حذف کردن واتساپ و اطلاعات دیگر گوشی اندروید گمشده، از ترفندهای حذف اطلاعات گوشی اندروید گمشده هستند که در این مقاله آنها را معرفی و بررسی می کنیم.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده، زمانی که گوشی خود را گم کرده اید یا دستگاه شما دزدیده شده است، کاربرد بسیار زیادی پیدا می کند.

1- پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با Find My Device

یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن ها برای حذف اطلاعات گوشی از راه دور، برنامه Find My Device است. این برنامه، علاوه بر پاکسازی اطلاعات گوشی شما، در پیدا کردن آن نیز به شما بسیار کمک می کند. برای استفاده از این برنامه :

 • باید به تنظیمات گوگل یا Google Settings بروید و در بخش Security،

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با Find My Device

 

 • گزینه Find My Device را فعال کنید.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با Find My Device

 

 • سپس، مطمئن شوید Find My Device فعال شده باشد. همچنین، اجازه دهید این برنامه به مکان گوشی شما دسترسی داشته باشد.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با Find My Device

 

اگر گوشی شما مدل قدیمی تری دارد، باید این مراحل را با نسخه قدیمی Find My Device انجام دهید:

 • ابتدا Allow remote lock and erase را در گوشی جستجو کنید و مطمئن شوید که روشن باشد.
 • گزینه Device Manager: Remotely Locate This Device را فعال کنید.
 • دوباره بررسی کنید که هر دو تنظیمات بالا فعال باشند.

همچنین، برای پیشگیری از همه این اتفاقات، شما نباید اطلاعات حساس خود را روی کارت های microSD ذخیره کنید. چون پاک کردن از راه دور نیز نمی تواند اطلاعات این کارت های حافظه را پاک کند. همچنین، شما باید کد یا الگوی قفل مناسبی روی همه برنامه های خود بگذارید یا می توانید از برنامه هایی مانند AirDroid یا Lookout استفاده کنید. هر دو این برنامه ها، ویژگی های پاک کردن از راه دور را دارند. شما همچنین می توانید، داده های مهم گوشی خود را به کامپیوتر خود منتقل کنید.

 

 

از کار انداختن گوشی با ردیابی آن از طریق Find My Device

اپلیکیشن Find My Device ، علاوه بر پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده، در ردیابی گوشی گمشده نیز بسیار کمک می کند. بنابراین، هر زمان گوشی خود را گم کردید، می توانید از طریق یک گوشی اندروید دیگر یا سایت Find My Device ، آن را ردیابی کنید. وقتی به این برنامه یا سایت وارد شدید، برنامه Find My Device ، آخرین مکانی که گوشی در آن سیگنال داشته است را به شما نشان می دهد. اگر گوشی اندروید شما خاموش شده باشد، به محض روشن شدن و دریافت سیگنال از آن، مکان گوشی به شما نشان داده می شود. یک ویژگی جالب دیگر این اپلیکیشن، این است که اگر گوشی خود را در جایی نزدیک خود گذاشته اید اما نمی توانید آن را پیدا کنید، می توانید از گزینه Play Sound استفاده کنید. با استفاده از این گزینه در Find My Device ، گوشی شما حتی اگر روی حالت سایلنت بهم باشد زنگ می خورد و می توانید به راحتی آن را پیدا کنید.

 

 

از کار انداختن گوشی با ردیابی آن از طریق Find My Device

 

محافظت از گوشی و خالی کردن حافظه آن از راه دور

در اپلیکیشن Find My Device ، گزینه ای برای قفل کردن گوشی و خروج از حساب کاربری گوگل وجود دارد که با استفاده از آن می توانید اطلاعات تماس خود را روی صفحه گوشی به نمایش در آورید. این گزینه به طور مستقیم نمی تواند پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده را انجام دهد اما می توانید با استفاده از آن، دسترسی اشخاص دیگر به گوگل اکانت خود را قطع کنید. همچنین، این ویژگی به کسی که گوشی شما را پیدا کرده است، کمک می کند تا با شما تماس بگیرد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2- پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با اپلیکیشن Android Lost

یکی از برنامه های جانبی سودمند و کاربردی برای پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده، دانلود و نصب اپلیکیشن Android Lost است. این برنامه را می توانید از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. پس از نصب آن بر روی گوشی، مراحل زیر را انجام دهید:

 • اجازه‌ دسترسی به مکان، مخاطبان و فایل‌ های خود را به گوشی بدهید.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با اپلیکیشن Android Lost

 

 • پس از ورود به این برنامه، گزینه Request Administrator rights را بزنید تا بتوانید گوشی را از راه دور کنترل کنید. اکنون این اپلیکیشن روی گوشی شما فعال شده است. پس از این، می توانید برای امتحان کردن قابلیت های این برنامه، وارد سایت Android Lost شوید.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با اپلیکیشن Android Lost

 

 • برای امتحان کارایی این برنامه، به سایت Android Lost بروید و با حساب کاربری گوگل خود وارد آن شوید.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با اپلیکیشن Android Lost

 

 • به Android Lost اجازه دسترسی به حساب کاربری گوگل خود را بدهید.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با اپلیکیشن Android Lost

 

 • پس از وارد شدن به برنامه، به قسمت Controls بروید. در این قسمت می توانید همه روش های ردیابی گوشی گم شده خود را ببینید و از راه دور آن را کنترل کنید.

 

پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده با اپلیکیشن Android Lost

 

 

شما با استفاده از این برنامه، می توانید کاری کنید که حتی اگر گوشی شما سایلنت باشد، زنگ بزند و صفحه آن سفید شود و حتی پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده خود را انجام دهید. امکان دسترسی به صندوق ورودی پیام ها، تماس ها، ردیابی گوشی، قفل کردن گوشی از ویژگی های دیگر این برنامه است. همچنین، شما می توانید با استفاده از دوربین جلوی گوشی خود، از شخصی که آن را در دست دارد عکس بگیرید. این روش برای زمانی که نمی توانید گوشی را در اطراف خود پیدا کنید، کاربرد زیادی دارد.

حذف کردن واتساپ و اطلاعات دیگر گوشی اندروید گمشده

برای پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده خود با استفاده از برنامه Android Lost، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • به سایت Android Lost بروید و بخش Controls را پیدا کنید.

 

حذف کردن واتساپ و اطلاعات دیگر گوشی اندروید گمشده

 

 • در بخش Controls ، روی گزینه Security کلیک کنید.

 

حذف کردن واتساپ و اطلاعات دیگر گوشی اندروید گمشده

 

 • در پایین صفحه دو گزینه مشاهده می کنید. با استفاده از گزینه Erase SD Card می توانید کارت حافظه و با Wipe Phone می توانید حافظه گوشی را پاک کنید. خوب است بدانید، این گزینه ها غیر قابل بازگشت هستند، بنابراین، بهتر است پیش از انجام آن، از فایل های خود بکاپ بگیرید. هر دو اپلیکیشن کاربردی هستند. اما Find My Device برنامه بهتری برای پاک کردن اطلاعات گوشی اندروید گمشده است، چون حتی از طریق سایت نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

حذف کردن واتساپ و اطلاعات دیگر گوشی اندروید گمشده

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران